Jump to content

Android USB-C -> USB przejściówka/kabel OTG


Recommended Posts

Do Dragonfly Red będę musiał dokupić przejściówkę z mojego USB-C na USB. Na AudioShow wmawiano mi, że przejściówka za 90 zł to dobry pomysł ze względu na lepsze użyte okablowanie względem takiej np. za 20-30 zł. Że przy gorszym kablu może się pogorszyć dźwięk (basy itp). 

Mam wątpliwości... Czy w ogóle słychać różnicę?

Jest sens płacić za krótki kabelek 90 zł, zamiast nawet 5 zł (allegro)?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kup jakikolwiek adapter, który jest po prostu dobrze wykonany. Te adapterki za 5 zł to ryzyko, że po miesiącu ponowisz pytani o zakup, bo padnie. Przejdź się do sklepu i obejrzyj, czy solidne są te adaptery.

Link to comment
Share on other sites

Niespełna miesiąc temu zmagalem się z tym samym. Zamówiłem 3 kabelki po $1 lub ciut więcej ale niestety nie spełniły moich oczekiwań. Budowa i użyte materiały nie były źle ale coś miały problem i słabo prąd pobierał (chyba). Po podłączeniu, Red potrafił się po prostu wyłączyć. Następny kabel kupiłem na allegro za 18zl i ten był znaaacznie solidniejszy I nie mam z Jim żadnych problemów. Jak wrócę do domu i nie zapomnę to wrzucę tutaj linka do tego kabla. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Evanduril napisał:

Właśnie doszło. Przez tę przejściówkę i Dragonfly słuchawki grają mi gdzieś o połowę ciszej niż mam z wyjścia Jack w telefonie.

U Ciebie też?

no nie to niemozliwe, kabel jest ferelny. Dragonfly to wzmacniacz.... nie sciszacz

Edited by ysis
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Evanduril napisał:

Ale jeśli kabel jest niskiej jakości np. (chociaż to by było dziwne) czy może limitować dostępne napięcie na wyjściu w gniazdku USB-C?

Tak, ale bardziej ograniczać prąd. Sprawdź sobie dowolny kabelek usb cienki i taki grubszy zobaczysz jak się szybko ładuje np. powerbank.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Okej, sprawa wyjaśniła się. Dragonfly z Androidami ma ten problem, że defaultowo jego ustawienia głośności to 22/100 przy podłączaniu (w celu ochrony słuchu), a Androidy traktują tę wartość jako maksymalną i tylko maksymalnie do takiej pozwalają pogłośnić. Kabel nie miał z tym nic wspólnego. Wystarczyła aktualizacja firmware DFR i maksymalna głośność jest teraz o wiele wyższa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...