Jump to content

Stojaki - czyli wygoda dla nauszników


Recommended Posts

No właśnie. Ciężko przejść obojętnie wobec obecnych cen. Jak jeszcze w Polsce nie było NHC kupiłem je w Niemczech za dwu krotność obecnej ceny. Już DF Red grały fajnie, z Aune S6 po BAL genialnie.

@EvilKillaruna kilka lat temu mi polecał pod nie X-Sabre Pro, niestety nigdy nie miałem okazji ich posłuchać na naprawdę dobrym sprzęcie. Mam plan kupić NHC i Red i jak dobra passa będzie trwać to może skompletuję jakiś docelowy TOR

Edited by Palpatine
Link to comment
Share on other sites

Jako właściciel w pewnym momencie prawie 30 par słuchawek i jako obecny właściciel kilku z wyższej półki powiem wprost: dobry stojak to podstawa. Albo choćby cokolwiek miękkiego na co można słuchawki odkładać. Wiecie, że leżące parę miesięcy K500 EP nabawiły mi się rattlingu? Bo drivery nie były w tej pozycji co trzeba, a wiek i materiał membran swoje też zrobił. Rozwiązaniem były tylko stojaki lub cokolwiek, co dawało im pozycję pionową. A to najbardziej tylko prozaiczny przykład. W praktyce i przy droższych słuchawkach dobry pałąk to bezpieczeństwo użytkowania. Mocno pisałem o tym w artykule nt. przechowywania słuchawek. Naprawdę nie wiem co bym zrobił gdyby mi któraś para spadła.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Głowa to najlepszy stojak! Producenci nie projektują słuchawek na dupę czy na stojak, ale na głowę. Niestety projektant głowy nie przewidział wielu par uszu. Wniosek jest jeden - każda głowa musi mieć słuchawki :) .

Edited by Tux
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam rowniez kennertona i jezeli jest ladny i stabilny to niestety wedug mnie ma jedna wade szczegolnie  z nausznikami welurowymi ktory zreszta widac na tym zdjeciu to ze po pewnym czasie odciska sie na nausznikach. Tak bylo przynajmniej ze stara opaska Audeze ktora ma tedencje do sciskania do wewnatrz nausznikow.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Palpatine napisał:

@Tommy66 pady wyglądają na mocno zgniecione. One powinny jednak "oddychać".

Kwestia ułożenia słuchawek[zdjęcie niżej].Dobry temat, znowu coś załapałem.  @EvilKillaruna pisząc ,,cena za design'' miałem na myśli tą pleksę. Doszła następna wada - kwestia ułożenia. Jak wiadomo stojak był kupowany pod słuchawki dedykowane.Teraz ,,trzeba'' się cieszyć z tego co się ma.:) poza tym w tle ,,profesjonalny''? stojak.DSCN2591.thumb.JPG.1e26e42b19b84c5b286dfe1db75757e8.JPG

Edited by Tommy66
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, vonBaron napisał:

Mieści 2 pary, elegancki, stylowy, ciężki, jeszcze nie miałem sytuacji żeby słuchawki na nim źle wisiały.

wahps-t_3984.jpg?v=1460960896

Zastanawiałem się właśnie nad tym stojakiem. Powiedź mi proszę czy jest stabilny i nie chybocze się na wszystkie strony? Oraz czy ten pałąk jest od spodu przykręcony jakąś śrubą czy jak to wygląda?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Compton napisał:

On się składa z 3 elementów.

Ogórna płasczyzna nakręcana na teleskop i podstawa przykręcana od spodu.

Nawet z 4:) bo teleskop to dwa elementy.

Jest wyklejony od spodu antypoślizgiem. Główny ciężar to podstawa.

Edited by saudio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...