Jump to content

Prośba o porównianie słuchawek


3mcore
 Share

Recommended Posts

Witam,

Prośba o porównanie słuchawek pod względem sygnatury brzmieniowej. Może akurat ktoś z Was miał do czynienia z poniższymi modelami, które znalazły się w kręgu moich zainteresowań.

- MR SPEAKERS AEON CLOSED

- MR SPEAKER AEON OPEN

- AUDEZE LCD-XC

- FINAL SONORUS VI

- FOSTEX TH610

- DENON D7200

- FOCAL ELEGIA

Akurat te modele zostały mi do sprawdzenia, a ciężko mi porównać wszystkie na raz, ponieważ nie ma ich sklepie. Po czasie wiadomo - umysł potrafi płatać figle. Zastanawiam się jeszcze nad AQ NIGHTOWL, ale dodam, że nie jestem fanem zbyt nachalnej pogłosowość oraz nadmiernego zaciemnianie wokali, dlatego inne sluchawki AQ odpadły. Moja idealna sygnatura to dobra podstawa basowa (ale z basem, który uderza, ale wie kiedy gitara basowa powinna się zatrzymać, nasycona  średnica (żeby wokale miały odpowiedni ciężar i nie brzmiały jak by wokaliści nie zjedli śniadania), góra czytelna - zależy mi na tym, żeby talerze nie brzmiały jak skompresowane, ale żeby również nie było ostrości.  Łagodny dźwięk bez żadnych ekscesów. Dodam, że źrodło/wzmac. jakie posiadam jest w całości lekko po ciepłej stronie mocy. Nie może być śladu cyfrowości oraz nie może być zbyt dużo analizy. Dźwiek ma angażowac, ale nie powinien mieć dziwnych nieprzyjemnych peaków i braku dociążenia jak np. ATHW1000Z.

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za info. Miałem okazję wczoraj posłuchać pobieżnie TH610. Proszę o info jak w stosunku do nich grają te powyższe co wymieniłem. Głównie interesuje mnie porównanie do denon d7200 oraz mr speakers oraz pandora vi. elegia i LCD xc już nieco droższe

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...