Jump to content
raulendymion

Wasz najgorszy zakup audio

Recommended Posts

wiele osób ma tutaj swoje perełki za które stoją murem VonBaron- Focal Elear, Rafcio 701 i "byle jakie grado" (ten tekst mnie zawsze rozwala, kiedyś jakieś Grado dla zasady sobie sprawie :D), z forum żółtego rzucał mi się w oczy bodajże Gruby i z umiłowaniem do Bayerdynamicow 990 :) czy Evil do Audeze.

Sam mam nadzieję, że znajdę takie słuchawki, do których będę tak bardzo przekonany. Nie ma co hejtować za to:)

• Like 2

Z tym że w przeciwieństwie do wielu osób na tamtym forum, mam świadomość wad słuchawek które lubię i nie wciskam ich innym na siłę :). Na tym właśnie polega posiadanie zdrowego dystansu do tego co się lubi. A nie że "tylko hołki" i wszyscy inni milczeć. 

3 godziny temu, raulendymion napisał:

Ta, i tak samo jak na mp3store jest takim samym fanbojem Oppo tutaj. Pewnie jeszcze na head-fi czuwa. Coś niebywałego. 

to ciekawe jak trudno ci przychodzi zrozumienie ze ktos moze lubi cos innego niz ty ?  Nie moge tego zrozumiec. 

Nie lubie ekspresjonizmu w malarstwie ale nie przyszlo by mi do glowy aby mowic ze Cezanne albo Matisse to nieudacznicy a ty to robisz. Po prostu nie trafili w moje gusta.

Jak chodzi o sluchawki to przeciez kazda ma inna sygnature i pasuje do innej muzyki. Nie ma sluchawek dobrych do wszystkiego albo raczej wybitnych we wszystkich gatunkach

Edited by ysis
  • Like 1

Sprostuję poprzedni post, że pozycja 5. i 6. to są mniejsze rozczarowania, tudzież słuchawki, które jakiś czas używałem, więc nie jest tak, że odradzam, ale nawet jak się podobają to warto zapoznać się z innymi, bo może okazać się, że inne brzmienia będą leżeć bardziej.

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Z tym że w przeciwieństwie do wielu osób na tamtym forum, mam świadomość wad słuchawek które lubię i nie wciskam ich innym na siłę :). Na tym właśnie polega posiadanie zdrowego dystansu do tego co się lubi. A nie że "tylko hołki" i wszyscy inni milczeć. 

Na jaglanym nic o hołkach nie pisałem, bo mimo, że mi się podobają, to patrząc co tam nie raz się działo, to jeszcze by mój post był odebrany za hejt jakbym napomnkął, że mają jakieś wady.

@oblivion Na szczęście ani przez moment nie miałem Ciebie na myśli :). Ale niestety, tam jest strach się wypowiadać w tym temacie. Ostatnio @demolka próbował to go niemal zjedli, jako nowego usera. 

Natomiast jeśli rozszerzyć moją listę rozczarowań także na sprzęt, którego nie kupiłem, a który testowałem, to będzie tego trochę.

• WESC Chambers by RZA
  • ATH-W5000
  • Ultrasone Edition 5 Limited
  • Denon  AH-D7100
  • Sennheiser HD820 (również w pewnym sensie mnie zawiodły)
  • KingSound KS-03
  • AKG K872
  • STAX SR-507
  • Fidue A83 etc.

No ja wiem, ale pisze jaka jest czasem tam dziwna sytuacja, że albo coś się hejtuje albo wychwala pod niebiosy. Raz zhejtowano gościa, mimo, że napisał, że woli hołki od HD800, po prostu je za mało pochwalił :P

No i teraz wiesz już m.in. czemu piszemy na FAF i staramy się dbać o atmosferę na forum - przecież chłopaki też się nasłuchali pod swoim adresem, wystarczy spytać @Comptona czy @Palpatinea jak wyglądała dyskusja w Muzycznych zakupach czasami, czy też o Elearach. Tutaj nie chciałbym aby coś takiego miało miejsce. Gdy ma się wiele słuchawek od różnych producentów, człowiek uczy się dostrzegać ich zalety i wady w konkretnych zastosowaniach. Audeze też nie wykorzystuję zawsze i do wszystkiego, a także nie polecam ich domyślnie na każdym kroku. Zdrowe podejście jednym słowem.

