Jump to content
Sign in to follow this  
Compton

Audio Show 2018

Recommended Posts

11 minut temu, Tommy66 napisał:

Można? można,nikogo nie urażając swoją opinią.

to jest chyba u nas cecha naradowa ze jezeli nie masz tej opinii co ja to jestes deb... i mam obowiazek cie sturlac w blocie abys to dobrze zrozumial.

@raulendymionto juz trzeci lub czwarty raz gdzie masz taki sposob traktowania ludzi. Pamietam przynajmniej dwa w tym GayOS... to moze dla ciebie tylko kwestia stylu ale jeszcze raz zastanow sie czy gdyby ktos uzywal takiego stylu wobec ciebie na forum to by bylo fajne.

Edited by ysis

Generalnie dla mnie, zwykłego szaraczka, największym problemem tej wystawy była niemożność odsłuchania większości słuchawek ze swojego źródła, albo raczej - porównania na TYM SAMYM źródle. 

Owszem, w niektórych miejscach dało się podpiąć telefon, albo przez BT, a na stoisku gdzie właśnie miałem możliwość testowania Dragonfly była możliwość podpiecia kilku różnych słuchawek, ale poza tym było bardzo pod tym względem słabo.

Jak ja mam się dowiedzieć, czy słuchawki np. za 2000-5000 zł są dużo lepsze od moich, skoro są podpięte do 10x lepszego źródła, którego nigdy nie będę miał w domu? Może przy tym źródle moje grałyby dużo lepiej? Może akurat przy innej muzyce moje grałyby lepiej? I nie wszędzie mieli przejściówki :)

@ysis Problem prawdopodobnie można sprowadzić do tendencyjnej radykalizacji wyrażania swoich własnych opinii i odbierania prawa do istnienia rzeczom, które nie mieszczą się w granicach preferencji danej osoby. Zwłaszcza że naprawdę nie pamiętam, abym kiedykolwiek obserwował kłótnię o muzykę, nawet mimo faktu że sam mam u siebie gatunki których nie znoszę (reggae). Można czegoś nie lubić, spoko, nie ma sprawy, ale nie trzeba od razu jechać po tym z agresją. Cytując klasyka...

YFonAhX.jpg

Przepraszam za wulg na obrazku.

Aby było jasne - nikt z nas nie ma tu myślę najmniejszych problemów z tym, że ktoś czegoś nie lubi. Ma prawo nie lubić. Ale wystarczy o tym po prostu powiedzieć, bez pogardy i wbijania szpilek. Komuś akurat jazz czy reggae mogą się bardzo podobać i jest to też oznaka szacunku dla gustu tych osób. Plus nie sądzę, aby te osoby miały cokolwiek przeciwko etno czy elektronice, więc jeśli one nie wyrażają się w taki sposób, nie ma żadnego powodu aby takie zachowania przejawiać wobec nich.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Upvote 1

1 godzinę temu, Evanduril napisał:

Generalnie dla mnie, zwykłego szaraczka, największym problemem tej wystawy była niemożność odsłuchania większości słuchawek ze swojego źródła, albo raczej - porównania na TYM SAMYM źródle. 

Owszem, w niektórych miejscach dało się podpiąć telefon, albo przez BT, a na stoisku gdzie właśnie miałem możliwość testowania Dragonfly była możliwość podpiecia kilku różnych słuchawek, ale poza tym było bardzo pod tym względem słabo.

Jak ja mam się dowiedzieć, czy słuchawki np. za 2000-5000 zł są dużo lepsze od moich, skoro są podpięte do 10x lepszego źródła, którego nigdy nie będę miał w domu? Może przy tym źródle moje grałyby dużo lepiej? Może akurat przy innej muzyce moje grałyby lepiej? I nie wszędzie mieli przejściówki :)

Jedynych słuchawek na Narodowym jakich nie dało się podpiać pod inne źródło to MrSpeakers Voce.

