Jump to content

Alternatywa dla Sennheiser hd380 pro do 500zł


NCRX
 Share

Recommended Posts

witam,

nie jestem specem, chociaż do czasu do czasu lubię czegoś posłuchać. Przez długi czas miałem Sennheiser hd380 pro (w zasadzie moje jedyne słuchawki) i byłem z nich zadowolony, ale musiałem je oddać. Rozważam ponowny zakup tego modelu, lub coś innego (jeżeli warto). Zastanawiam się nad Snab Euphony AF100. Zależy mi (wiem, że to głupie) na klasycznym wyglądzie bez udziwnień (dlatego AKG odpada;-), jeżeli chodzi o dźwięk to lubię przestrzeń, scenę?, wyrazistość i bas (już zapomniałem jak nazywa się te rzeczy). Do Sennheiser hd380 mam takie zastrzeżenia, że nauszniki są średnio przyjemne i szybko się niszczą i nie wiem czy jestem aż takim wielkim fanem mocno zamkniętych konstrukcji (chociaż wciąż wolę zamknięte niż otwarte)

Moja karta dźwiękowa to stary Audiotrak HD2 z wymienionymi opampami. Sporo z nimi eksperymentowałem swego czasu, te które mam od oryginałów różnią się tym, że jest większa znacznie przestrzeń i dźwięk chyba jest cieplejszy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę podać konfigurację.

 

pozdrawiam,

Michał

Link to comment
Share on other sites

Mam taki odchył niestety, jestem czuły na punkcie wyglądu, AKG niestety mnie odrzucają. Również mam uprzedzenie do marki, kiedyś słuchałem jakiegoś popularnego modelu AKG - był zbyt "jasny" i zupełnie nie w moim guście. Słuchałem też Sennheiserów HD 555 i też nie podobał mi się dźwięk - właśnie wygrzebałem to z otchłani pamięci.

Hmm, zrobiłem mały research i wygląda na to, że po 8miu latach te HD380 PRO są wciąż na topie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...