Jump to content

Wasz najgorszy zakup audio

Guest
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Proponuję zacząć pisać o Waszych najgorszych wtopach przy zakupie audio sprzętu. Bez rozróżnienia na cenę, pochodzenie czy używane, czy nowe.

Po prostu jako subiektywne ale i obiektywne (jak się da) ostrzeżenie dla innych. Czego unikać i z jakiego powodu.

Co Wy na to?

Dla mnie nr 1 w tym roku iBasso DX150 - ciężki nieporęczny kloc i żółwim interfejsie i mdłym dźwięku :)

Edited by Guest

Moim największym rozczarowaniem najprawdopodobniej były Beyerdynamic T1 v2. Miały służyć mi jako rozwinięcie T1 v1 i para do benchmarkingu, ale wytrzymałem z nimi 2 tygodnie, po czym z nieustającą migreną (sopran) wystawiałem je na sprzedaż. Zakupione zaraz potem HD800 rozwiązały ten problem. Zakup w ciemno zemścił się, głównie za czytanie "ach-ochowych" recenzji zaraz po ich wypuszczeniu. 

Trochę rozczarowały mnie też K290 Surround. O ile koncepcja była bardzo spoko, słuchawki bardzo ciężko ustawić, a jeśli się już je ustawi do pracy z muzyką, to i tak przegrywają z K280 Parabolic, będąc ostatecznie bardziej nieporęczną i mniejszą wersją K240 Monitor. W trybie surround z kolei generowana scena i pozycjonowanie były znacznie poniżej oczekiwań. To para bardziej eksperymentalna i słuchawki należy traktować jak ciekawostkę. 

To były chyba dwa największe zawody z grona sprzętu jaki zakupiłem. 

• Like 1

Dla mnie:

Philips SHP8900. Miały być następcą SHP890, a nie były. Stąd w ramach dalszego poszukiwania trafiłem na forum.

Sennheiser HD650. Wychwalane pod niebiosa, miały być na całe życie. Sprzedałem po 3 tygodniach.

Beyerdynamic T1v2 - jakiś problem rezonansowy i brak czystości na średnicy, nota bene mocno dyfuzyjnej.

HD800s - niby miały to być poprawione HD800, a brzmiały jak popsuty pierwowzór.

• Like 1

Ultrasone 580 - świetnie sprawdzały się w elektronice, zupełnie nie radząc sobie w innych gatunkach. Moje pierwsze słuchawki i szybko okazało się, że fanem agresywnej Vki nie jestem.

Questyle CMA400i - miał to być upgrade względem Aune S6 i był. Jednakże absolutnie nie warty wdania dwa razy tyle. Co więcej pięknie mi grały z Focal Elear, natomiast fatalnie ze wszystkimi planarnymi słuchawkami, od tych łatwiejszych w napędzeniu do trudniejszych. Szybko się okazało, że Aune S6 mimo, że technicznie troszkę słabszy to jednak dużo bardziej uniwersalnym sprzętem był.

Edited by Palpatine
  • Like 1

Meze 99 Classic - myślałem że będą lepsze od Focali Spirit Classic, no cóż grubo się pomyliłem... Bardzo ciepłe, mdłe, bez wyrazu.

Oppo PM-3 - po sporym hype postanowiłem zakupić owe słuchawki i mocno się rozczarowałem, wolne, wręcz usypiające, co z tego że średnica piękna jak reszta słaba.

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Meze 99 Classic - myślałem że będą lepsze od Focali Spirit Classic, no cóż grubo się pomyliłem... Bardzo ciepłe, mdłe, bez wyrazu.

Oppo PM-3 - po sporym hype postanowiłem zakupić owe słuchawki i mocno się rozczarowałem, wolne, wręcz usypiające, co z tego że średnica piękna jak reszta słaba.

O proszę, to nie tylko ja PM-3 nie lubię. A Lord Rayden z forum mp3 dostaje ataku furii na jakikolwiek zły wpis o nich.

Z moich wtop jeszcze: Sennheiser Amperior/HD 25, ale nie za dźwięk, bo ten był nawet ok, ale za d..rny sposób regulacji pałąka. DAP Pioneer 300R - miał być lepszy pod każdym względem od 100R, a nie był. Był tylko 2 razy droższy :) Focale Spirit Pro - miałem je 2 pary, obie popękały na pałąkach. Tu znowu - dźwięk znakomity, ale konstrukcja słaba.