12 godzin temu, Evanduril napisał:

Nie jestem pewny, czy słuchawki za 5000zł wykazałyby swoją wyższość na Dragonfly, a zwłaszcza na telefonie. W tym wypadku mobilne źródło przydaje się. Ja chodzę ze swoim, na którym mam referencyjne pliki, które znam do ostatniej nuty. I to na nich pozwalam sobie na ocenę słuchawek. Oczywiście chodzę z przejściówkami z małego na dużego jacka, z przejściówką optyczną, żeby użyć go jako źródła do DACa i wzmaka etc. Jakość wymaga wyrzeczeń i przygotowania:)

Ekstremalnym doświadczeniem jest z pewnością tachanie ze sobą laptopa i przetwornika ze wzmacniaczem. Jeżeli to coś mniejszego jak Dragonfly, czy nano od ifi to jeszcze ok. Gorzej, jak mamy coś niestandardowego jak na wystawę. Takiego Bursona nie widziałem, a przecież to referencja dla wielu z nas. No i wtedy zonk. Pozostaje ocena wg zestawu na stoisku. Z jeden j strony Kennerton Odin petarda z Cayinem, ale najprawdopodobniej tylko z nim, lub cienka bida z Ether 2 z zestawu dual mono balance za ponand 25k PLN (przecena z 40k PLN), który gra dużo lepiej z pojedyńczego Questyle'a 600 za 4000PLN. 

No ale tu wchodzimy my - cali na biało forumowicze i doradzamy:)

Acha - powodzenia w poszukiwaniach! Never stop exploring:)

Edited by Glue

W dniu 18.11.2018 o 13:08, Compton napisał:

MrSprakers, tu największe rozgoryczenie, a jechałam na wystawę nerwowo przeglądając stan konta. na szczęście jestem 7 koła do przodu.

Bez wypełnienia, organiczności, bez tkanki łączej ze słuchaczem. Zwiewne, lekkie granie. Rozumiem stylistyczne nawiązanie do Voce.

Ether Flow grały znacznie bardziej angażująco

20181116_165638_HDR.thumb.jpg.26abf5bd0cc86ab4946cec55585ea3dd.jpg20181116_171920_HDR.thumb.jpg.8904f40cacd1f03fb74eab849dae1e8f.jpg

Czy byłeś na wystawie w piątek po południu?

Te zdjęcie po prawej wygląda do złudzenia jak takie co robiła osoba, która tuż przede mną ich słuchała. Jeżeli to byłeś Ty to aż żałuję niewiedzy, bym się przywitał :).

Mam zresztą podobne wrażenia - Ethery 2 nie zachwyciły, Flow grały znacznie ciekawiej.

Edited by timecage
  • Like 1

1 minutę temu, Compton napisał:

@Palpatine o Flow C pisałem już mając je w domu. Chyba nawet bardziej podobają mi się od otwartych. ;)

Tak rozmawialiśmy o nich. Widzę na zdjęciu z AVS że znów do nich "usiadłeś" więc myślałem, że jakieś nowe pozytywne refleksje Ci się nasunęły. No ale mając XC to chyba wyboru zamkniętych już dokonałeś.

18 minut temu, Palpatine napisał:

Tak rozmawialiśmy o nich. Widzę na zdjęciu z AVS że znów do nich "usiadłeś" więc myślałem, że jakieś nowe pozytywne refleksje Ci się nasunęły. No ale mając XC to chyba wyboru zamkniętych już dokonałeś.

Tak. Raz że cena, a dwa też i wygląd. ❤️

Co do wygody, to Flow C są na pewno lżejsze, ale XC z nową opaską są całkiem wygodne.

Co do brzmienia, to Audeze są bardziej neutralne, liniowe. Ethery to rozrywka, fun i przyjemność. Tak w skrócie.

• Thanks 1

Ja nie miałem okazji.

Analogicznie do otwartych, może uciec trochę basu, ale interesująca to pokusa.

W dniu 24.11.2018 o 14:26, Compton napisał:

@timecage tak, byłem w piątek do końca.

