Jump to content
saudio

Lampy ich brzmienie i te które warto sprawdzić

Recommended Posts

Chyba jeszcze nie bylo tematu o lampach.

Rozpocznę od polecenia dość ciekawego rodzaju 12AU7, którym jest RCA Clear top, bardzo fajnie przestrzennie grające lampy, ich cena nie jest wygórowana.

Może góra jest w nich trochę wyeksponowana, ale to bardzo przyjemnie grające lampy.  

DD03C184-E0F6-4E94-A7F8-2CC749F95FC7.jpeg

Tak w Ayonie też;) 

Kupuję w tubes-store.eu są w stanie całkiem dobrze doradzić, a to jest lampa która w swojej cenie moim zdamiem jest rewelacją.

Używam Psvane Treasure Mark II 12AU7-T przesiadka z zielonych Sylvani była natychmiast wyraznie odczuwalna w calym paśmie. Lampy maja bardzo dobra opinie wsrod uzytkownikow.

49970B68-3E55-41E6-8179-F8BFB4C1FACD.jpeg

33 minuty temu, andy79 napisał:

Używam Psvane Treasure Mark II 12AU7-T przesiadka z zielonych Sylvani była natychmiast wyraznie odczuwalna w calym paśmie. Lampy maja bardzo dobra opinie wsrod uzytkownikow.

Potwierdzam opinie @andy79. Bardzo cieple lampy, bez zadnego odczuwalnego szumu. Trzeba wydac przynajmniej dwa razy wiecej aby miec odczuwalna roznice jakosciowa i to raczej tylko w szerokosci sceny I w dynamice i to dla osoby sluchajacej prawie tylko lamp od 30 lat.

znakomity wybor dla osob zaczynających w lampach aby zastapic lampy ecc 83 fabryczne wzmakow lampowych lub hybrydowych i ktore nie chca wydac 500 zl i wiecej na lampy.

to sa lampy nowe czyli nie ma problemu z parowaniem lub autentycznoscia lamp.

Edited by ysis

Ja też miałem okazje posłuchać Psvane Treasure w xDuoo TA-20 i całkiem fajnie grały. RCA 12AU7 nie znam.

IMG_4860.thumb.JPG.e9c5e1a6dfa175a77b7c028727bb7bd0.JPG

@ysis 12AU7 =  ECC82. Miałem i 12au7 i 12ax7 Psvane Mark II.Tak jak napisałeś ,, znakomity wybor dla osob zaczynających w lampach'' Potem przeszedłem na 12au7a RCA Clear top.,oraz RCA 12au7a,12au7, obie black anode.Teraz moimi faforytamiz rodziny 12au7 są ...[ten zaerix to Tesla ecc802s.Dario to Heerlen] A Sylwanie mi się nie sprawdziły ze względu na bas.

DSCN2563.JPG

Edited by Tommy66

Godzinę temu, andy79 napisał:

Mi jakoś PS TMII nie podpasowały podobnie jak full music. Za to Sylvanie obrendowane Baldwin jak najbardziej.

A ta na pierwszym zdjęciu to RCA 12AU7A ct.

22 minuty temu, Tommy66 napisał:

@ysis 12AU7 =  ECC82.

Przepraszam masz racje kupilem dwa tygodnie temu 12Ax7-T i pomylilem oznaczenie. Mowilem o 12AX7-T oczywiscie czyli lampach ecc 83. 12Au7 nie sluchalem. Za bardzo sie pospieszylem.

Edited by ysis

43 minuty temu, Tommy66 napisał:

@ysis 12AU7 =  ECC82. Miałem i 12au7 i 12ax7 Psvane Mark II.Tak jak napisałeś ,, znakomity wybor dla osob zaczynających w lampach'' Potem przeszedłem na 12au7a RCA Clear top.,oraz RCA 12au7a,12au7, obie black anode.Teraz moimi faforytamiz rodziny 12au7 są ...[ten zaerix to Tesla ecc802s.Dario to Heerlen] A Sylwanie mi się nie sprawdziły ze względu na bas.

DSCN2563.JPG

Niezły zestaw.

7 minut temu, Tommy66 napisał:

@saudio  Ty byś dostał zawału.Bo pierwsze trzy od lewej ,,złamałem'' pary pod ha-1a.😄

Łączyłeś różne typy w pary?

@saudio Nie. Po prostu czasami jak się napalę to kupuję pary, a potrzebuję pojedyncze sztuki.Kiedyś starałem się grać pojedynczo powiedzmy po 20h.Ale odechciało mi się liczyć czas i notować.W ten sposób z par porobiłem pojedyncze sztuki.

Edited by Tommy66

4 minuty temu, Tommy66 napisał:

@saudio Nie. Po prostu czasami jak się napalę to kupuję pary, a potrzebuję pojedyncze sztuki.

