Jump to content

Sluchawki dla gracza do 700, przesiadka z Sennheiser Game Zero

frakal14
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Kupilem wczoraj swoje pierwsze wokol uszne sluchawki Sennheiser Game zero. Skuszony recenzjami oraz opiniami kolegow, oraz pokazna cena stwierdzilem, ze jest to zakup trafiony lecz po odsluchaniu czegos mi brakuje... mianowicie bassu. Nie jestem audiofilem i nie bede sie czepial najmniejszych szczegulow ale od zawsze preferowalem bardziej "niskot tonowe" sluchawki.

Budżet: do 700 PLN nie muszę go na siłę wydawać, najwazniejsze aby byl to zakup adekwatny swej cany, nie tak jak z sennheiserami gdzie czuje, ze mocno przeplacilem.

Typ:  wokółuszne, mam troszke odstajace uszy wiec sluchawka musi mi okalac cale ucho bez wiekszego nacisku - sennheisery game zero sa w miare wygodne (tyle ile moge stwierdzic po 3h na glowie)

Izolacja: Fajnie jesli nie bede slyszal sasiada, ktory wierci za sciana - nie mam wiecej wymagan

Zastosowanie: Glownie gry oraz muzyka, co do gier - zalezy mi na dobrym odwzorowaniu surroundu tak abym w strzelankach potrafil po dzwieku zlokalizowac pozycje oponenta. Muzyka to w sumie wszystkie gatunki swiata z przewaga na pop/house/rap/punk rock/metal / Przypomocowany mikrofon bedzie raczej wyagane jako, ze nie chce mi sie bawic w dopinane oddzielne kabelki.

Napędzanie: Specjalnie dla Game Zero kupilem SoundBlaster Z, musze powiedziec, ze z pyty glownej sluchawki pracowaly gorzej niz dodawane do kaczora donalda, po zmianie na karte - roznica kolosalna lecz nadal plytkie brzemienie sluchawek mnie troche zniecheca.

Posiadam: Juz wspomniane Sennheiser Game Zero, ktore leca do wymiany.

Oczekiwania: Ciężko powiedzieć czego oczekuje w sposób techniczny lecz zalezy mi na dobrym surround do gier oraz bardziej "bass driven" sluchawek. Druga sprawa to wygoda, mozliwe ze bede w nich siedzial po 6-8h. Oraz ostatnia 

Moje propozycje: Sa to propozycje czysto teoretyczne na podstawie przeczytanych recenzji, glownie zalezy mi na waszej pomocy :)

Hyper X cloud

Hyper X Revolver s - podobno lepiej basowe ale mniej wygodne, czego niestety nie moge w sieciowkach sprawdzic przed zakupem ;/

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie propozycje.

Godzinę temu, Jemek napisał:

K702 mają super scenę, ale czasem jest problem ze zlokalizowaniem skąd dany dźwięk dokładnie płynie.

Nie mam tego problemu, porównując bezpośrednio z ATH AD700X. Chociaż dla tych słuchawek źródło ma znaczenie :).

Edited by FreeQ

1 godzinę temu, FreeQ napisał:

Właśnie wersja otwarta to PDG1 :). Od siebie dodam że wibrujacy bas i pozycjonowanie nie idzie w parze. Nie bez powodu AKG K702 czy ATH AD700X są uważane za "wall hack audio" słuchawki :).

Czy uważnie przeczytałeś to co napisałem? ;) 

• Like 1

31 minut temu, Jemek napisał:

Ja myślę, że to zależy już od gry jak dobrze ma tą kwestie zaprogramowaną, ja gram w CS:GO i mam wrażenie, że słuchawki nawet za pierdyliard złotych nic tutaj nie pomogą.

Bo CSGO ma zwalony silnik muzyczny. Pozycjonowanie w zasadzie nie istnieje, albo jest randomowe ;)

Jak piszcze słuchawki nawet za 5000 zł nie pomogą jeśli, źródło które dostają jest ułomne.

42 minuty temu, Jemek napisał:

Ja myślę, że to zależy już od gry jak dobrze ma tą kwestie zaprogramowaną, ja gram w CS:GO i mam wrażenie, że słuchawki nawet za pierdyliard złotych nic tutaj nie pomogą.

Pomogą, pomogą jak grałem w csa na er4s to wiedziałem skąd dobiega każdy pojedynczy krok. 

Jeżeli o mnie chodzie nie polecam K702+dragonfly black. W tym duecie pozycjonowanie jest średnie i nie raz miałem tak, że musiałem zastanawiać się skąd nadchodzi przeciwnik. Myślę, że z lepszym źródłem byłoby inaczej ale mogę się tylko domyślać. Dawniej do grania używałem superlux hd681, które były podłączone od Integry i pozycjonowanie było dokładniejsze niż w tych K702. Najlepiej samemu przetestować słuchawki a jak nie pasuje to jest możliwość zwrotu 14dni.

Dzieki za podpowiedzi Locczek - Te AT sa o 50 zl jeszcze drozsze niz game zero, pytanei jest - czy roznica w cenie ma takie samo odzwierciedlenie w jakosci muzyki? Poruwnojac rowniez z hyper x, ktore sa o polowe tansze. Czy istnieja jeszcze jakiekolwiek alternatwy, oraz dlaczego nie revolvery?

22 minuty temu, frakal14 napisał:

Dzieki za podpowiedzi Locczek - Te AT sa o 50 zl jeszcze drozsze niz game zero, pytanei jest - czy roznica w cenie ma takie samo odzwierciedlenie w jakosci muzyki? 

