Jump to content

Głośniki bezprzewodowe do Komputera i Projektora

Recommended Posts

1. Czy głośniki bezprzewodowe nadają się do oglądania filmów?
- Czy nie ma przez to lagów (głos nie nadąża nad wysietlanym obrazem, głos zacina się itp.)?
- Czy jakość muzyki odtwarzanej bezprzewodowo jest słabsza niż puszczona po kablu?
Odległość laptopa z którego będzie leciał film wyśweitlany na projektorze, a głośników to około 4-5m.

2. Jeżeli tego typu glośniki (bezprzewodowe) nadają się do oglądania filmów to czy głośniki Fenda R30BT będą najlepszym wyborem? Jest jakaś inna sensowna alternatywa? W ciągu dnia będą wykorzystywane jako głośniki komputerowe (połączone kablem) a wieczorem do oglądania filmów (bezprzewodowo).

sa specjalne glosniki i systemy bezprzewodowe do kina domowego gdzie problem z tak zwanym opoznieniem (lag to cos innego)  jest zarzadzany przez system (po prostu jest opozniany film zazwyczaj albo sciezka dzwiekowa jest ladowana z wy[przedzeniem na to samo wychodzi).

Przykladem takiego systemu ktory dziala jest np system Yamahy Music Cast : https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/yamaha-bar-40-sub-100-2x-musiccast-20.html

Niestety na systemach niskobudgetowych jak te fendy czesto ten problem nie jest w ogole brany pod uwage.

Edited by ysis

Powiem tak, mam te fendy i trzeba się do nich przyzwyczaić. Grają "ciepło" i o braku basu nie ma co mówić bo mają go.

Za to brakuje góry moim zdaniem, o piskach czy wysokich tonach tzw. efektu "wow" nie doświadczymy.

Są to jednak głośniki komputerowe za 299 zł.

Jeśli ktoś lubi "ciepłe" brzmienia, nie zraża go niedostatek detali to są głośniki dla niego. Jeśli przechodzisz ze starych "pierdziawek" z tv lub pc, to też się sprawdzą. Rozumiem dlaczego ludzie się nimi zachwycają, ale ja w nich widzę duży, niewykorzystany potencjał.

• Like 1

To bardzo istotna uwaga ktora tutaj odnotowuje @DamianR01 czyli twoja referencja jakosciowa dzisiejsza.

Nota bene sprzwdzilem jezeli puszczasz z komputera to masz mozliwosc sterowaniem opoznienia BT przez specjalne programy przy filmach ale to zalezy od zrodla (np w niewktorych przegladarkach to nie dziala). Np jest program AmpME.

• Thanks 1

Powiem tak. Moje ostatnie 3 grosze.

Zawiodłem się na producentach sprzętu audio bo myślałem, że za nie małe bo 300 zł drogą nie chodzi - głośniki, można uzyskać już nieco lepszą jakość dźwięku.

Druga sprawa to wymiary. Naprawdę producenci? Naprawdę? To już nie można było zrobić czegoś mniejszego co sensownie gra. Nie każdy chce eksponować na pół pokoju swoje głośniki. Właściwie, mam teorię, że głośników (źródła dzwięku) nie powinno być widać. A tu proszę.

Chyba wychodzę z założenia, że jedyne głośniki najtańsze, które by mnie usatysfakcjonowały, to byłyby Edifiery R2600 lub R2730BT, a to, są już nie małe "kolumny".

No, wyżalić się musiałem ?Teraz jestem (przepraszam niektórych za wyrażenie) "skazany" na moje fendy r30bt.

Człowiek tak karci i karci, mówi: co za głupoty. Budżet to 300 zł, więc jakim prawem polecasz mi coś za 600-700 zł. Ale teraz widzę, że ludzie często mają rację i źle nie chcą.

To tyle z moich dywagacji. Dziękuję ?

Edited by DamianR01
  • Sad 1