Jump to content

Swoje chwalicie a Chinskiego nie znacie !

ysis
 Share

Recommended Posts

Topik o naprawde dobrym sprzecie chinskim w morzu jak wiemy nie zawsze dobrych konstrukcji i nie chodzi tu tylko o audio. Jezeli macie jakis sprzet chinski do polecenie ktory uzywaliscie to prosze bardzo.

Ja zaczne topic od Xiaomi Mi Air Purifier Pro za 899 zl. https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-air-purifier-pro

64-xiaomi-mi-air-purifier-pro1.jpg

Nie do pobicia w relacji ceny do jakosci i mozliwosci. 

Mam w duzym domu trzy rozne  czyszczacze powietrza 1️⃣ x philips z seri 3000 i 1 x philips z seri  2000 z nawilzaczami do sypialni dzieci i rodzicow oraz wlasnie wspomniany Xiaomi Mi Air Purifier Pro ktory stoi miedzy duza kuchnia a duzym salonem (okolo 75 m2 razem)

Zalety Xioami vs Philips :

- relacja mozliwosci oczyszczania do ceny. Aby miec taka sama produktywnosc CADR 500 w philipsie musial bym wydac 2600 zl czyli 3.  x wiecej. i mowie o urzadzenia rownierz bez nawilzacza.

- solidnosc konstrukcji. O dziwo Xiaomi jest lepiej spasowany i wykonany od philipsa i latwej go sie przenosi bo jest lzejszy.

- prostota obslugi. Xiaomi jest dziecinie prosty i szybki w wymianie np filtrow czy nawet pierwszej konfiguracji. Jednym przyciskiem robi sie to co w phiipsie piecioma i to duzo bardziej intuicyjnie !!!!!

- koszty elektryczne i filtrow. Xiaomi zuzywa 25% mniej energi  elektrycznej a koszt filtrow na rok jest prawie trzykrotnie nizszy dzieki filtra zintegrowanymi. Dodatkowo dostepnosc filtrow Xiaomi jest duzo wieksza vs Philipsa ktorego np filtr weglowy nie jest w ogole dostepny dzisiaj.

- WYGLAD !!!! obok kloca philipsa, xiaomi wyglada peiknie, jak nowoczesna kolumna glosnikowa. Dlatego to chinczyk stoi w Salonie !!!

- Aplikacja bez reklam Xiaomi jest bezplatna a platna u Philipsa !

Zalety Philipsa vs Xiaomi :

- tryb automatyczny Philipsa pasuje lepiej do standardow powietrza w europie. W xiaomi duzo czesciej uzywam trybu recznego.

- Tryb nocny Philipsa jest duzo wydajniejszy od Xiaomi

- Philips jest jednak cichszy od Xiaomi ale w praktyce jezeli nie jest uzywany w sypialni nie ma to duzego znaczenia.

Jezeli ktos chce oczyscic powietrze z domu bo jest asmatykiem albo po ptrostu nie chce miec smogu to polecam Xiaomi Mi Air Purifier Pro.

Edited by ysis

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Korzystam z mniejszego Air Purifier 2. Narzekać można na to, że głównie skupia się na PM10, a apka Xiaomi pozostawia sporo do życzenia. Poza tym świetny. 

no tak jest inny czujnik w tym mniejszym ktory tylko kalkuluje pm 2,5. w wersji pro jest laserowy ktory miezy oba. 

dla mnie apka jest wlasnie dosyc fajna bo prosta w porownania do philipsa przynajmniej.