Jump to content

Słuchawki douszne USB-C


Leftone
 Share

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję słuchawek ze złączem USB-C. Chodzi o słuchanie z telefonu (konkretnie Xiaomi Mi Mix 2S), głównie w pracy, czy do sportu, więc nie oczekuję spektakularnych efektów, ale przyzwoitego grania. Chodzi o modele douszne. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie i chce się podzielić to będzie super :)

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie, mało szczegółowo opisałem wymagania - w takim razie teraz będzie okazja do kalibracji kryształowych kul ;)

Mile widziany precyzyjny, sprężysty, mocny bas, selektywność i w miarę możliwości rozległa scena. Głównie do jazzu, funku i muzyki elektronicznej - przede wszystkim psychodelicznej, ale nie tylko (Infected Muschroom, Trentemoller, Jon Bovi, Schpongle, Younger Brother itp.). Stąd ważny bas, ale też scena i selektywność, bo największa frajda to wyłapywać te wszystkie dziwne dźwięki, przydźwięki, piski i trzaski znane z psychodelicznych utworów ;) 

Budżet najlepiej do 300 PLN.

Zadałem pytanie, bo główny problem dla mnie to USB-C... przejściówka jest straszliwie denerwująca i stąd moje poszukiwania sensownego sprzętu, który można by podłączyć bezpośrednio do telefonu który nie ma jacka.  Przejrzałem szybko zestawienie które podesłałeś @LoCzekk i chyba wszystkie tam są na normalny jack.

Link to comment
Share on other sites

Muszę Cię zmartwić że osobiście nie znam zbyt słuchawek które można podłączyć pod USB-C - co więcej, myślę że większość osób które zdecydują się tutaj coś pomóc/napisać będzie podobnego zdania co ja. Czyli:

  • Kupienie w miare dobrej jakości przejściówki USB-C -> Jack 3,5mm lub
  • Zainwestowanie w jakieś słuchawki bezprzewodowe

Jako trzecią opcję wyróżniłbym upgrade opcji nr.1 czyli kupno jakegoś DACa np. https://www.hidizs.net/products/dac-cable

Niestety z 3 opcją wiąże się mniejszy budżet na docelowe słuchawki. Natomiast opcją nr. 2 może być też trochę problem znaleźć doki bezprzewodowe za 300zł.
Wybór należy do Ciebie :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za tę odpowiedź :) Wiem, że konstrukcje ze złączem USB-C to dość świeży temat, więc to zrozumiałe, że użytkownicy forum nie będą mieć z nimi dużych doświadczeń. Faktycznie też może być lepszym pomysłem poszukać dobrej przejściówki lub sprzętu bezprzewodowego, żeby nie wiązać się ze źródłem, które ma wyjście USB-C. Wtedy słuchawki pozostaną bardziej uniwersalne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...