@oblivion tam się dobrała po prostu taka ekipa i rzeczywiście strach już cokolwiek napisać o NH czy NO, czy to na nie albo nawet na tak. Gdy napiszę, że sobie cenię NHC (a sam je mam i bardzo lubię), ale trzeba do nich się przyzwyczaić, przechodząc np. ze Staxów (też mam i cenię) to zaraz ktoś zhejtuje, że nieprawda, bo on nie musi. :D

Ale w ten sposób nie da się dyskutować, a dyskusja merytoryczna tam nie istnieje. Po prostu jest wychwalanie, albo hejtowanie (najlepiej z atakiem personalnym).

• Like 1
  • Haha 1

23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Natomiast jeśli rozszerzyć moją listę rozczarowań także na sprzęt, którego nie kupiłem, a który testowałem, to będzie tego trochę.

• STAX SR-507

Możesz w dwóch słowach napisać Dlaczego?

Akurat ich nie słuchałem.

W sumie jest to zawarte w recenzji, ale porównywałem je ze swoimi SR-202 z taśmą od SR-303 i 507 nie miały ani takiej sceny, ani takiej czystości - zwłaszcza na sopranie się to rzucało w uszy. Jedynie bas był lepszy i pod tym względem faktycznie górowały nad 202-kami. Klasowo jednak były od nich niżej. Od SR-507 wolałbym bardziej moim zdaniem dopracowane L300. Kilka razy pisałem o tym na jaglanym i miały miejsce próby konfrontacji słownej. Pomijam to, że parę osób zachwalało je tylko dlatego, że były ponoć ciężko modowane, czyli tak samo jak podczas mojej kłótni z Grubbbym nt. DT990. Ja miałem stock, on miał po modach i recablingu, ale usilnie twierdził, że nie mam racji, a o fakcie modowania dowiedziałem się dopiero na samym końcu. 

@EvilKillaruna Coś tam pamiętam. Też ciekawe były wpisy pewnych userów, że droższe odtwarzacze są dla burżujów, a tanie wcale nie grają gorzej..

@Bernie No właśnie takie są tam dyskusje merytoryczne w stylu moja prawda jest mojsza od twojszej.

48 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@oblivion Na szczęście ani przez moment nie miałem Ciebie na myśli :). Ale niestety, tam jest strach się wypowiadać w tym temacie. Ostatnio @demolka próbował to go niemal zjedli, jako nowego usera. 

• WESC Chambers by RZA
  • ATH-W5000
  • Ultrasone Edition 5 Limited
  • Denon  AH-D7100
  • Sennheiser HD820 (również w pewnym sensie mnie zawiodły)
  • KingSound KS-03
  • AKG K872
  • STAX SR-507
  • Fidue A83 etc.

@EvilKillaruna Ty chyba? pierwszy skrytykowałeś ah - d7100 {miałem je jeszcze jakieś dwa lata] . Ja ze swoim egzemplarzem spokojnie żyłbym do dzisiaj,gdyby nie pewne okoliczności...Tylko że my ,,nie tolerując laktozy,odstawiliśmy mleko''

• Like 1

U mnie zdecydowanie byl to zakup Monolithow M1060C. Byl to zakup w ciemno i niemalo nameczylem sie zeby je sciagnac do PL z USA, bo Monoprice wtedy nie oferowal dostawy do Polski (byc moze nadal nie oferuje). W kazdym razie, z Bursonem CV2+ to nie gralo, z Shanlingiem M1 jako tako, ale dzwiek wyciekal na tyle ze zwrocilem to do USA. Tzn. chcialem je zwrocic, ale Poczta Polska te przesylke zgubila :D Pechowy zakup!

