Jump to content

Aune E1 słuchawki dokanałolwe - jeden kanał gra ciszej


miechowy
 Share

Recommended Posts

Cześć, korzystając z tego forum już kilkakrotnie i zawsze z pozytywnym skutkiem, mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem słuchawki dokanałowe Aune E1, które bardzo sobie chwalę, i które służą mi bardzo często z odtwarzaczem Shangling (chyba jakoś tak się pisze). Problem ze słuchawkami pojawił się kilka tygodni temu. Ale do tej pory dopiero drugi raz przytrafiło mi się to.

Otóż na jednym kanale słuchawki grały zdecydowanie ciszej, jakby coś było uszkodzone. Kabel raczej nie jest uszkodzony, bo nic nie przerywa. Taki cichy dźwięk jest jednostajny. Ale co ciekawe, jeśli odłożę słuchawki, to po kilku godzinach znowu grają poprawnie. No i pytam się, WTF? :)

Co może być przyczyną? Czy reklamować słuchawki? Czy w ogóle będzie to możliwe, jeśli słuchawki trafiając do naprawy będą grały poprawnie? Co powinienem zrobić? 600zł za słuchawki to dla mnie nie jest mała kwota, a szkoda, aby przepadła gwarancja.

Proszę o jakieś porady,

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Zabrudzone filtry (siateczki). Często tego nie widać nawet, ale można spróbować alkoholem izopropylowym i patyczniem higienicznym przemyć. Generalnie to najlepiej je wyciągnąć i przeczyścić od środka, ale to już akurat temat dla serwisu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mi też się zdarzyło że lewy kanał grał znacznie ciszej. Czyszczenie alkoholem nie pomaga. Każda słuchawka ma od spodu dwie malutkie dziurki jedna jest obok kabla wchodzącego do słuchawki, a druga na tym czarnym zwężeniu na który nakłada się gumkę. U mnie w jednej słuchawce te dziurki były zaklejone brudem, przeczyściłem i jest nieco lepiej ale jednak nie grają równie głośno.  Chyba będzie konieczny serwis.

Edited by kubajebudu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...