Jump to content

Marley Positive Vibration 2 Wireless - zła współpraca ze smartfonem


FrogsterPL
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry!

Po moim zapoznaniu się z paroma tekstami z Audiofanatyka, jak również po zasięgnięciu języka na forum, mój tata stał się niedawno właścicielem słuchawek Bluetooth Marley Positive Vibration 2 Wireless. Ogólnie prezent byłby super, gdyby nie jeden kłopot - słuchawki bardzo opornie współpracują ze smartfonem ojca. Smartfon to Huawei P9.

Generalnie jak się puści z telefonu jakiś utwór (przykładowo z YouTube) to muzyka w słuchawkach gra (parowanie przebiega bez żadnego problemu), ale nie da się przełączać na następny ani poprzedni utwór, a pauzowanie udaje się raz na kilkanaście prób. W praktyce jedyne, co działa bez przeszkód, to samo przekazywanie dźwięku, ale już obsługa audio musi się odbywać z poziomu ekranu telefonu. Restart telefonu nie pomaga.

Żeby było ciekawiej, to słuchawki testowałem jeszcze z dwoma innymi smartfonami, i z obydwoma działały doskonale. Jeden z tych smartfonów to starusieńki Huawei Y530. Drugi to... Huawei P9, ale inna sztuka niż wspomniana wyżej. I na tej innej sztuce też jest wszystko idealnie... Obydwie "Pe-Dziewiątki" mają, z tego co sprawdzałem, tę samą wersję systemu operacyjnego, choć oczywiście pakiet zainstalowanych aplikacji się różni.

Czy ktoś miałby może koncepcję, co może stanowić problem, i czy da się to jakoś naprawić?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie wniosek nasuwa się sam - tj. wymiana tej wadliwej P9 (jeżeli jest jeszcze na gwarancji). Może wystarczy zaktualizować aplikację YT lub sprawdzić ustawienia bluetooth na obydwu P9 czy wszystkie opcje są tak samo ustawione. Może to coś pomoże.

Edited by LoCzekk
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...