Jump to content

Doki do 200zł

Jemek
 Share

Recommended Posts

Poszukuję niewymagających słuchawek do telefonu (doogee s60), zakładam, że za te same pieniądze dostane lepsze doki niż pchełki, a i też sama sytuacja mnie trochę pchnęła w ich kierunku. Doków w swoim życiu miałem bodajże tylko jedną parę więc w kwestii słuchawki to wolałbym aby nie wpychało ich się zbyt głęboko, izolacja drugorzędna. Co do dźwięku to odkąd posiadam K702, dźwięk w zwykłych pchełkach po prostu kłuje w uszy przez to, że w ogóle się nie rozchodzi i tak jakby biję w jeden punkt przez mała scenę więc to jest moim priorytetem - jak największa scena. Wstępnie spodobały mi się  Snab Overtone EP-101M, ale ten bas mnie trochę przeraża, bo może się okazać że po godzinie będę miał dość lub znowu tylko obniżenie głośności jak w tym pierwszym problemie. W K702 to jest super, że nawet przy bardzo dużej głośności dźwięk jest taki łagodny (no może czasem trochę zaiskrzą), że nie czuję się jej dopóki ktoś do nas czegoś nie mówi :D. W tej kwocie cudów nie oczekuję, wytrzymała konstrukcja zawsze na plus reszta brzmienia to raczej naturalne, z tego co rozumiem z podkreśloną średnicą.

Jeszcze Beyerdynamic Byron mi się spodobały z racji małych rozmiarów, ale tutaj nie wiem jak ze sceną.

Edited by Jemek

Niestety ciężko o dużą scene w małym rozmiarze słuchawek taki jakimi są właśnie doki a w tym przedziale cenowym to już w ogóle może być Mission Impossible :P Od tygodnia testuję Audeze isine 10 wraz z DF Red i tutaj synergia jest bardzo dobra ale niestety same słuchawki to koszt co najmniej 5/6 razy większy niż zakładany tutaj. Dobre recenzję zgarniają także Aune E1, których nie testowałem i ich cena też jest dwukrotnie większa niż zakładany budżet.

Ja rozumiem, że cudów nie będzie, muzyki znowu tak często mobilnie nie słucham. Ja oczywiście nie oczekuje przestrzenności K702 w dwustuzłotowych dokach z telefonu :D. Takie Aune E1 jest napisane, że potrzebują lepszego źródła dlatego też nie ma co kupić za drogich i ich nie wykorzystać. Zwyczajnie chcę słuchawki możliwie najbardziej sceniczne w 2-3 stówkach, które pójdą z fona, thats all :)

Słuchawki przyszły i trochę się nimi pobawiłem. Słuchałem na moim DAC X7 i tym słuchawkom potrzeba jednak jaśniejszego źródła i mógłbym na nie ponarzekać gdybym na nie wydał te 470zł, ale za 210 złociszy to pewnie nawet pełnowymiarowych bym tak dobrych nie dostał. Etui trochę badziewne, dużo lepiej sprawdza mi się zwykły woreczek zaciskowy w ep30, bo trzeba uważać żeby nie najechać zamkiem na kabel. Ale największy problem jest taki, że w ogóle nie pomyślałem o wtyku, żeby nie był za gruby, tak jak to ma miejsce w K702. Na szczęście w recenzji było napisane, że wtyk jest wąski... tylko, że nie jest i tak jak ep30 mi się mieściły (i każde inne śmiecio-słuchawki) tak niestety RE-400 sobie z aktualnego telefonu nie posłucham, a to było ich głównym powodem zakupu. Fakt, telefon jest specyficzny, ale w takim razie zastanawiam się jaki może być gruby wtyk w zwykłych dokach.