Jump to content
Sign in to follow this  
Compton

Audio Show 2018

Recommended Posts

Teraz, LoCzekk napisał:

@bachankas Jak z mocą i czystością tych Dali On-Wall? Myślę że fajny zestawik 2.1 można by z tego zrobić tylko suba trzeba by pewnie jakiegoś dokupić. Cenowo z tego co widzę to po 1,1 tys/szt są więc nie jest źle.

Zejścia nie było jak testować, bo spokojniejsze klimaty typu Katie Melua leciały :) Sam nie jestem w temacie kolumn obyty, ale średnicę świetnie oddają, wokale bardzo intymnie brzmiały. Muszę znaleźć jest w sklepie i przetestować na jakichś szarpidrutach, bo nie ukrywam, że idea kolumn naściennych mi się podoba.

Dali Oberon 7 z większą werwą, dynamiczniej, ale to już wolnostojące po 2.1k za sztukę.

5 minut temu, bachankas napisał:

Zejścia nie było jak testować, bo spokojniejsze klimaty typu Katie Melua leciały :) Sam nie jestem w temacie kolumn obyty, ale średnicę świetnie oddają, wokale bardzo intymnie brzmiały. Muszę znaleźć jest w sklepie i przetestować na jakichś szarpidrutach, bo nie ukrywam, że idea kolumn naściennych mi się podoba.

Dali Oberon 7 z większą werwą, dynamiczniej, ale to już wolnostojące po 2.1k za sztukę.

Ooo.. To całkiem fajnie mogą grać. Aktualnie mam jakieś kolumienki z kina domowego które ma w uj lat i niestety nie mają żadnego EQ bo trochę bas wszystko zalewa i głosy lektora czy to bohaterów są troche zniekształcone. Idea tak samo mi odpowiada bo zajmują mało miejsca i raczej szukam jakiś półkowych kolumn taki na wysokośc max 35-40cm i bardzo spodobały mi się Bowersy ale modelu już nie pamiętam.

Niesamowite jak wrażenia totalnego amatora mogą różnić się od wrażeń osób siedzących w temacie od lat :) Jeśli pozwolicie na krótką wypowiedź z mojej strony, poniżej króciutko moje spostrzeżenia.

1. Focal - największe zaskoczenie tych targów. Firma mi nieznana a zaliczyłem dwa szoki - pierwszy na wejściu na targi, gdzie w zasadzie pierwsza sala do której wszedłem to sprzęt Focala, oidp Stella? za ok. 400 000 zł. Usiadłem, posłuchałem i już nie chciałem stamtąd wychodzić. Coś niesamowitego, podobne odczucia miała koleżanka. Problem jest taki, że później przez kilka godzin chodzenia i przesłuchiwania zestawów nic już mi się nie podobało. Zestawy za 100 000 zł, które na pewno przed wizytą u Focala bym oceniał wyśmienicie, były już "meh". 

2. Focal w słuchawkach - Elegia, którą ktoś określił jako nic specjalnego, dla mnie stał się celem finansowym numer 1 na najbliższy rok. Przesłuchałem ze 30-40 słuchawek na targach, łącznie z tymi w Sobieskim i to był dla mnie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o relację ceny do jakości. Te słuchawki dały mi wszystko, co potrzebuję, aby z pełną werwą przenieść się z AKG K121 Studio. Co ciekawe, po przesłuchaniu słuchawek we wstępnym zakresie docelowym, czyli 1000-2000 zł nie znalazłem ŻADNEJ, która dawałaby mi poczucie sensu zakupu. Dopiero słuchawki w kwotach 3000+ dawały dźwięk wyraźnie (dla mnie) lepszy od AKG.

