Jump to content
saudio

Lampy ich brzmienie i te które warto sprawdzić

Recommended Posts

2 minuty temu, Tommy66 napisał:

@ysis spoko,spoko.Mnie się nie spieszy.Mogę porównać ja,i możesz porównać Ty.Szukam czegoś w moim budżecie,[max 7-8kzł używka.] co powali Cayina na kolana.Lub będzie grało na tyle ciekawie [inaczej] że warto będzie mieć oba.

W tym budgecie to sprobuj na odsluch WA22 v2 mi sie strasznie spodobał. Ktorego Cayina ?

Edited by ysis

@ysis WA22 v2 to niezły pomysł pod trójki. Ceny lamp rozsądne.Jednak jak jest okazja to nie mam kasy,jak jest kasa to brak ofert.A zakup i tak za kilka miesięcy. ,,Ktorego Cayina ?''   - Ha-1a

Edited by Tommy66

300F biorę od jakiegoś czasu pod uwagę [wcześniej był za drogi.].Nie ukrywam Iż bardzo istotną sprawą jest dla mnie cena lamp.Pierwsze co to właśnie sprawdzam.Jak widzę przykładowo 300B to dla mnie cukierek przez szybę.                                                                                                                                                                       Biorę też pod uwagę FA Euforia ponoć pasuje do planarów. Intryguje mnie ten [cross-feed] a do producenta mam rzuuuuut beretem.

Edited by Tommy66

A u mnie rozgrzewa się Mullard pewnie rówieśnik:ph34r:pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

2043B9AE-CC2F-4AB3-B74A-F5483CFC51BD.jpeg

No i wiem za co ludzie tak cenią mullardy.

Edited by saudio
  • Like 2

15 minut temu, Tommy66 napisał:

So tacy co muwio że mulo😑

No bo góra nie gra pierwszych skrzypiec jak RCA ct.

A z lampkami CDN.

Witam,

stałem się posiadaczem używanego Aune T1 SE z fabryczną lampą. Słuchawki HD600. Czy istnieją lampy które uwydatniły by lekko basy? W większości słucham elektorniki: minimal techno, dnb, breakbeat.

Tak, czytałem, jednak z opisu nie jestem w stanie wywnioskować czy któraś doda "dołu", chyba że to "Brzmieniowo wprowadza powrót mocniejszego analogowego posmaku do brzmienia." (JJ E88CC) oznacza właśnie więcej basu. Z drugiej strony w T1 lampa to tylko filtr więc wpływ to ma znikomy jak sądzę.

Nie, oznacza mniej sopranu.

9 godzin temu, j4r3k napisał:

Z drugiej strony w T1 lampa to tylko filtr więc wpływ to ma znikomy jak sądzę.

Niestety tak.

Mam jeszcze obecnie FX-Audio DAC-X7 (który miałem odsyłać), właśnie porównywałem go z Aune T1 SE i póki co mam wrażenie że z HD600 lepiej mi to gra (z moimi gatunkami muzyki). Które urządzenie ma lepsze układy (pomijając lampę)?

Aby wykluczyć lampę z układu T1 trzeba połączyć line in?

Cześć,

widzę, że w temacie jest wspomniany Cayin HA-1A.

Czy ktoś miał okazję testować w tym wzmacniaczu lampy mocy EL84 Psvane Gold?

Pozdrawiam

Dwa bardzo ciekawe wzmacniacze lampowe, jeden w naprawdę dobrej cenie. Oba posiadają wzmacniacze słuchawkowe które nie są tylko dodatkiem.

• Like 1

Czy ktoś porównywał brzmienie lamp bezpośrednio żarzonych (jak 300b, 2a3) do takich lamp jak 5998/6080/6as7g i może się podzielić doświadczeniami? Czy te pierwsze mają faktycznie dużo ładniejszą barwę?