Edited by Guest

Stax L700 - myślałem, że może bardziej mi się spodobają od 007, ale zamiast tego dostawałem migreny za migreną. 

Benchmark DAC1 - duża scena ale poza tym sucho, męcząco, w ogóle nie muzykalnie ... no i przez niego przestałem słuchać stacjonarnie. Teraz nawet nie posiadam DACa, a jedyne odsłuchy to telefon i FIBAE3

• Like 1

Z małych rzeczy Shure SE215. Kupione w ciemno po dobrych opiniach na pewnym forum. Nie mogłem się do nich przekonać ani użytkowo ani brzmieniowo.

Z odtwarzaczy FiiO X5III, użytkowo całkiem OK, niestety zupełnie nie pasujący mi brzmieniowo i nie zgrywający się z żadnymi moimi słuchawkami.

Moje pierwsze słuchawki którymi były AKG K619 (basotłuki) w których w ciągu 3 miesięcy pękł pałąk i potem zostały wymienione na nowe i tutaj sytuacja taka sama. Finalnie rozebralem je na czynniki pierwsze i zostawiłem sobie dekielki I kabel od nich :)

22 minuty temu, Bernie napisał:

Z małych rzeczy Shure SE215. Kupione w ciemno po dobrych opiniach na pewnym forum. Nie mogłem się do nich przekonać ani użytkowo ani brzmieniowo.

Może trafiłeś na fejki których było multum przez pewien czas. Użytkowo też było mi ciężko I sprzedałem je po miesiącu. 

Kolejnym nieudanym zakupem były Senki HD 599 które okazały się tanimi podróbkami z Chin. Byłem mega wściekły ale cóż... Trzeba być bardzo ostrożnym na olx. 

14 minut temu, LoCzekk napisał:

Może trafiłeś na fejki których było multum przez pewien czas. Użytkowo też było mi ciężko I sprzedałem je po miesiącu.

Niestety to był 100% oryginał, kupiony w sprawdzonym sklepie.Temat tych fejków też badałem i był opisywany na forach.

Na fejki słuchawek Shure i innych trzeba uważać swoją drogą.

Edited by Bernie

1 minutę temu, Bernie napisał:

Niestety to był 100% oryginał, kupiony w sprawdzonym sklepie.Temat tych fejków też badałem i był opisywany na forach.

No to sytuacja się wyjaśniła. Ja brałem też bezbarwne bo te w kolorze "solid" to nie wiadomo było co tam siedzi w środku ?

Ogólnie to przestałem kupować sprzęt w ciemno w tzw. preorderze, (popularna forma zakupu sprzętu audio, przede wszystkim słuchawek i odtwarzaczy na pewnym forum). Bo można się rozczarować  i niepotrzebnie stracić kasę. Ostatnim takim moim zakupem był właśnie X5III.

6 godzin temu, raulendymion napisał:

O proszę, to nie tylko ja PM-3 nie lubię. A Lord Rayden z forum mp3 dostaje ataku furii na jakikolwiek zły wpis o nich.

On za obrazę Oppo może pogryźć :P

Kiedyś próbowałem na PM wytłumaczyć mu że PM-3 nie są takie super ale bezskutecznie.

Takie Audeze Sine to niebo a ziemia.

Edited by vonBaron
  • Haha 1

11 godzin temu, raulendymion napisał:

Z moich wtop jeszcze: Sennheiser Amperior/HD 25, ale nie za dźwięk, bo ten był nawet ok, ale za d..rny sposób regulacji pałąka. DAP Pioneer 300R - miał być lepszy pod każdym względem od 100R, a nie był. Był tylko 2 razy droższy :) Focale Spirit Pro - miałem je 2 pary, obie popękały na pałąkach. Tu znowu - dźwięk znakomity, ale konstrukcja słaba.

@Lord Rayden też jest na tym forum także nie wywyższaj się.

Zależy jak wyglądają sytuacje

• jeśli słuchawki są besztane z błotem bez opamiętania lub nawet przechodzi to w ataki personalne, to oczywiście że można spodziewać się równie gwałtownych reakcji (vide legendarne już "Audeze to badziewie dla jeleni").
  • jeśli nawet zwykłej dezaprobaty nie wolno na słuchawki powiedzieć, bo zaczyna się krzyk i spazmy jakby komuś rodzinę gorącym żelazem przypalali oraz starty do wyrażającego swoją opinię, to też nic dziwnego, bo to ekstremum w drugą stronę.

