Jump to content

Pomoc przy wyborze słuchawek dokanałowych


ZarwoR
 Share

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc przy wyborze słuchawek gdyż nie mogę się zdecydować między Pioneer SE-CH5T-R ( https://www.muziker.pl/pioneer-se-ch5t-r ) a Bose SoundSport ( https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/earphones/soundsport-in-ear-headphones-samsung-devices.html#v=soundsport_ie_headphones_ii_samsung_charcoal ). Propozycje innych słuchawek w cenie do 220 złotych również mile widziane . 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ZarwoR napisał:

Propozycje innych słuchawek w cenie do 220 złotych również mile widziane . 

Nie było słowa czego oczekuje od słuchawek, a uważam że to zawsze pewniejsze rozwiązanie brać z puli polecanych niż jakichś randomowych słuchawek z ceneo. Tym bardziej proszę czytać opis tych słuchawek 

"RE-400 jak na swoją cenę to słuchawki o ogromnym potencjale, wybornej wygodzie oraz bardzo przyjemnym, bezpiecznym i muzykalnym brzmieniu. Do 500zł jest to jeden z tych modeli, których zakup nawet w ciemno jest w dużej mierze bezpieczny i którymi stosunkowo ciężko jest się rozczarować, nawet mimo pewnych ubytków w zakresie głębi sceny. Przyzwyczajają nas już od pierwszej chwili do swojego brzmienia, nie zaskakują niczym nieprzyjemnym, pozwalają bawić się muzyką i cieszyć z nagrań, co przy dokanałówkach jest rzeczą z reguły trudną do osiągnięcia bez głębszego pogrzebania ręką w portfelu."

Edited by Jemek
Link to comment
Share on other sites

Szukam raczej słuchawek z umiarkowanym bassem i dobrym brzmieniu przyznam że nie do końca znam się na słuchawkach stąd mój post ,a co do tych poleconych przez @Jemek wyglądają dość przyzwoicie. Mam jeszcze jedno pytanie a konkretnie na co wpływa szerokość częstotliwości dźwięków  ?

 

https://www.amazon.de/Pioneer-verschlaufungsfrei-Flechtdesign-Bedienelement-Rufannahmefunktion-Silber/dp/B06XGY6RH2/ref=sr_1_131?s=telephone&ie=UTF8&qid=1543005347&sr=1-131&refinements=p_72%3A419117031%2Cp_36%3A3000-6000 znalazłem te pionieery na amazonie i z tego co widzę mają one dobrą ocene

 

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, ZarwoR napisał:

Oceny dają randomowi ludzie którzy jeszcze nie zaznali tej dramatycznej* zabawy w audio.
 

 

Godzinę temu, ZarwoR napisał:

Szukam raczej słuchawek z umiarkowanym bassem i dobrym brzmieniu przyznam że nie do końca znam się na słuchawkach stąd mój post ,a co do tych poleconych przez @Jemek wyglądają dość przyzwoicie. Mam jeszcze jedno pytanie a konkretnie na co wpływa szerokość częstotliwości dźwięków ?

Chodzi Ci o zakres dzwięku? 
Standardowo człowiek słyszy przedział od 20Hz do 20kHz chociaż przeważnie jest to węższy zakres. Nie rozumiem dlaczego producenci podają i robią słuchawki od np. 5Hz do 50kHz, wg mnie jest to jakiś chwyt marketingowy pokroju "Więcej, znaczy lepiej". Może mnie ktoś bardziej doświadczony wyprowadzi z błędu :) 

*-dramatycznej - na pewno dla naszego portfela a później nerwy w dobraniu całego toru.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, ZarwoR napisał:

Pisze to co przeczytałem na tej stronie ale wiadomo nie we wszystko można wierzyć w internecie tak samo jak czasami w oceny produkty bo te mogą być specjalnie obniżane przez konkurencje

 

Albo i podwyższane na ceneo lub innych forach o audio.
Jeśli można te Hifiman'y odesłać w ciągu dwóch tygodni to spróbowałbym może szczęścia z nimi.

Link to comment
Share on other sites

Obie pary słuchawek można odesłać, a co do podwyższania ocen na ceneo lub innych forach  to nie sugerowałem się ceneo wcale ale statystycznie na większość forach oceny były podobne. ( co wiadomo też mogło być manipulowane)  No nic pomyśle jeszcze nad tym a na chwilę obecną dzięki za pomoc i dopóki nie zamknę tematu można podsyłać inne słuchawki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...