Edited by Adamesq
  • Confused 1
  • Sad 2

20 godzin temu, Adamesq napisał:

U mnie zdecydowanie byl to zakup Monolithow M1060C. Byl to zakup w ciemno i niemalo nameczylem sie zeby je sciagnac do PL z USA, bo Monoprice wtedy nie oferowal dostawy do Polski (byc moze nadal nie oferuje). W kazdym razie, z Bursonem CV2+ to nie gralo, z Shanlingiem M1 jako tako, ale dzwiek wyciekal na tyle ze zwrocilem to do USA. Tzn. chcialem je zwrocic, ale Poczta Polska te przesylke zgubila :D Pechowy zakup!

Jak finalnie zakończyła się sprawa z PP? Zwrócili Ci jakieś pieniądze? 

Mój najgorszy zakup to Fiio X7mk2. Wspaniale brzmiący DAP, ale soft przyprawia o ciągłą irytację - ślamazarny, zabałaganiony, upierdliwy. Zmieniłem na KANNa i już więcej nie szukam.

Kiedyś dawno temu zakupiłem vintage wzmacniacz stereo Pioneera. Nie pamiętam już modelu, ale jak on grał to była po prostu tragedia, niczym głośniczek bluetooth w tekturowym pudełku. Nie znałem się wówczas na sprzęcie, więc możliwe, że był popsuty. Niemniej wystawiłem go na sprzedaż w ciągu dwóch dni.

P.S. Ja nie muszę się przyzwyczajać do Hawków po przejściu ze Staxów :P #hejt.

Denon Da- 300 USB.Najpierw słuchałem Vocali i wydawało się o.k. Po przejściu na roc'k tragedia.Bardzo wolno grający.Nie spotkałem innego urządzenia tak wolno grającego.Nie potrafił też napędzić swoich ówczesnych flagowców d7100.Miał jeszcze  przypadłość kartonowej perkusji w niektórych nagraniach. [coś ala ,,Konik'']

4 godziny temu, LoCzekk napisał:

Jak finalnie zakończyła się sprawa z PP? Zwrócili Ci jakieś pieniądze? 

Ostatecznie poczta przyznala sie do bledu i rozpatrzyli pozytywnie moja reklamacje. 

• Thanks 1

AKG k612 pro, lekkie, kiepsko wykonane, a przede wszystkim płasko grające, zero niskich tonów, jak dla mnie podobnie grały do moich starych słuchawek LG dołączonych do telefonu. Wytrzymałem z nimi 10 dni i oddałem do sklepu. Oczywiście to tylko moja opinia.

Również trochę z początku zawiodły mnie aune e1 z początku było dla mnie tym razem za dużo basu, ale to pewnie przez to że wcześniej używałem wyżej wymienionych akg. Teraz już do nich przywykłem i nie mam im nic do zarzucenia.

NuForce udac5 zakupiony w promocji na massdropie, przestery przy głośności powyżej 80%, do tego w tle było słychać delikatny szum, ale być może trafiłem na wadliwy egzemplarz, dodam że po nagraniu filmiku massdrop zwrócił pieniądze, a potem kazał odesłać udaca.

Edited by Turtle

Najgorszy zakup? Shure SE535, skądinąd bardzo dobre słuchawki, które pokochałem tak bardzo, że popsuły mi słuch.

Nie gryzę. Wolę miecz świetlny lub łańcuchowy...

Sine mnie nie przekonały. Może szkoda. A fanbojem PM3 nie jestem tylko fanem. Widzę ich wady - marne materiały użyte do produkcji (ekoskóra). O ile pady można zmienić to pałąk ... Koszt przesadnie wysoki. Prawie 1000 zł.  No i ich cena to w PL "masakra" . Dżwiękowo bardzo mi odpowiadają. Szkoda że Oppo już ich nie produkuje (podobnie jak innych modeli). 

Słabo mi wyszedł zakup Fiio F9. Na szczęście w dobrej cenie. Wolę F9 Pro z lepiej grającą górą (nie tak ostrą). I jeszcze DAP Cowon Plenue P1. Dla mnie zbyt ciemny, stłumiony o ile pamiętam. Na szczęście sprzedawca przyjął zwrot.

Edited by Lord Rayden
  • Like 2