Jump to content

DAC/Karta dźwiękowa do Superlux hmc631


Recommended Posts

Witam.

Nie dawno po przeczytaniu recenzji i różnych opiniach w internetach kupiłem słuchawki Superlux hmc631, z których na razie jestem zadowolony. Słuchawki były kupione głównie z myślą o grach i dobrym pozycjonowaniu. Teraz chciałbym zakupić źródło dźwięku i głównie zależy na scenie - nie tylko L-R, ale we wszystkich kierunkach i dobrym pozycjonowaniu. Po przeczytaniu recenzji zastanawiam się nad Creative Sound Blaster E5, z której wynika, że oferuje jedną z lepszych scen audio w tym przedziale cenowym. Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć to nie więcej niż 1000 zł. Jak myślicie E5 to dobry wybór? Czy może kupić coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Do 1000 zł spokojnie zmieściłbyś się z kupnem używanego Aune X1S, który może pochwalić się ładną sceną, ale ten Creative SB E5 też będzie dobry, a oba urządzenia z pewnością będą przyszłościowe i poradzą sobie z lepszymi słuchawkami. Pytanie też czy korzystasz z CMSS-3D czy tam z jego odpowiedników, bo jakby nie patrzeć dobry system HRTF potrafi znacząco poprawić pozycjonowanie w grach.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem, że problem z E5 jest taki, że jest on zasilany wewnętrzną baterią, która padnie gdzieś tak w okolicach roku-dwóch użytkowania sprzętu. Bateria zastosowana w tym urządzeniu (3.7 v 3200 mah) jest niedostępna nawet w Chinach. Po drugie trudno znaleźć zamiennik, a jeśli już to znacznie mniejszej pojemności. Pytanie, czy tak rzeczywiście będzie, że po powiedzmy dwóch latach sprzęt może stać się bezużyteczny? Zastanawiam się jeszcze nad czymś pod PCI-Express np. ASUS Xonar Essence STX II. Są jakieś inne warte zainteresowanie karty (PCI-E) do 1000 zł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...