Jump to content

Słuchawki do pianina (do ok. 800 PLN)

Magda WP
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

byłabym bardzo wdzięczna za sugestie i wskazówki odnośnie wyboru słuchawek do pianina. Nie jestem muzykiem, gram wyłącznie dla własnej przyjemności kilka razy w tyg.  Moim głównym kryterium jest oddanie w jak najlepszym stopniu brzmienia instrumentu (posiadam Kawai KDP90). Zależy mi również na tym, żeby słuchawki możliwie jak najlepiej dopasowywały się w okolicach uszu (obecne bardzo źle współpracują z okularami i po max godzinie kończy się to bólem głowy). 

Budżet, który chciałabym przeznaczyć na zakup to ok. 600-800 PLN; do rozważenia także modele do 1.000 PLN, jeśli naprawdę warto ?

Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi,

Magda

@Magda WPja akurat do tego Pianina (uzywalem B&W P7, nie dlatego ze je akurat do niego wybralem ale mialem je juz w posiadaniu i mi sie dobrze zgraly. Moge ci je pozyczyc na test jezeli chcesz to sobie posluchasz czy ci sie dobrze zenia. uzywane chodza akurat za 800 zl.  Gratuluje wyboru to imo jedno z najlepszych pianin do nauki (relacja cena do jakosci), no moze oprocz DPR-3500 i SLP-250H.

56 minut temu, Jemek napisał:

Ty tak na serio z tymi k701 i grado czy świadomie wprowadzasz w błąd?

Swiadomie nie. rafacio uznaje ze K701 pasuja najlepiej do wszystkiego :)

Edited by ysis

Najważniejsze pytanie czy podłączałeś te słuchawki do pianina, lub ewentualnie słuchałeś tylko pianina, bo jak nie polecanie czegokolwiek traci sens. Niektóre słuchawki nie pasują zawłaszcza takie z dużą sceną np. HD800, już nie pamiętam ale z K701 było podobnie poza tym są dość wymagające. Ja polecam Beyerdynamic i tu w zależności co chcemy zamknięte, półotwarte czy otwarte, do wyboru z serii DT mogą tez być tesle, ale to już wyższe ceny. Nie znam tego pianina, więć nie wiem czy lepiej będą pasować wysoko omowe czy raczej nisko.

Edited by saudio

no bez dwoch zdan chcemy zamkniete lub polotwarte :) szczegolnie jezeli mamy sie uczyc z professorem (i wtedy sa potrzebne dwie pary)i nie przeszkadzac calemu domu . Wedlug mnie lepiej sie sprawdzaja sluchawki ktore maja reprodukcje podobna do glosnikow bo inaczej bo przejsciu na pianino klasyczne bedziemy potrzebowali troche czasu adaptacji. Dodatkowo sluchawki musza byc bardzo wygodne i lekkie. Sadze ze bledem byloby wybierac zbyt jasne sluchawki.

Edited by ysis

9 godzin temu, Rafacio napisał:

Dlaczego w błąd. Polecam to co mi się podoba i co sam bym kupił. Może ktoś poleca coś czego nie lubi, ale to chyba troszkę bez sensu.

Tak to odbieram, co mają k701 czego nie mają k702? I polecanie całego producenta jak i ogólnie tych samych słuchawek do różnego zastosowania jest trochę śmieszne. Rozumiem, że Panu od licytacji od 1zł można tak dla żartu napisać, ale myślę, że Pani Magda nie jest w temacie.

Na szczęście wielu ekspertów się zainteresowało więc mogę być spokojny o końcowy zakup.

Bardzo dziękuję Wszystkim za pomocne i rzeczowe komentarze ☺️ 

Najbardziej skłaniam się ku Beyerdynamic. Czytałam i oglądałam recenzje kilku modeli i wydaje mi się, że DT880 to jest to, czego szukam ☺️ Pozostaje wybór między wersją PRO i Premium (ze względu na prosty kabel raczej Premium) oraz między 32/250/600 ohm. I tu przyznaję się bez bicia - nie mam pojęcia, którą wersję wybrać.

Raczej na pewno nie 600, warto zapytać producenta KAWAI o zakres imedancji, dla innych pianin KAWAI polecają słuchawki 50-100 om. Pewnie 32 są najbliżej zakresu, to sprzedawali to pianino z 32 omowymi słuchawkami: http://drumstore.pl/nieprodukowane/kawai_kdp90_sluchawki_gratis_-_zestaw_nieprodukowany.html

Edited by saudio

• 2 weeks later...