3. Poszedłem się uczyć i zdecydowanie się wiele nauczyłem. Przekonałem się również, ku jednoczesnej mojej radości i zmartwieniu, że słyszę różnice w sprzęcie za 1000-5000-10 000-50 000-400 000 zł. Miałem nadzieję, że moje koślawe uszy oszczędzą mi problemu i będę w stanie zostać z obecnym sprzętem. Teraz mam wątpliwości :(

4. Dragonfly Red vs Aune X1S - okazuje się, że nie muszę wydawać 1000+ zł na Dac/Amp pod K121. X1S oczywiście lepszy, ale Red całkowicie wystarcza. Na ten moment. Już zamówiłem ;)

• Like 2

Teraz ja. Relacja z piątkowego wczesnego popołudnia. Dlaczego to ważne? Otóż HiFiMany jeszcze w piątek „nie dojechały”. Dostępne tylko Sundary i Anandy. Dość mocne rozczarowanie, ponieważ przed Targami korespondowałem z dystrybutorem. Uwaga - pani ze stoiska zaprosiła mnie na odsłuchy do ... Białegostoku. Nie wiem nawet jak to skomentować. I tak po kolei - Anandy czy Sundary? Ha - zaskoczenie. Sundary w swojej cenie są świetne. Myślałem, że Anandy to Edition X dla uboższych, ale to nie to. Cieniej, wężej, mniej szczegółowo. Rozczarowałem się nieco. Sundary dużo cieplejsze i miłe dla ucha. Ani HE1000 ani pozostałych nowości. Szkoda. Jeżeli pojawiły się - piszcie. 

W końcu Custom Art. Bardzo miłe spotkanie. Sam Autor na stoisku. Trzymam kciuki za ich sukces. Zwłaszcza, że słuchałem ich po raz pierwszy w ... Singapurze. Haha - wielokropek i tym razem Singapur obok Białegostoku. Takie to widać bieguny słuchawkowego hi-endu. Fibae mają coś dla każdego. Dla mnie tp model 8.2. Niestety to 4400pln. Ale to brzmienie najpełniejsze. 

Obok zaraz Fonnex z Finalami. Oj. D8000 z AK1000 doradzone i dostarczone przez mp3. Świetna synergia. Przez wzmaka zrywa beret. Na własne oczy widziałem panią, która ocierała łzę słuchając Adele. Tu nagroda za najlepsze słuchawki bez względu na tor. Cena 11 z 15. Nawet na japonskim amazonie niedodostania. Jeszcze jeden z odwiedzających miał ze sobą LCD3. D8000 zmiażdżyły, zmieliły i wypluły trójki. Zafrasowany właściciel: no podejścia nie ma. Dynamika i wszystko. No ale umówmy się - są 2 razy droższe. Tak zakończył rozważania i się zawinął. W sumie różnica niecałych 50% moim zdaniem warta.  Z Finali jeszcze X jak biżuteria i z tańszych propozycji Model 3 za 1700. Warty tej kwoty, ale Sundary milsze. 

Focale. Jak zachwyca, skoro nie zachwyca? Bez wątpienia świetny sprzęt. Czy miałem gęsią skórkę. Niet. Przy żadnych. Utopie jak Pan w białej koszuli z krawatem o nienagannych manierach. Zamknięty model już zapomniałem. 

Skok do Audeze i AT. Mam 2F i kocham. Ciarki przy LCD XC. Ależ zestroili tor. Ten dystrybutor wydawał się trochę przypadkowy, nie do końca z ogarniętą ofertą wzmacniaczowo dacową i boom! Weszło. Zamknięte 2 coś mi nie siadły. No po prostu. Natomiast flagowce od AT to bomba. Przestrzeń, szczegół, napowietrzenie i wygoda. Bardzo dobre. Bardzo. 

Skok za miedzę do mp3. I tutaj rozpętam dyskusję. Jeszcze po 12 Ethery 2 były podpięte pod grajki mobilne. Potem pod złotą wieżę questyle’ową z podwójnym minoblokiem, które je okaleczyła i wykastrowała. Brrrr. Bez polotu, cienko. Taki kaszelek. Zwróciłem chłopakom uwagę. Przepinane z Etherami 1 przez AK 1000 górowały nad nimi. Lepsze, szybsze, dociążone mocniej. Aeony w piach. Dobór toru kluczowy. Podobnie jak Voce. Energizer Dubiela. Stax level? Oj nie. Jeszcze długo nie. 

Tor wystawy to Cayiny z Kennertonem Odinem. Panie jak to grało! Okazuje się po preszperaniu netu, że to synergia znana i chyba trudna do powtórzenia. Ale to było TO! Wychodzi komplet 19k przez czarnopiątkowym wymiataniem magazynów. Mega wrażenie. Tu się narażę - Meze Emp był i się zbył. Nie zaangażowałem się, nie zanurzyłem i nie zachwyciłem. Ale z pewnością znajdą się fani. 

