Jump to content

Słuchawki wokółuszne i źródło +/- 3200zł

wlnss
 Share

Recommended Posts

Witam,

potrzebuje pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia słuchawek i źródła do nich. Sprzęt podłączany będzie do komputera. Rzadko zdarza się żebym słuchał czegoś innego niż rocka i muzyki klasycznej, choć raczej skupiłbym się na wyborze słuchawek pod rocka ignorując moje upodobanie do klasyki bo pewnie by było ciężko żeby oba gatunki zagrały jak powinny na jednym zestawie. Co do brzmienia to chce by bas szedł raczej w jakość niż ilość, oczekuje detaliczności i braku dominacji ze strony basu - wiadomo, nie chodzi też o to żeby go w ogóle nie było albo by był schowany - chodzi raczej o taki przyjemny, kontrolowany poziom. Od średnicy oczekuje jako takiego wyrównania poziomu i muzykalności bez utraty detalu. Co do góry to nie chce by była ostra i zaniedbana względem basu i średnicy. Scena i separacja - tu pojawia się mój strach spowodowany tym że mam zerowe doświadczenie w słuchaniu muzyki na troszkę droższym sprzęcie i szczerze powiedziawszy nie wiem czego oczekiwać. Podsumowując: ogólnie szukam dobrego zbalansowania między detalicznością a muzykalnością, braku ostrości dźwięku no i fajnie by było żeby jakaś separacja i scena były obecne. Preferuje kupno nowego sprzętu, ale jeśli by się nadarzyła jakaś okazja no to się jej nie wyprę. Z zakupem się raczej nie spieszę. Poprzez czytanie i pytanie się mam kilka luźnych kandydatów: ath r70x + x1s, dt 990/600 ohm edition + aune t1 mk2, dt 990/600 ohm + cayin ha-3, hd600 + cayin ha-3 (tutaj budżet dla nowego sprzętu został przekroczony, nie wiem czy warto dla tego zestawu, czytałem że to połączenie współgra ze sobą bardzo dobrze).

Pozdrawiam! 

Witam,

Do Cayina HA-3 przyznam mam trochę uwag i nie do końca podoba mi się jakość wykonania tego sprzętu. Ta integra kosztuje 2500 zł, zaś mi udało się przebić ją na jakości dźwięku komputerową kartą dźwiękową z duetem wzmacniaczy operacyjnych Burson Supreme Sound V5 uzupełnionych konwencjonalnym MUSESem 8820. Taki zestaw kosztuje połowę kwoty, jaką musiałby Pan przeznaczyć na HA-3 (1200 zł, a można z tego jeszcze zejść z ceną).

Ogólnie wybrał Pan słuchawki bardzo dobre pod swoje oczekiwania, jak również świetnie dopasowane do nich układy, za co pozostaje mi Panu pogratulować. Ponieważ pisze Pan, że pragnie raczej unikać ostrości, bardziej chyba warto byłoby myślę patrzeć w stronę R70X. To właśnie jest takie fajne, przyjemne zbalansowanie między jednym a drugim. W DT990/600 obawiam się, że może być po prostu za ostro. Mi przynajmniej wiele czasu zajęło przyzwyczajenie się do ich brzmienia w sekcji sopranowej i stały one najczęściej po tej bardziej delikatnej stronie graniczącej między jasnością, a przejaskrawieniem. Alternatywą jednak mogą być AKG K7XX, które myślę również warto rozważyć, zwłaszcza że jedna sztuka jest aktualnie dostępna na Allegro. Bardzo możliwe, że sprawdzą się Panu nie gorzej niż ATH. Do nich X1S jak najbardziej wystarczy. Pozwoli to Panu trzymać koszty w ryzach.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Wyczytałem iż wygoda użytkowania R70X w dłuższych sesjach jest znikoma, czy rzeczywiście tak jest? Przy okazji czytania o k7XX zahaczyłem o k712, jeśli dobrze rozumiem to k712 są bardziej naturalne i mają mniej basu niż k7XX co byłoby lepsze przy muzyce klasycznej. Ogólnie to najbardziej z opisów przekonuje mnie jednak model od Audio Technica, nie wiem natomiast jak mają się do nich k712 - warto je w ogóle rozważać jako alternatywę, a może jako słuchawki ogólnie lepsze od R70X dla moich wymagań?

Pozdrawiam.

Nie miałem z tym problemów, jedynie otwory w nausznicach na moje dosyć duże uszy mogłyby być nieco większe.

Naturalność obu par jest generalnie na bardzo podobnym poziomie, choć tak, strojenie K712 jest przesunięte minimalnie bardziej na górę. W klasycznej muzyce lepsze mogłyby się z tego względu okazać 712-stki, ale o faktycznej lepszości niestety tylko Pan może rozsądzić. Bardzo często wiele osób pyta się, czy to w komentarzach, czy na forum, o to która para będzie dla nich lepsza. Wie Pan, mogę odpowiedzieć na to pytanie, ale będzie ono wynikało tylko z mojej własnej perspektywy. Osobiście wychowywałem się na produktach AKG, dziś zaś posiadam dosyć dużą kolekcję starych modeli tej firmy, które hołdowały innemu brzmieniu niż nowsze modele. Mimo wszystko jednak K7XX i K712 cenię sobie bardzo wysoko, jako bardzo dopracowane słuchawki o dużej wygodzie, uniwersalności i całościowej klasie brzmienia. Cenię je również wyżej od ATH. K712 będą owszem droższe od K7XX, ale ma Pan z nimi jeden ogromny plus: może je Pan zakupić jako nowe i zwrócić w terminie 14 dni, jeśli uzna Pan ich granie za niespełniające wymagań. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Oczywiście mam świadomość, że o lepszości brzmienia zadecydować mogę tylko ja sam, w końcu każdy ma inne upodobania, zapytałem tylko czysto poglądowo ponieważ nie mam u siebie w mieście żadnego dobrze wyposażonego sklepu aby pójść i przesłuchać samemu, a i czasu na te chwile brakuje by gdzieś dalej pojechać. Natomiast co do zakupu to zdecydowałem iż zamówię jednak K712 razem z x1s (bo jak rozumiem skoro K7XX są blisko spokrewnione z K712 to aune również i im podoła) - decyzje głównie podjąłem na podstawie czytania wrażeń ludzi z odsłuchów, na wybór zaważyło stwierdzenie iż AKG będą grać bardziej dojrzale niż ATH, których brzmienie skłania się bardziej w stronę "funowego" grania - przynajmniej tyle wywnioskowałem co w sumie pokrywałoby się z teorią. Jeśli K712-stki mi się nie spodobają, choć wątpię bo jako muzyk powinienem docenić ich brzmienie, to wtedy wymienię je na ATH. Jak tylko kupie sprzęt to podzielę się wrażeniami. A tak poza tym to bardzo dziękuje Panu za pomoc i doradzenie, sam pewnie nie doszedłbym to tego co wybrać. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1