No to jak masz na zbyciu to jestem zainteresowany;)

Edited by saudio

44 minuty temu, Tommy66 napisał:

@ysis Według  mnie te Psvane zarówno 12ax7 jak i 12au7 mkII mają te same cechy.Ogólnie to mnie męczyły.

No wedlug mnie  to poxhopne stwierdzenie jezeli nie aluchales ax7 chocby z powodu ze ax7 to nowy proces prod w psv. Zaznaczam ze au7 nie sluchalem. jakie cechy cie meczyly w Au7.? Ja je zainstalowalem w podstawowej hybrydzie i jak na lampy za 50 euro nowe to uważam spisuja sie przyzwoicie i ze to dobry zamiennik jak pisalem ws podstawowych precli dostarczanych seryjnie w hybrydach do 1500 zl. Oczywiscie jezeli porownasz do segmentu powyzej czyli do 400/500 zl to juz nie ta jakosc (OG,BB), ja zawsze jednak patrze do cene do jakosci bo nie kazdy ma kase na lampy za 600 albo 1200 zl i w hybrydach lampiakach podstawowych to sie mija z celem.

Panowie, ale liczy się wpływ na cały wzmacniacz zwłaszcza w hybrydach i układach z kilkoma lampami, także trzeba brać to pod uwagę czy pewne cechy się nie nakładają na siebie, one mogą powodować, znoszenie się lub uwypuklenie pewnych cech.

@ysis  Słuchałem 12au7 + 12ax7 .W HA-1a. Dla mnie było za jasno zbyt nerwowo.Na pewno kuła mnie góra..Jak którąś zmieniłem nawet na RFT to dla mnie było lepiej. Jak pisze @saudio na przykład ten Mullard na moim zdjęciu w ogóle mi nie gra z TFK ECC83 [żebrowana]

Lampy 005.jpg

Lampy 002.jpg

Edited by Tommy66

@saudioAbsolutna prawda. Ja tu mowie oczywiscie w kontekscie i do segmentu jak wyzej w ukladach mono cechowych  (przepraszam to bezposrednie tlumaczenie nie wiem czy poprawne) czyli gdzie ta lampa nadaje ton. Nie jestem w stanie sie wypowiedziec jak ona dziala np we wzmacniaczu lampowym z innymi lampami lub w guitarowym np. Moze sie faktycznie zle „zenic” z innymi lampami sle to jest cecha wiekszosci lamp.

@Tommy66wedlug mnie ta lampa ewidentnie nie ma poziomu aby dzialac we wzmavu tej klasy i nawet kilku nizszej klasy stad moze twoje zaniedowolenie. Teraz masz lepsze porownanie ode mnie bo tej ecc82 nie sluchalem jeszcze raz a wiec jezeli jej sluchales to masz oczywiscie mozliwosc powiedziec ze to ten sam rodzaj tylko proponuje to powiedziec natychmiast niz to tylko sugerowac jezeli sluchales obu bo nie bede robil calego wywodu 🤪

uwazam ze lampe trzeba porownywac w swojej cenie i w danej klasie urzadzenia wrecz urzadzeniem dokladnym.

Edited by ysis

Mi w HA-3 było za jasno tak bez życia na PS TII, wolałem RCA ct i Sylvanię (Baldwin).

Może jutro podmienię RCA na Sylvanie zobaczym co pokarze.

@ysis ale zwlaszcza w hybrydach gdzie łączysz cechy lamp z końcówką tranzystorową to ma znaczenie.

Edited by saudio
  • Upvote 1

@saudio  czyli  w Ha1-a i Ha-3 zagrały podobnie,miały te same cechy. A pewnie między nimi różnica z dwóch pięter,jak nie lepiej.Może w hybrydzie gra inaczej? @ysis proszę mi tu nie obrażać  Ha1-a🤣.Swoją drogą jestem ciekaw jak ha-1a na ,,wypasie'' wypadłby w bezpośrednim porównaniu z Pathos Aurium.

Edited by Tommy66

@Tommy66no bha pytasz to masz :) to moge ci wyslac tak samo jak lampy ktore z tym ha-1 bede sie imo dobrze spisywac 🥰 wzmac potrzebuje na test sluchawek ktore  chce kupic w week end 23-25 a potem Vb chcial go na chwile ale zaraz po nim albo przed w zaleznosci kiedy odzyska dharmy to moge ci go porzucic albo wrecz jutro wyslac na testy jezeli sie wyrobisz do 21 z wysylka zwrotna.

Edited by ysis

@ysis spoko,spoko.Mnie się nie spieszy.Mogę porównać ja,i możesz porównać Ty.Szukam czegoś w moim budżecie,[max 7-8kzł używka.] co powali Cayina na kolana.Lub będzie grało na tyle ciekawie [inaczej] że warto będzie mieć oba.