Co chciałbym mieć po odwiedzeniu strefy? D8000 do kompletu, wymienić AK320 na 1000 i LCD-XC creator edition za 4400. Tylko i aż tyle  

Tyle ode mnie. 

• Like 4

Godzinę temu, Compton napisał:

Szkoda że na AVS zabrakło LCD-4z, niestety nie dojechały.

Nawet 4 nie było, chyba.

Do czego to doszło, żeby człowiek musiał sam ze swoim sprzętem przyjechać i całe targi ratować :lol:. Dobrze że przynajmniej były XC, zawsze to jakiś solidniejszy punkt odniesienia pod ręką.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Do czego to doszło, żeby człowiek musiał sam ze swoim sprzętem przyjechać i całe targi ratować :lol:. Dobrze że przynajmniej były XC, zawsze to jakiś solidniejszy punkt odniesienia pod ręką.

Ten solidniejszy punkt, to moim zdaniem nieco zardzewiały już, ale solidny gwóźdź programu. Nagroda "Value For Money " w kategorii "Hi-end poniżej piątaka"😋.

Też posłuchałem tych Focali białych. Jedno mnie zawsze wkurza na AVS - po kiego grzyba wszędzie puszczają jazz? Kto tego słucha? Nie można jakiejś klasyki czy muzyki instrumentalnej? W Sheratonie jakoś mogli puścić Kari Bremnes, a na Narodowym smęty.

Nic nie szkodzi. Przyznam się, że również nie czytam od czasów kilku innych recenzji sprzętowych, ale też co do zasady rzadko sięgam po cudzą prasę (najczęściej aby się nie nastawiać na dany sprzęt).

3 godziny temu, raulendymion napisał:

Też posłuchałem tych Focali białych. Jedno mnie zawsze wkurza na AVS - po kiego grzyba wszędzie puszczają jazz? Kto tego słucha? Nie można jakiejś klasyki czy muzyki instrumentalnej? W Sheratonie jakoś mogli puścić Kari Bremnes, a na Narodowym smęty.

Widzę że autor tego postu jest bardzo tolerancyjny🙁.Zapewniam iż są tacy co słuchają.Pewnie niektórzy wyłącznie.Mnie twórczośc Kari Bremnes się nie podoba,a nie pytam kto.... Kiedyś szukałem słuchawek tylko pod Jazz.Na tym forum jest dział ,,Wasza ulubiona muzyka'' Pewnie można założyć wątek ,,Muzyka jedynie słuszna''.

37 minut temu, Tommy66 napisał:

Pewnie można założyć wątek ,,Muzyka jedynie słuszna''.

Ja również nie słucham jazzu. Słucham w 90% muzyki elektronicznej i jej mieszanek. Jazz sporadycznie wyciągam na recenzje. Ale nie uważam że to jedyna słuszna muzyka. W przypadku takiej imprezy jak AVS uważam jazz za muzykę w dużym stopniu szkodliwą, jeśli występuje w pojedynkę, ponieważ nie jest w stanie oddać w pełni możliwości słuchawek czy kolumn. Dlatego testuje się sprzęt na wielu gatunkach, a nie tylko na jednym i z perspektywy stosowania jazzu z premedytacją na takich imprezach jestem w stanie na swój sposób zrozumieć jego oburzenie. 

Pamiętam że odtworzyłem kiedyś utwór-demo dla HE-1, to okazało się, że był baaaaaaardzo specyficznie nagrany. Żeby nie powiedzieć: spreparowany. I pamiętam że na pierwszych odsłuchach, pokazach, puszczany był tylko on sam. Nie pamiętam natomiast kto to już mówił, ale ktoś się wypowiadał na temat tego dlaczego niektóre słuchawki potrafią większość ludzi odrzucić swoim graniem a część zachwycić, właśnie przez to że pasowały świetnie do jazzu. 

@EvilKillaruna ,,Muzyka jedynie słuszna'' to była propozycja dla autora postu. Sądzę iż dużym minusem takich imprez jest dobieranie repertuaru właśnie pod wystawiany sprzęt, i widzę że zdajesz sobie z tego doskonale sprawę.Ja to zakładam z góry, dlatego uważam iż takie odsłuchy nie są miarodajne, ale mogą się trafić szczęśliwcy.

