Jump to content

Słuchawki douszne USB-C

Leftone
 Share

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję słuchawek ze złączem USB-C. Chodzi o słuchanie z telefonu (konkretnie Xiaomi Mi Mix 2S), głównie w pracy, czy do sportu, więc nie oczekuję spektakularnych efektów, ale przyzwoitego grania. Chodzi o modele douszne. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie i chce się podzielić to będzie super :)

No faktycznie, mało szczegółowo opisałem wymagania - w takim razie teraz będzie okazja do kalibracji kryształowych kul ;)

Mile widziany precyzyjny, sprężysty, mocny bas, selektywność i w miarę możliwości rozległa scena. Głównie do jazzu, funku i muzyki elektronicznej - przede wszystkim psychodelicznej, ale nie tylko (Infected Muschroom, Trentemoller, Jon Bovi, Schpongle, Younger Brother itp.). Stąd ważny bas, ale też scena i selektywność, bo największa frajda to wyłapywać te wszystkie dziwne dźwięki, przydźwięki, piski i trzaski znane z psychodelicznych utworów ;) 

Budżet najlepiej do 300 PLN.

Zadałem pytanie, bo główny problem dla mnie to USB-C... przejściówka jest straszliwie denerwująca i stąd moje poszukiwania sensownego sprzętu, który można by podłączyć bezpośrednio do telefonu który nie ma jacka.  Przejrzałem szybko zestawienie które podesłałeś @LoCzekk i chyba wszystkie tam są na normalny jack.

Muszę Cię zmartwić że osobiście nie znam zbyt słuchawek które można podłączyć pod USB-C - co więcej, myślę że większość osób które zdecydują się tutaj coś pomóc/napisać będzie podobnego zdania co ja. Czyli:

• Kupienie w miare dobrej jakości przejściówki USB-C -> Jack 3,5mm lub
  • Zainwestowanie w jakieś słuchawki bezprzewodowe

Jako trzecią opcję wyróżniłbym upgrade opcji nr.1 czyli kupno jakegoś DACa np. https://www.hidizs.net/products/dac-cable

Niestety z 3 opcją wiąże się mniejszy budżet na docelowe słuchawki. Natomiast opcją nr. 2 może być też trochę problem znaleźć doki bezprzewodowe za 300zł.
Wybór należy do Ciebie :) 

• Like 1

Dziękuję za tę odpowiedź :) Wiem, że konstrukcje ze złączem USB-C to dość świeży temat, więc to zrozumiałe, że użytkownicy forum nie będą mieć z nimi dużych doświadczeń. Faktycznie też może być lepszym pomysłem poszukać dobrej przejściówki lub sprzętu bezprzewodowego, żeby nie wiązać się ze źródłem, które ma wyjście USB-C. Wtedy słuchawki pozostaną bardziej uniwersalne.