Jump to content

COWON X9 dla niewidomego


Recommended Posts

Witam.

Jestem osobą niewidomą, aktualnie posiadam odtwarzacz Pioneer XDP-100R, jeśli chodzi o dźwięk jestem zadowolony, ma jednak dwie wady, krótki czas pracy na baterii (16h) i niestety po jakimś czasie używania po połączeniu przez bluetooth robi krótkie przerwy w odtwarzaniu, jakby porysowana płyta CD.

Wcześniej posiadałem COWON M2, był to dla mnie najlepszy odtwarzacz jaki posiadałem, w sumie porównywalny do D2+, 90h godzin odtwarzania na jednym naładowniu i jakość brzmienia porażająca. Niestety straciłem możliwość posługiwania się takim sprzętem, potrzebuję sprzęt udźwiękowiony, wszelkie dedykowane dla niewidomych nadają się jedynie do słuchania audioksiążek, a nie muzyki, kupiłem wspomnanego na początku Pioneera bo jest na pełnym androidzie i posiada program udźwiękawiający Talk Back umożliwiający niewidomym poruszanie sie po urządzeniu.

 

Do rzeczy, COWON x9 również jest na androidzie, ale z tego co wyczytałem na okrojonym, na zamkniętym, nie da się do niego nic doinstalować. Pytanie moje, czy oposiada ktoś takowego X9 i czy mógłby sprawdzić czy producent pozostawił opcje dostępności i w środku coś takiego jak TalkBack, widzenie, wzrok czy coś w tym stylu.

No chyba, że jest tu ktoś łepski i wie jak to opejść i czy da się obejść takie oprogramowanie i dołożyć do niego jakiś soft, dokładniej rzecz ujmując chodzi właśnie o TalkBack.

 

Dlaczego COWON X9, bo jestem zakochany w dźwięku COWONa, dodatkowo ten może służyć jako karta dźwiękowa i bateria pozwala na 110 godzin odtwarzania na jednym naładowniu.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Mile widziane inne propozycje :)

Ale w rozsądnej cenie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...