Wiem, ale nawet gdyby mówił o mojej muzyce w swoim poście, nie obraziłbym się :). Natomiast preparowanie muzyki to dla mnie coś zupełnie naturalnego, trudno sobie z tego sprawy nie zdawać. Im bardziej udany pokaz sprzętu, tym większe zainteresowanie sklepów, kupujących i recenzentów. Dlatego lubię odsłuch na spokojnie i najlepiej z fantomem pomiarowym na boku. Do jazzu jako gatunki i tym bardziej jego słuchaczy nic nie mam, ale sam nie słucham regularnie i po prostu nie wybrałbym tego gatunku jako jedynego do pokazania jak sprzęt gra. To moim zdaniem sprytna ucieczka i raulen mógł się na to wkurzyć. Też bym się wkurzył, jeśli przyjechałbym z zamiarem porządnej walidacji przedrecenzyjnej. 

@EvilKillaruna Nie,no obrazić się nie obraziłem tylko sformułowanie zdania okazało się niefortunne.Kiedyś nie mogłem zrozumieć jak można słuchać muzyki filmowej bez wizji [inne emocje].Teraz rozumiem:),dzięki Twojej rec. pewnych słuchawek.

10 godzin temu, Tommy66 napisał:

Widzę że autor tego postu jest bardzo tolerancyjny🙁.Zapewniam iż są tacy co słuchają.Pewnie niektórzy wyłącznie.Mnie twórczośc Kari Bremnes się nie podoba,a nie pytam kto.... Kiedyś szukałem słuchawek tylko pod Jazz.Na tym forum jest dział ,,Wasza ulubiona muzyka'' Pewnie można założyć wątek ,,Muzyka jedynie słuszna''.

Niech i będą tacy. Ja słucham naprawdę różnej muzyki, od etno po rock progresywny. A jazzu nie znoszę i tyle. Przez kilka lat po kolei chodziłem na narodowy, a tam zawsze rzępolili smętkiem. Dlaczego w Sheratonie można puścić mało znaną u nas w kraju norweską piosenkarkę albo znane utwory muzyki klasycznej na na Narodwym nie? Tą "muzyką jedynie słuszną" tylko się ośmieszasz.

11 minut temu, raulendymion napisał:

Niech i będą tacy. Ja słucham naprawdę różnej muzyki, od etno po rock progresywny. A jazzu nie znoszę i tyle. Przez kilka lat po kolei chodziłem na narodowy, a tam zawsze rzępolili smętkiem. Dlaczego w Sheratonie można puścić mało znaną u nas w kraju norweską piosenkarkę albo znane utwory muzyki klasycznej na na Narodwym nie? Tą "muzyką jedynie słuszną" tylko się ośmieszasz.

No cóż Kari to Jazz owszem szeroko pojęty, no i leciała na stadionie także twoje wypowiedzi są mocno krzywdzące i bardzo subiektywne.

1 godzinę temu, raulendymion napisał:

Więc jednak dobrze napisał o muzyce jedynie słusznej. Ze słuchawkami było poprzednio to samo. Coś co Tobie się nie podoba nie może po prostu się Tobie nie podobać, tylko nie ma prawa istnieć. Tak można odebrać te wypowiedzi, jw. zresztą zauważył saudio.

Ja troche nie rozumie zdziwienia ze na imprezie Audio Show puszczaja glownie Jazz (ktorego slucham jak cos fajnego mi wpadnie w ucho ale to nie moj ulubiony gatunek). Na wszystkich imprezach tego typu puszczaja glownie jazz tak narawde i to z kilku powodow :

1/ glownym ze to muzyka dosyc nie wymagajaca jak chodzi o sprzet. Nie poslizniesz sie na jazzie w przeciwienstwie do klasyki, juz nie wspominajac o elektronice. Nie powiem oczywiscie ze jazzu da sie sluchac ze wszystkiego bo to nie prawda ale wiekszosc sprzetu radzi sobie z nim dobrze

2/ to muzyka ktora w duzej mierze jest w domenie publicznej, nie placicsz za jej puszczanie

3/ to muzyka nie inwazyjna ktora moze slyzyc jako muzyka do tla. Nie przeszkadza w rozmowie co jest wazne przy targach. Bardzo czesto zreszta uzywana w windach hotelowych. Nie musisz sie na niej koncentrowac, ona po porstu plynie i mozna jej sluchac z niskim natezeniem dzwieku. Jak mawial Hemingway, idealna muzyka do cztania ksiazki.