To zależy od źródła do którego będziesz je podłączał.

23 minuty temu, frakal14 napisał:

Poruwnojac rowniez z hyper x, ktore sa o polowe tansze. Czy istnieja jeszcze jakiekolwiek alternatwy, oraz dlaczego nie revolvery?

Jeśli chodzi o relacje jakość/cena to HyperX będą chyba najlepsza opcją. Potrzebują trochę czasu żeby się wygrzać i pady muszą też się dostosować i trochę "zmieknąć" bo na początku są trochę twarde. 

Revolver nie znam. 

Tak jak wspomnialem w opisie, sluchawki sa napedzane przez karte dzwiekowa Soundblaster Z, przed chwila troszke czytalem i z jednego artykulu wychodzi na to, ze *RAZER KRAKEN PRO V2* sa mocno bassowe, czy orientujesz sie moze 

jak one wychodza w poruwnaniu do Cloud? Doszedlem tez do wniosku, ze odkad posiadam dzwiekowke to Cloud 2 (gdybym sie decycdowal) sa bez sensu bo sa podlaczane przez przejsciowke USB dedykowana od kingstona? 

Jak widzę jakieś RAZER KRAKEN SRO to mnie ch.. Krew zalewa. Pewnie są to jakieś basotłuki które grają nijako. Nie wiem też jak ten Soundblaster gra ale raczej to żadna rewelacja. 

Do Cloud 2 jest przejściówka ale nie musisz jej używać. Różnice między 1 a 2 jest tylko w dodatkowych akcesoriach o ile się nie mylę. 

11 godzin temu, Krystian89 napisał:

Jeżeli o mnie chodzie nie polecam K702+dragonfly black. W tym duecie pozycjonowanie jest średnie i nie raz miałem tak, że musiałem zastanawiać się skąd nadchodzi przeciwnik. Myślę, że z lepszym źródłem byłoby inaczej ale mogę się tylko domyślać. Dawniej do grania używałem superlux hd681, które były podłączone od Integry i pozycjonowanie było dokładniejsze niż w tych K702. Najlepiej samemu przetestować słuchawki a jak nie pasuje to jest możliwość zwrotu 14dni.

Nie jestem w stanie w to uwierzyć, bo też grałem na hd681 z integrą i było tak źle i nieczytelnie w grach, że zacząłem grać na zwykłych pchełkach soundmagic ep30. Po kupieniu k702 również jeszcze bez daca było o niebo lepiej, przejrzyściej, potem fx audio dac x7 mógł lekko jeszcze poprawić tę kwestię, ale już jakiejś diametralnej różnicy w grach nie odczułem.

• Like 1

Jezeli chodzi o gre, bedzie to tylko i jedynie Battlefield V, w nic innego na pc nie gram. Na Game One np. nie doswiadczam np duzej slyszalnosci moich oponentow - ciezko jest mi ich zlokalizowac. Myslicie, ze cloudy albo inne sluchawki poradza sobie z tym lepiej juz odchodzac od basowego brzmienia w muzyce?

1 godzinę temu, Jemek napisał:

Nie jestem w stanie w to uwierzyć, bo też grałem na hd681 z integrą i było tak źle i nieczytelnie w grach, że zacząłem grać na zwykłych pchełkach soundmagic ep30. Po kupieniu k702 również jeszcze bez daca było o niebo lepiej, przejrzyściej, potem fx audio dac x7 mógł lekko jeszcze poprawić tę kwestię, ale już jakiejś diametralnej różnicy w grach nie odczułem.

Dla tego ciężko jest komuś dobrze doradzić przez internet. Jeden będzie zadowolony a dla kogoś innego te same słuchawki będą bardzo słabe. Jak miałbym porównać hd681 do k702 w grach, to na tych pierwszych, nie miałem problemu z lokalizacją kroków i odległości przeciwnika. W k702 nie było z tym większych problemów, ale bywały sytuacje, kiedy wydawało się, że przeciwnik znajduje się np. 10 metrów ode mnie, a w rzeczywistości był bardzo blisko. Co najbardziej mi nie podobało się w obydwu modelach to to, że nie słyszałem przeciwnika, kiedy znajdował się za plecami w skali godzinowej np. na 6tej, dźwięk słyszałem za bardzo w głowie. Nie dawno kupiłem superlux hmc631, w których scena jest zdecydowanie mniejsza porównując do k702, ale np. w HMC nie mam problemu, kiedy przeciwnik jest na plecach i bez większych problemów jestem stanie ocenić jego położenie np. na 4tej, 5tej, 7tej itp. Na razie są podłączone od integry, ale myślę nad lepszym źródłem i pewnie będzie tylko lepiej. Dużo ludzi uważa Razery za słabe słuchawki do gier. Znajomy ma Razer man'o war i chwali, że pozycjonowanie jest bardzo dobre, a porównywał z różnymi droższymi i według niego lepsze pozycjonowanie miały Astro a50 gen 2 i Sennheiser gsp 600, ale nikt nie jest wyrocznią i dla innej osoby te słuchawki mogą być nie do przyjęcia. 

To raczej kwestia przyzwyczajenia, nauczenia się jak dane słuchawki działają. Jeśli ktoś nie potrafi się przyzwyczaić to będzie grało mu się gorzej, bo tak samo jak z informacją od pozostałych graczy - lepsze żadne info niż złe. Ale po zrozumieniu jak dane słuchawki scenicznie działają jest zwyczajnie więcej czasu zastanowić się skąd dany dźwięk mógł przyjść nawet w tak skopanej muzycznie grze jak CS.

Edited by Jemek