Jump to content

Jaki amplituner/wzmak pod KEFy?

Recommended Posts

Hej! 

W najbliższy piątek będzie ogrom promocji i już wybrałem monitory którymi będą prawdopodobne KEF LS 50. 

Utworzyłem już temat odnośnie ampli I wstępnie dokonałem już wyboru. Będzie to Yamaha R-N602. Jednak ceny są narazie dość wysokie także szukam czegoś bardzo zbliżonego jednak w mniejszym budżecie. Głównie zależy mi tym żeby móc się łączyć przez bluetooth. Opcjonalnie może być funkcja streamingu. 

Po rozmowie z Hir0 zastanawiam się też czy jednak nie pójść we wzmacniacz Rega Brio (używka). 

Miał ktoś może porównanie LS50 do Q350 które też mam na oku

Edited by LoCzekk

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

... a już chciałem zasugerować moją M35 :D.

LS50 to jednak wyższej klasy monitorki od Q350.

A to co te M35? Bluetacz to jednak takie minimum które wymagam, reszta już mniej ważna. Po prostu staram się jak najmniejszym kosztem kupić coś dobrego i relacją cena/jakość.

@LoCzekk jest jeszcze jedna opcja: zakup M35, lub innego wzmaka, który Cię zainteresuje, ale nie ma BT, i dokupienie modułu BT. :)

Jeśli ma to być coś małego, to Avantree Satrurn Pro może się nada. Praca dwukierunkowa, aptX, zasilanie z USB/baterii. Jeśli coś bardziej nastawione na pracę stricte stacjonarną, to Philips AEA2700 też może się sprawdzić. Również obsługuje aptX, dodatkowo posiada wyjście optyczne i COAX.

• Like 1

1 minutę temu, daviox napisał:

@LoCzekk jest jeszcze jedna opcja: zakup M35, lub innego wzmaka, który Cię zainteresuje, ale nie ma BT, i dokupienie modułu BT. :)

Jeśli ma to być coś małego, to Avantree Satrurn Pro może się nada. Praca dwukierunkowa, aptX, zasilanie z USB/baterii. Jeśli coś bardziej nastawione na pracę stricte stacjonarną, to Philips AEA2700 też może się sprawdzić. Również obsługuje aptX, dodatkowo posiada wyjście optyczne i COAX.

No właśnie po przytaniu recenzji DDA-100 znalazłem nowszą wersje tj. DDA-120 i do tego właśnie nadanij bluetooth BTR-1. Nie jestem pewny czy to będzie działać tak jak stacjonarny "kombajn" np. ta Yamaha o której wyżej wspominałem. Tak, szukam czegoś stacjonarnego.

No cóż... Tak szukam, przeglądam że już mam mętlik w głowie. Yamy mają wszystko tak na prawdę, lepsze (bardziej dokładne) EQ niż model niższy czy wejście na dodatkowy sub jakby mi za mało basu dawały. Chociaż dizajnersko ten NuForce DDA-120 też mi podszedł ale to "tylko" wzmacniacz i wygląd nie gra :squint2:

@Glue Wrzucisz fotę jak to wygląda u Ciebie? :)

Nie no, 4300 przesada. W TopHiFi za 3000zl jest ale to i tak za dużo. Sprawdzę sobie funkcje jutro. Głównie będę uzywal ich podłączonych pod TV i puszczaniu utworów z YT/Spotify. Aktualnie udało mi się znaleźć tego N602 za 300 funtów co daje niecałe 1500zl (w porównaniu z cenami w PL czyli 2250 to jednak jest różnica i raczej wątpię żeby któryś sklep zjechał więcej niż te 200-250zl)

Questyle 600, indeed. Po balansie, jakby co:)

Te podstawki to gąbki zakupione w Thomannie za kilka euro. To dwuelementowe podstawki, pozwalające regulować nachylenie kolumn. Mnie dzięki temu celują w ucho swoimi pięknymi przetwornikami. 

Obecnie występują w paru rozmiarach jako t.akustik iso pads.

Edited by Glue
  • Like 1
  • Thanks 1