Jump to content

Słuchawki sportowe

ratagnar
 Share

Recommended Posts

Witam,
zastanawiam się nad zakupem słuchawek do biegania oraz innych aktywności fizycznych.
Bieganie i ćwiczenia dosyć szybkie, czasem interwałowe, podskoki itd. więc nie powolny jogging.
Chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników o słuchawkach sportowych.

Najbardziej istotną cechą przy ww warunkach wydaje się być by słuchawki dobrze trzymały się w uchu podczas tych dosyć intensywnych ćwiczeń.
Fajnie by było żeby przyzwoicie grały - nie musi to być nic melomańskiego - przy dużym wysiłku ciężko skupić się na basach czy scenie ;)  

Mam aktualnie słuchawki QCY - https://www.ceneo.pl/52854980
Nic specjalnego, problemem jest że wypadają mi z ucha nawet przy szybszym biegu.
Niby mają te stabilizatory douszne ale albo mam nieprawidłowe (niepodręcznikowe?) uszy albo po prostu słuchawki są badziewne.

Zastanawiam się przede wszystkim na temat Waszych doświadczeń i na ich podstawie chciałbym przemyśleć czy szukać czegoś innego z tym stabilizatorem czy może czegoś z mocowaniem zausznym (Over The Ear?), lub może jeszcze czegoś innego (any ideas?).

Budżet mam niewielki do 100-200 pln.

Od kilku lat do biegania używam Koss ksc 75, dźwięk więcej niż na przyzwoitym poziomie, nie mają efektu mikrofonowego na kablach. Z minusów to dziwnie się w nich wygląda, nie izolują od otoczenia no i czapki raczej się nie da na nie założyć :)

Zimą pod czapkę zakładam taniutkie Panasonic RP-HJE125, całkiem dobrze się trzymają w uszach, niestety efekt mikrofonowy jest.

@LoCzekk, sciaganie z Chn za grosze to jest jakis pomysl tylko nie bede wtedy wiedzial czy wypada dlatego ze jest chinskie i slabo wykonane czy dlatego ze mam cos nie tak z uchem :P

Zaproponowales tez sluchawki bez stabilizatora czy tego uchwytu za ucho, uzywales tego moze ?

@Nukari

dzieki za propozycje, te Kossy jesli nie znajde nic lepszego w sumie moga byc, chociaz wolalbym chyba cos dokanalowego - ale jak nic sensownego nie bedzie to sprobuje Kossow :)

Używałem Byronów przez jakiś czas. Tak jak napisałem - kwestia wypadania zależy od tipsów. Trzeba po próbować które będą dobrze siedzieć. Aktualnie z doków do miasta to używam Sony model chyba C10 z oryginalnymi tipsami od Sony. Siedzą u mnie najpewniej i dość dobrze izoluja.