Jump to content

Słuchawki do 600PLN

ipielgrzym
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Chciałbym kupić nowe słuchawki i prosił bym kogoś o doradzenie. Nie jestem specjalistą, nie za bardzo umiem też zinterpretować wykwintne opisy danych modeli na forach aby przypisać to do dźwięku jaki będę słyszeć, nie mam niestety takiej wyobraźni dźwiękowej. Posługując się "zdobytą" wiedzą przygotowałem sobie listę potencjalnych propozycji. Ale najpierw powiem czego bym oczekiwał abyście mogli skorygować mnie:)

• Budżet: do 600 PLN nie muszę go na siłę wydawać ale miło by było zmieścić się w tej cenie a jednocześnie poczuć różnicę z obecnymi słuchawkami.
  • Typ: (nie wiem czy się dobrze wyrażę - przepraszam) nauszne, wokółuszne?
  • Izolacja: nie jest mi potrzebna, pracuje w tej chwili głównie w domu kiedy i tak nikogo innego nie ma ,więc jest to całkowicie obojętne.
  • Zastosowanie: tylko i wyłącznie do słuchania muzyki - głównie rock, metal ale i od czasu do czasu kawałki "z radia" lub coś Chopina bądź inną muzyką instrumentalną szczególnie do pracy. Na słuchawkach siedzę po 6h dziennie. Największy fun sprawia mi kiedy słucham muzykę i słyszę wszystkie instrumenty, każdy oddzielnie porozstawiane w różnych miejscach itd...Wiem że są różne pojęcia typów muzyki więc poniżej kilka przykładów: 
    • five finger death punch, Skillet, Linkin Park, Shinedown, Soil, Thre Days Grace
    • Camilla Cabelo, Flo rida, ZZ ward
    • muzyki poważnej nie muszę chyba prezentować
  • Napędzanie: i tutaj pewnie zacznie się problem ponieważ będzie to musiało pracować z laptopem wyposażonym DACa audiotrak prodigy cube. W moim odczuciu jest on raczej chłodny. Wymieniłem w nim wzmacniacz na nieco cieplejszy jednak i tak należy chyba do tych jasnych.
  • Posiadam: niestety to początek mojej przygody i obecnie posiadam Superluxy HD681. W moim posiadaniu są już prawie 4 lata. Przechodząc na nie z marketówek byłem odojony mówiąc szczerze. Bas duuży i miło brzmiący aż w pracy chciałem robić nadgodziny żeby tylko dłużej słuchać na nich muzyki:D z czasem jednak dochodzę do wniosku że część szczegółów jakie słyszę np na wieży w domu gdzieś mi ginie przy słuchawkach i jest zalewana przez basowe uderzenia:/
  • Oczekiwania: ciężko powiedzieć czego oczekuje w sposób techniczny jednak w porównaniu z tymi luxami chciałbym słyszeć lepiej wyraźniej gitarę, talerze, jakieś dodatki i aby te dźwięki płynęły z różnych stron czyli aby chyba była wyczuwalna szeroka scena. Nie chciałbym się jednak pozbyć całkowicie basu albo zrobić z niego coś dziwnego:/ Z tego co czytałem to preferowane do muzyki rockowej i metalowej są słuchawki o podkreślonej średnicy i górze?
  • Moje propozycje: Wiem że są one z różnych półek cenowych jednak tak jak mówiłem nie muszę wydać całej kwoty a bardziej zależy mi aby osiągnąć to potrzebuje.
    • akg k271 mkii
    • GRADO SR 60e
    • Grado SR80e
    • Beyerdynamic DT-150
    • Beyerdynamic DT-990
    • Beyerdynamic DT-880

Mam nadzieję że jakoś udało mi się przybliżyć moją sytuację i ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić w którą stronę powinienem pójść, na co polować i co będzie w stanie uciągnąć mój aktualny sprzęt. Przepraszam jeżeli wypisywałem gdzieś rzeczy sprzeczne czy głupie wynika to z mojego braku doświadczenia:)

Pozdrawiam,

Filip

Hej,

Dzięki wszystkim za porady i odpowiedzi!

Jeżeli chodzi o Beyerdynamic to jaki model(e) byście polecili jako alternatywy do Grado? Przyznam że siedzieć w nich będę przez co najmniej pół dnia...dzień w dzień:D nie jestem żadnym DJ, nie pracuje w studio itd używam tego do celów "rozrywkowych" że się tak wyrażę, pracując przy komputerze. Aczkolwiek lubię słuchać muzyki, lubię jak słyszę wszystkie szczegóły jak zrobię sobie przerwę zamknę oczy i dać się ponieść odpocząć chwilkę:P (wiem płynę teraz...:D) i te słuchawki będą moimi jedynymi i na każdy dzień.

Widziałem że duża większość DT ma impedancję chyba od 250 ohmow, czy mój DAC (audiotrak prodigy cube) to popchnie? jak uważacie? słyszałem też że do niego lepiej mieć cieplejsze słuchawki ponieważ on sam w sobie jest chłodny jak podpiąłem do niego Superluxy to poczułem znaczny spadem masy on założył na nie taki basowy kaganiec ale naprawdę dźwięk jest o wiele lepszy - to tak na marginesie, czy raczej na moim poziomie nie będzie to miało większego znaczenia:D 

Pozdrawiam,

Filip

• 2 weeks later...

Hej jeszcze raz. 

Chciałem nieco odświeżyć temat, ponieważ miałem ostatnio okazję wysłuchania kilku słuchawek w tym DT880 i one mi w zasadzie odpowiadają. nie miałem możliwości przesłuchania niestety niczego z Grado jednak sprzedawca może nie odradzał mi, ale wyjaśnił, że z powodu słabego wykonania i tandetnego wyglądu zaprzestał sprzedawania tych modeli. min. słuchałem "jakiegoś" modelu Audio technica nie zapamiętałem nawet jakiego ponieważ dźwięk nie przypadł mi do gustu (cena około 600) - za dużo basu albo takiego dudnienia? nie wiem jak to nazwać w sumie...beyery były delikatniejsze czystsze i wg mnie dobrze grały. Gitara była ładnie słyszalna, talerze również jednak urzekł mnie wokal:P

Jedna rzecz która mnie zmartwiła to fakt że na mojej karcie Prodigy cube było bardzo słabo słychać te słuchawki - musiałem je podbić do 80% żeby słuchać normalnie. To były 250 tak nawiasem. I teraz się zastanawiam czy dostanę jakiś inny mały dac który by je lepiej uciągnął? Te prodigy w sumie używam do podłączenia wieży z drugim lapkiem więc dla wygody kupił bym drugi. 

Znalazłem ciekawe recenzje na temat dragonfly red który ma podobno spora moc i również ciekawe brzmienie. Ktoś może słuchał tego? jakieś porady? mój target to 500 na daca.

Pozdrawiam,

Filip