Jump to content
saudio

Stojaki - czyli wygoda dla nauszników

Recommended Posts

Chyba jeszcze nie ma tematu, może warto rozpocząć.

Na prośbę @Palpatine i @EvilKillaruna dopasowanie Audioquest do stojaka Rooms, niestety wieczór, tablet itd. Widać że Rooms daje radę mieszczą się Sówki swobodnie. Niestety powieszenie na drucie wchodzi tylko w grę jak wyjmiemy kabelki.

73B9F5DF-50F3-47E0-B561-BA0663438982.jpeg

8D446C65-B400-4ECE-8A38-A48576BE4090.jpeg

• Like 4

W sumie słuszny wybór.

W takich cenach jakie teraz są, to żal nie skorzystać.

Mi został kabelek XLR po Editionach, który pasuje do AQ i sam nie wiem czy w niedalekiej przyszłości ich też nie kupię.

No właśnie. Ciężko przejść obojętnie wobec obecnych cen. Jak jeszcze w Polsce nie było NHC kupiłem je w Niemczech za dwu krotność obecnej ceny. Już DF Red grały fajnie, z Aune S6 po BAL genialnie.

@EvilKillaruna kilka lat temu mi polecał pod nie X-Sabre Pro, niestety nigdy nie miałem okazji ich posłuchać na naprawdę dobrym sprzęcie. Mam plan kupić NHC i Red i jak dobra passa będzie trwać to może skompletuję jakiś docelowy TOR

Edited by Palpatine

Jako właściciel w pewnym momencie prawie 30 par słuchawek i jako obecny właściciel kilku z wyższej półki powiem wprost: dobry stojak to podstawa. Albo choćby cokolwiek miękkiego na co można słuchawki odkładać. Wiecie, że leżące parę miesięcy K500 EP nabawiły mi się rattlingu? Bo drivery nie były w tej pozycji co trzeba, a wiek i materiał membran swoje też zrobił. Rozwiązaniem były tylko stojaki lub cokolwiek, co dawało im pozycję pionową. A to najbardziej tylko prozaiczny przykład. W praktyce i przy droższych słuchawkach dobry pałąk to bezpieczeństwo użytkowania. Mocno pisałem o tym w artykule nt. przechowywania słuchawek. Naprawdę nie wiem co bym zrobił gdyby mi któraś para spadła.

• Like 2

Głowa to najlepszy stojak! Producenci nie projektują słuchawek na dupę czy na stojak, ale na głowę. Niestety projektant głowy nie przewidział wielu par uszu. Wniosek jest jeden - każda głowa musi mieć słuchawki :) .

Edited by Tux
  • Like 1

Stojak Oppo. Zalety : 1.bardzo stabilny [trzeba by chcieć go przewrócić]   2.słuchawki nie kurzą się od środka. 3.według mnie ładny.  Wady :  1. Chyba szybciej zużyją się pady. 2.Cena - za design ? 3.Zdejmowanie oburącz.

DSCN2586.JPG

Mieści 2 pary, elegancki, stylowy, ciężki, jeszcze nie miałem sytuacji żeby słuchawki na nim źle wisiały.

wahps-t_3984.jpg?v=1460960896

Stojak Oppo bardzo przypomina mi pleksę od Brainwavz. Niestety one słyną z nacisku na pady, jesli słuchawki mają mocny clamp. To już Kennertony wypadają od nich lepiej:

mFyVi53.jpg

Ja mam rowniez kennertona i jezeli jest ladny i stabilny to niestety wedug mnie ma jedna wade szczegolnie  z nausznikami welurowymi ktory zreszta widac na tym zdjeciu to ze po pewnym czasie odciska sie na nausznikach. Tak bylo przynajmniej ze stara opaska Audeze ktora ma tedencje do sciskania do wewnatrz nausznikow.

26 minut temu, Palpatine napisał:

@Tommy66 pady wyglądają na mocno zgniecione. One powinny jednak "oddychać".

Kwestia ułożenia słuchawek[zdjęcie niżej].Dobry temat, znowu coś załapałem.  @EvilKillaruna pisząc ,,cena za design'' miałem na myśli tą pleksę. Doszła następna wada - kwestia ułożenia. Jak wiadomo stojak był kupowany pod słuchawki dedykowane.Teraz ,,trzeba'' się cieszyć z tego co się ma.:) poza tym w tle ,,profesjonalny''😂 stojak.DSCN2591.thumb.JPG.1e26e42b19b84c5b286dfe1db75757e8.JPG

Edited by Tommy66

23 minuty temu, vonBaron napisał:

Mieści 2 pary, elegancki, stylowy, ciężki, jeszcze nie miałem sytuacji żeby słuchawki na nim źle wisiały.

wahps-t_3984.jpg?v=1460960896

Zastanawiałem się właśnie nad tym stojakiem. Powiedź mi proszę czy jest stabilny i nie chybocze się na wszystkie strony? Oraz czy ten pałąk jest od spodu przykręcony jakąś śrubą czy jak to wygląda?

On się składa z 3 elementów.

Ogórna płasczyzna nakręcana na teleskop i podstawa przykręcana od spodu.

4 minuty temu, Compton napisał:

On się składa z 3 elementów.

Ogórna płasczyzna nakręcana na teleskop i podstawa przykręcana od spodu.

Nawet z 4:) bo teleskop to dwa elementy.

Jest wyklejony od spodu antypoślizgiem. Główny ciężar to podstawa.

Edited by saudio
  • Like 1

5 minut temu, vonBaron napisał:

Dokładnie, sam stojak waży jakieś 3kg i jest w całości z metalu także...

No to piknie. Nie miałem okazji go trzymać w rękach a co dopiero oglądać. Przypomnisz jeszczę nazwę? Dopiszę do swojej Wish list :D 

Dokładnie, składa się z 4 elementów i jest bardzo stabilny.

Naprawdę ciężko go nawet przestawić czy przesunąć, bo antypoślizgowe nóżki zapewniają skuteczne tarcie.

Nie jest tak uroczy jak drewniane stojaki, ale rolę swoją spełnia znakomicie.

woo audio hps-t

1 minutę temu, LoCzekk napisał:

No to piknie. Nie miałem okazji go trzymać w rękach a co dopiero oglądać. Przypomnisz jeszczę nazwę? Dopiszę do swojej Wish list :D 

• Thanks 1

@saudio dzięki za fotki, teraz mam pełen pogląd jak wyglądają Audioquesty na stojakach. Moim faworytem pozostaje Rooms. Prezentują się na nich bardzo dobrze, pady oddychają a opaska ładnie leży na stojaku.