Jump to content

Pomoc przy wyborze słuchawek dokanałowych

ZarwoR
 Share

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc przy wyborze słuchawek gdyż nie mogę się zdecydować między Pioneer SE-CH5T-R ( https://www.muziker.pl/pioneer-se-ch5t-r ) a Bose SoundSport ( https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/earphones/soundsport-in-ear-headphones-samsung-devices.html#v=soundsport_ie_headphones_ii_samsung_charcoal ). Propozycje innych słuchawek w cenie do 220 złotych również mile widziane . 

2 godziny temu, ZarwoR napisał:

Propozycje innych słuchawek w cenie do 220 złotych również mile widziane . 

Nie było słowa czego oczekuje od słuchawek, a uważam że to zawsze pewniejsze rozwiązanie brać z puli polecanych niż jakichś randomowych słuchawek z ceneo. Tym bardziej proszę czytać opis tych słuchawek 

"RE-400 jak na swoją cenę to słuchawki o ogromnym potencjale, wybornej wygodzie oraz bardzo przyjemnym, bezpiecznym i muzykalnym brzmieniu. Do 500zł jest to jeden z tych modeli, których zakup nawet w ciemno jest w dużej mierze bezpieczny i którymi stosunkowo ciężko jest się rozczarować, nawet mimo pewnych ubytków w zakresie głębi sceny. Przyzwyczajają nas już od pierwszej chwili do swojego brzmienia, nie zaskakują niczym nieprzyjemnym, pozwalają bawić się muzyką i cieszyć z nagrań, co przy dokanałówkach jest rzeczą z reguły trudną do osiągnięcia bez głębszego pogrzebania ręką w portfelu."

Edited by Jemek

Szukam raczej słuchawek z umiarkowanym bassem i dobrym brzmieniu przyznam że nie do końca znam się na słuchawkach stąd mój post ,a co do tych poleconych przez @Jemek wyglądają dość przyzwoicie. Mam jeszcze jedno pytanie a konkretnie na co wpływa szerokość częstotliwości dźwięków  ?

https://www.amazon.de/Pioneer-verschlaufungsfrei-Flechtdesign-Bedienelement-Rufannahmefunktion-Silber/dp/B06XGY6RH2/ref=sr_1_131?s=telephone&ie=UTF8&qid=1543005347&sr=1-131&refinements=p_72%3A419117031%2Cp_36%3A3000-6000 znalazłem te pionieery na amazonie i z tego co widzę mają one dobrą ocene

56 minut temu, ZarwoR napisał:

Oceny dają randomowi ludzie którzy jeszcze nie zaznali tej dramatycznej* zabawy w audio.

Godzinę temu, ZarwoR napisał:

Szukam raczej słuchawek z umiarkowanym bassem i dobrym brzmieniu przyznam że nie do końca znam się na słuchawkach stąd mój post ,a co do tych poleconych przez @Jemek wyglądają dość przyzwoicie. Mam jeszcze jedno pytanie a konkretnie na co wpływa szerokość częstotliwości dźwięków ?

Chodzi Ci o zakres dzwięku? 
Standardowo człowiek słyszy przedział od 20Hz do 20kHz chociaż przeważnie jest to węższy zakres. Nie rozumiem dlaczego producenci podają i robią słuchawki od np. 5Hz do 50kHz, wg mnie jest to jakiś chwyt marketingowy pokroju "Więcej, znaczy lepiej". Może mnie ktoś bardziej doświadczony wyprowadzi z błędu :) 

*-dramatycznej - na pewno dla naszego portfela a później nerwy w dobraniu całego toru.

12 minut temu, ZarwoR napisał:

Pisze to co przeczytałem na tej stronie ale wiadomo nie we wszystko można wierzyć w internecie tak samo jak czasami w oceny produkty bo te mogą być specjalnie obniżane przez konkurencje

Albo i podwyższane na ceneo lub innych forach o audio.
Jeśli można te Hifiman'y odesłać w ciągu dwóch tygodni to spróbowałbym może szczęścia z nimi.

Obie pary słuchawek można odesłać, a co do podwyższania ocen na ceneo lub innych forach  to nie sugerowałem się ceneo wcale ale statystycznie na większość forach oceny były podobne. ( co wiadomo też mogło być manipulowane)  No nic pomyśle jeszcze nad tym a na chwilę obecną dzięki za pomoc i dopóki nie zamknę tematu można podsyłać inne słuchawki.