W niemczech w tym roku byl jazz glownie, w paryzu byl jazz... nic dziwnego ze w wawie byl jazz.

W dniu 19.11.2018 o 08:29, Evanduril napisał:

1. Focal - największe zaskoczenie tych targów. Firma mi nieznana a zaliczyłem dwa szoki - pierwszy na wejściu na targi, gdzie w zasadzie pierwsza sala do której wszedłem to sprzęt Focala, oidp Stella? za ok. 400 000 zł. Usiadłem, posłuchałem i już nie chciałem stamtąd wychodzić. Coś niesamowitego, podobne odczucia miała koleżanka. Problem jest taki, że później przez kilka godzin chodzenia i przesłuchiwania zestawów nic już mi się nie podobało. Zestawy za 100 000 zł, które na pewno przed wizytą u Focala bym oceniał wyśmienicie, były już "meh". 

Jako duzy fan Kolumn focala to sie z toba moge tylko zgodzic ale jest sposob aby miec cos bardzo bliskiego za ulamek tej ceny. Focal od lat nie zrobil wyraznych postepow i glownie zajmuje sie designem i podbijaniem poprzeczki cenowej. Jezeli nie musisz naglosnic pokokju wielkosci hali sportowej to kupujac zestawy uzywane ktore maja 10 lat jestes w stanie bardzo sie zblizyc do tego co sluchales za 15-20k zlotych

Cytat

2. Focal w słuchawkach - Elegia, którą ktoś określił jako nic specjalnego, dla mnie stał się celem finansowym numer 1 na najbliższy rok. Przesłuchałem ze 30-40 słuchawek na targach, łącznie z tymi w Sobieskim i to był dla mnie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o relację ceny do jakości. Te słuchawki dały mi wszystko, co potrzebuję, aby z pełną werwą przenieść się z AKG K121 Studio. Co ciekawe, po przesłuchaniu słuchawek we wstępnym zakresie docelowym, czyli 1000-2000 zł nie znalazłem ŻADNEJ, która dawałaby mi poczucie sensu zakupu. Dopiero słuchawki w kwotach 3000+ dawały dźwięk wyraźnie (dla mnie) lepszy od AKG.

Nie bierz zblazowanych wyjadaczy sluchawek ktorzy wydaja werdykt na sluchawkach w 10 minut jako referencje... nie tylko ze zazwyczaj maja jedna referencje odsluchowa ktora tluka do potegi i nie umieja polubic nic innego to dodatkowo musza podkreslic swoja wlasna wyjatkowosc a kazdy inaczej odbiera dzwiek szczegolnie w sluchawkach. To co sie podba tobie nie musi sie podobac komus innemu po prostu. 

Cytat

3. Poszedłem się uczyć i zdecydowanie się wiele nauczyłem. Przekonałem się również, ku jednoczesnej mojej radości i zmartwieniu, że słyszę różnice w sprzęcie za 1000-5000-10 000-50 000-400 000 zł. Miałem nadzieję, że moje koślawe uszy oszczędzą mi problemu i będę w stanie zostać z obecnym sprzętem. Teraz mam wątpliwości :(

Jak mowi reklama... MegaMillion lottery is the answer for all your life dubts :)

Cytat

4. Dragonfly Red vs Aune X1S - okazuje się, że nie muszę wydawać 1000+ zł na Dac/Amp pod K121. X1S oczywiście lepszy, ale Red całkowicie wystarcza. Na ten moment. Już zamówiłem ;)

Tak Dragonfly Red to raczej nie do pobicia jak chodzi o relacje cena do jakosci... ci ktorzy go kiedys sprzedali bo byl dla nich wejsciem w audio sluchawkowe... juz go zamowili z powrotem...

Edited by ysis

W linku który zapodał @EvilKillaruna jest zdanie ,,Szkoda, że nie mogłem spędzić z nimi więcej czasu i przetestować je na nagraniach, które znam i wiem, jak brzmią na innych modelach. No ale taki już urok targów.'' Można? można,nikogo nie urażając swoją opinią.