Zostałem nawet ustrzelony przez HiFiPhilosophy :D

Zdjęcie nr 23. https://hifiphilosophy.com/relacja-audio-video-show-2018-sluchawki/

HiFi-Philosophy-010.thumb.jpg.a3d397903e303b2ffa729d6eb1a4d081.jpg

Słuchałem wtedy Ether Flow C na Alo Audio Six ;)

A ja ten po prawej z Meze'ami wokół szyi. Jesus christ, nie wiedziałem że te boki aż tak strasznie wyglądają, gdy odrosną :D Na szczęście fryzjer już za mną. W każdym razie było miło (prawie) poznać. Z Comptonem zresztą zamieniłem słowo, pamiętam że bardzo Ci się podobały TH909. Dla mnie jednak Ethery Flow C są zdecydowanie lepsze :P

@Dzingi mi również miło. :)

Jak się okazuje, świat audio na AVS robi się nagle mały i nie ma się nawet świadomości, że rozmawia się z kimś kogo już się zna.

Podobną sytuację miałem z @all999,  z którym to wymienialiśmy się słuchawkami (PM2 vs PM1) parę lat temu.

Dopiero z relacji z wystawy wyszło, że my to my.

W dniu 18.11.2018 o 14:09, Compton napisał:

TH909

O ile na podstawie 15 minutowego odsłuchu w warunkach wystawowych można coś stwierdzić to stwierdzam, że to jest kiepski sprzęt. Dokładnie w zestawieniu z tym białym lampowcem. Woo audio czy jakos tak. Chyba, że to białe pudło takie fatalnie anemiczne było.

Edited by Rafacio

ATH-ADX5000- Gut
Andromedy S- Gut gut
Ultrasone z Dave'em- chyba dawno czegoś tak strasznego nie słyszałem ze słuchawek xD Ostatnio chyba Obravo.
Meziaki panaraki- Mówiłem, nie z Cayinem, w monachium zagrał strasznie źle z nim. No i zagral. Chyba każde źródło będzie lepsze. 
FH5 pro- PRO
Ether 2- meh
Otwarte Altusy od Fostexa- Otwarte Altusy od Fostexa
D8000 z DCSem- coś nie pykło. Ani to nie grało jak DCS ani jak D8000
PanGłośnik Głos- meh
Resztę już gdzieś słuchałem. 

A kolumny to w ogóle padaczka. 
Gauder jako tako
Holophony grał jak typowy greencone, walił jakimś bliżej niesprecyzowanym rezonansem, ale scena była najlepsza na całej wystawie. 
MBL- xDD Prawdziwe dual mono xD
Wilson- 2016>2018, downgrade
Fikus i Svedus- meh, damski wokal spk, reszta spore meh
Zeta Zero- xDDDDDDD Ludzie serio to kupują, czy dla zgrywy bo nie rozumiem xD
Altusss 380s- lepiej niż połowa narodowego, czyli bardzo źle. 
Utopie- Antydźwięk życia, dawno czegoś tak bardzo złego nie słyszałem. THD wywaliło poza skalę.
Marten- Nie wiedziałem, że można tak mocno przesterować c168, widzę ten głośnik prawie codziennie jak gra, ale nigdy nie widziałem takiego wychylenia na nim xD Plus BR z AS250 xD Nieustanny kek. 
Reszta nie warta zachodu do pisania. 

W dniu 30.11.2018 o 20:41, Rafacio napisał:

O ile na podstawie 15 minutowego odsłuchu w warunkach wystawowych można coś stwierdzić to stwierdzam, że to jest kiepski sprzęt. Dokładnie w zestawieniu z tym białym lampowcem. Woo audio czy jakos tak. Chyba, że to białe pudło takie fatalnie anemiczne było.

Taka sama V-ka jak w TH900?

@EvilKillaruna

TH909 jedynie z racji otwartości nieco lepiej scenicznie od TH900 wg mnie wypadają, ale nadal taka Vka bez polotu.

Edited by bachankas