Jump to content

Sluchawki + micro. do gier i muzyki do 200zł (SUPERLUX)

Fisher
 Share

Recommended Posts

typ i zastosowanie: typ obojętny, zastowanie do domu do gier (FPS) i muzyki (głownie rock i pop), słuchawki z mikrofonem ew. osobny mikrofon, cena ok. 200zł

docelowe źródło dźwięku: integra z PC; wrazie potrzeby mogę dokupić (propozycja Audigy 2 ZS Gold)

słuchane gatunki muzyczne oraz jakość utworów: gatunki jak wyżej, mp3 320 kbps, chyba że dokupię kartę dźwiękową to flac

predyspozycje anatomiczne: mała głowa, uszy

gust oraz brzmienie docelowejeżeli chodzi o eq to stosuje w kształcie "v", lubię słyszeć każdy dźwięk w piosence, basy średnie (lekkie podbicia), wysoka scena (wkońcu słuchawki także do fps-ów)

dotychczasowe doświadczenia i wstępnie upatrzone modele: używałem do tej pory Panasonic RP-HT225 i Sony MDRV150 (tych głownie do telefonu), głownie upatrzyłem firmę Superlux; 2 modele w 2-óch wariantach a mianowicie HD681 EVO i wersja z micro. HMC681 EVO, także HD660 i wersja z micro. HMD660E. Jeżeli chodzi o osobne micro. to Natec Giraffe ponieważ brzmi dosyć miło. Oczywiście zastanawiałem się także na micro. od Zalmana jednak dla mnie jest zbyt czułe. Byłbym skłonny wsiąść HMD660E jednak boje się o wysoką impedancje względem kart zintegrowanej. I tu właśnie kluczowe pytanie. Jak będzie wyglądać wysoka impedancja względem zintegrowanej karty dźwiękowej? Jak mocno będzie odczuwalne, i jak mocno będzie się to przejawiać?

POZDRAWIAM :)

EDIT : KUPNO KARTY W RAZIE WIELKIEJ POTRZEBY, JEŻELI SŁUCHAWKI BĘDĄ DZIAŁAĆ NA INTEGRZE TO JĄ ZOSTAWIĘ (DO CZASU :))

EDIT 2: ew Creative SB Tactic 3D Alpha jednak wątpię w jakość dźwięku tych słuchawek

Edited by Fisher

Opisy za konkretnymi modelami znajdzie Pan w Polecanych oraz linkowanych pod nimi recenzjach: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Zaś o impedancji zachęcam do lektury artykułu: http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

Słuchawki działać będą, jedynie będzie w przypadku HMD mniej basu (co może być zaletą) i ogólnie ciszej.

Pozdrawiam.