PM3 dla mnie osobiście są przykładem relaksujących słuchawek półprzenośnych, które mogą się podobać. Zamiast słowa nudne wolę w tym miejscu raczej słowo poprawne. Bardziej preferowałem podczas ich testu K240 Monitor, które tonalnie były bardzo podobne, ale z większą sceną (wiadomo - semiopen). I nie sądzę abym tą opinią kogoś uraził czy naraził się na lincz, choć swoje powiedziałem. Można? Można.

• Like 1

1. HD380 - Nie wiem co przyświęcało Sennkowi, ale wiem co wyszło, wycięty wyższy bas, wycięta góra, suche brzmienie plastikowo-aksamitne. Z plusów - fajne płaskie etui, odłączany kabel, no i może dla niektórych - przesadzony subbas.

2. Resonance Herus - szum ze słuchawkami bardziej efektywnymi. Bas słabej jakości, w recenzji jednej wyczytałem, że bas nieco obły czy coś w tym stylu, ale bas jak dla mnie należałoby nazwać basem po prostu słabym jakościowo, bo ma mało prawdziwego z realnością ani przyjemnością.

3. SRH1540 - spodziewać by się można czegoś lepszego niż SRH940, niestety jest odwrotnie. Nowe shurki poszły za mocno w bas kosztem reszty, brzmienie nieco bez wigoru, ociężałe, nie tyle, że złe, ale dzisiaj  znając DT150, wybrałbym te drugie zamiast SRH1540 jako oferujące podobny kierunek, ale lepiej.

4. Vivanco SR470 - na forach wychwalane przez niektóre osoby ze stażem, porównywane do słuchawek za 1000zł jako nawet lepsze. Wg mnie jakość basu niska (twarde pyknięcie w karton czy coś tego typu to było ). Typowy forumowy hype z dawnych lat, a słuchawki mogą się co najwyżej mierzyć z superlaxami.

5. K550 - nie myślałem nigdy, że mam małą głowę, ale i tak nie było docisku, więc bas uciekał i musiałem nieco pałąk wygiąć. Co do brzmienia to było dobre (a w pewnych aspektach nawet wybitne przy ich cenie, czarne tło, czystość ), ale pasowało wyłącznie do spokojniejszych gatunków (dodam jeszcze ciekawy bas, mimo, że nie jest go dużo to ma dobrą barwę ) , w mocniejszych jak dla mnie brzmią nudno i bez energii. Co do samej jakości wykonania - z zewnątrz ładne i wyglądające solidnie, ale osłonka wtyczki puściła, niby nieproblematyczne, ale w tej cenie to trochę nie przystoi, więc słuchawki mi utrawiły AKG jako firmę, której jakość pozostawia nieco do życzenia (wcześniej posiadałem K540 słynące z pękania i wykonane dość lipnie ).

6. HD650 - sygnatura nie moja, nawet z wymienionym kablem i przy jaśniejszym torze. Wolne i góra mdła. HD600 już mi bardziej pasują, ale wciąż jeszcze to nie to - ale to nie tak, że te słuchawki uważam za złe, po prostu wolałbym strojenie inne, no i lepszy bas, bo jest wyraźny rollof, który dla mnie jest dużym minusem. W sumie te słuchawki mają wielu zwolenników, to pokazuje, jak różne aspekty brzmienia są najbardziej istotne dla niektórych, prawodpodobnie odpowiadają za to bliskie wokale i bardzo łagodna góra.

To tyle co w tej chwili pamiętam.

• Like 1

IFI Idsd BL Micro - rozpadajace sie w rekach COS z bardzo nieprecyzyjnym daciem i szczelajacy w uszy przy wlaczeniu na tyle aby zabic w koncu najbardziej czule sluchawki.

W dniu 21.11.2018 o 21:42, vonBaron napisał:

? najlepsza relacja ceny do jakosci w tym przedziale cenowym :) sprawdzilem kupilem 11 sztuk lacznie. Jak by ktos mial watpliwosci ze jakosc jakoscia a upodobania sa najwazniejsze.

Edited by ysis
  • Haha 1

14 godzin temu, saudio napisał:

@Lord Rayden też jest na tym forum także nie wywyższaj się.

Ta, i tak samo jak na mp3store jest takim samym fanbojem Oppo tutaj. Pewnie jeszcze na head-fi czuwa. Coś niebywałego. 

Edited by Guest