Jump to content

Drugie słuchawki w świecie audio :) 1000-1500zł

Paulo
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry bądź dobry wieczór, znów potrzebuje pomocy. :)

Prawie rok temu pisałem do was, jako ekspertów w sprawie pierwszych "lepszych" słuchawek.

Mój wybór padł na Beyerdynamic DT770 250ohm, słuchawki świetne, na początku miałem z nimi problemy odnośnie ich napędzenia i dogrzania, jednak była to tylko kwesta czasu + dokupienie Dragonfly Black.

Po roku nadszedł czas na zmiany, mam już kupca na mój stary zestaw.
Zwracam się do was z pomocą w kwestii wyboru kolejnego zestawu, jednak z wyższym budżetem.

Kwota, jaką chcę przeznaczyć na słuchawki + dac to 1000-1500 zł.

Gatunki muzyczne nie zmieniły się przez ten rok: Rock, czasami Jazz.

Najważniejsza dla mnie jest wygoda, słuchawki nie mają dociskać głowy/uszu itp.

DT770 w tej kwestii były dobre, jednak z biegiem czasu myślę, że mogłoby być nieco lepiej.

Co do proponowanych nie mam żadnych pomysłów :(, chociaż zastanawiałem się nad czymś od Sennheiser'a

Przez ten czas zmieniło się moje miejsce zamieszkania, a w Kielcach mam niedaleko do Top-HiFi więc testy proponowanych zestawów czekają. ;)

PS: Które sklepy mają ciekawe zniżki na Black Friday ? :)

Edited by Paulo

2 godziny temu, Paulo napisał:

nie wiem, czy kupowanie tak "starych" słuchawek ma w ogóle sens.

Ponieważ?

14 godzin temu, Paulo napisał:

Najważniejsza dla mnie jest wygoda, słuchawki nie mają dociskać głowy/uszu itp.

DT770 w tej kwestii były dobre, jednak z biegiem czasu myślę, że mogłoby być nieco lepiej.

Przy praktycznie bardzo skromnie opisanych wymaganiach, można co najwyżej strzelać z rekomendacjami. Raz że kłaniają się Polecane. Dwa, że jeśli to jest budżet łączny, to ponad DT770 nie uzyska się jakiegoś mocnego skoku jakościowego, a obraca się cały czas w tych samych rozwiązaniach. Skok jakościowy to np. TH610, nawet używane.

HD600 są świetne, ale zupełnie inny biegun względem Beyerów. Może określ czego Ci brakuje/co byś poprawił w brzmieniu?
Też bym polował na TH610, aczkolwiek używane, bo nowe obecnie są na promocji za 1999 zł, wiec ponad budżet.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ponieważ?

Miałem na myśli technologię, która w dzisiejszych czasach bardzo szybko się rozwija, chociaż szczerze mówiąc, nie wiem, jak to wygląda w świecie Hi-Fi. Natomiast w moim świecie naprawy wszelakiej elektroniki od Apple, Samsunga etc. oraz pracy przy sieci IT, praktycznie co miesiąc się coś zmienia.

Co do wymagań postaram się być bardziej szczegółowy. Po okresie użytkowania DT770, opcja słuchawek zamkniętych, raczej do mnie już nie przemawia, chciałbym spróbować słuchawek otwartych.

Jak wspomniałem wcześniej, przede wszystkim liczy się dla mnie wygoda, moja głowa niestety nie należy do najmniejszych, więc jest to najważniejszy z parametrów. Co do barwy (jeżeli dobrze zrozumiałem słowniczek) szukam słuchawek ciepłych, o szerokiej oraz głębokiej scenie, podkoloryzowaną średnicą i dołem.

Fostex TH610, są zamknięte. Wolałbym spróbować czegoś otwartego, a tym samym bardziej wygodnego.

Moimi ulubionymi gatunkami muzycznymi to:

Do pracy tj. naprawy sprzętu oraz pracy przy sieciach telekomunikacyjnych lubię słuchać głównie rocka (AC/DC, Linkin Park, Nirvana), natomiast do przeglądania internetu, czytania artykułów o nowinkach ze świata IT, lub po prostu relaksowania się, lubię posłuchać Jazzu bądź Bluesa przeważnie B.B King, Ray Charles.

6 minut temu, Paulo napisał:

Miałem na myśli technologię, która w dzisiejszych czasach bardzo szybko się rozwija, chociaż szczerze mówiąc, nie wiem, jak to wygląda w świecie Hi-Fi. Natomiast w moim świecie naprawy wszelakiej elektroniki od Apple, Samsunga etc. oraz pracy przy sieci IT, praktycznie co miesiąc się coś zmienia.

Cały czas mamy tą samą technologię, cały czas są trzy filary przetworników słuchawkowych (dynamiczny, magnetostatyczny, elektrostatyczny). Doskonale rozwija to poradnik o samodzielnym wyborze słuchawek na blogu.

6 minut temu, Paulo napisał:

Fostex TH610, są zamknięte. Wolałbym spróbować czegoś otwartego, a tym samym bardziej wygodnego.

Zamkniętość/otwartość nie musi wykluczać wygody lub być jej bezwzględnym gwarantem. Akurat TH610 były dla mnie bardzo wygodne, a co również opisałem w recenzji na blogu. 

Jeśli ma to być model otwarty i wygodny, można pomyśleć np. nad K712 PRO.

W Top Hi Fi jest teraz jeszcze dobra promocja 1399 zł na Audioquest Nighthawk Carbon i Nightowl. Jedne półotwarte, drugie (pół)zamknięte. Trudno znaleźć  inne słuchawki o takiej wygodzie, można siedzieć w nich godzinami.

Do jazzu polecałbym bardziej Nighthawk. Oczywiście kwestia czy spodoba się sygnatura brzmienia. Trzeba posłuchać, mieszczą się w założonym budżecie.

HD600 grają przyjemną, ciepłą średnicą, ale basu specjalnie dużo nie mają  i scenicznością też nie grzeszą.

Pomyśl może nad AudioQuest Nighthawk - tych akurat nie słuchałem, ale są podobno bardzo wygodne, mają dobrą scenę, a grają dość specyficznie, ale wielu ludziom się to podoba. Teraz nówki są w bardzo dobrej cenie i z tego co wiem świetnie się zgrywają z Dragonfly Red, a być może również z Black, którego posiadasz.