Jump to content

Maya u5, czy AIM AS372n


Recommended Posts

Witam planuję kupić kartę dźwiękową i zastanawiam się nad jednym z tych modeli. Czytałem wiele opini na temat karty Maya u5 i raczej nastawiam się na jej zakup, ale w oko rzuciła mi się też karta AIM, której opini jednak próżno szukać. Przeznaczenie to głównie obsługa "pierdziawek" Genius SW-HF5.1 4500, także zależy mi na tym by była to karta obsługująca dźwięk wielokanałowy. Prócz, owych głośników podłączone będą jeszcze słuchawki Senheiser HD 202, oraz mikrofon zalman zm-mic1. Domyślam się, że do takich głośników nie ma sensu kupować karty dźwiękowej za więcej niż 200zł, ale mimo wszystko jestem ciekaw, która z tych kart sprawdzi sie lepiej, a może jest jakaś inna, która zdeklasuje te wymienione wcześniej w cenie maksymalnie 250zł?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Kartę AS372n testowałem jakiś czas temu i jest to bardzo zwyczajny układ o stosunkowo odchudzonym przekazie. Rekomendowane zaś układy dźwiękowe (niestety najczęściej stereo) można znaleźć w Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Osobiście uważam Xonara U5 za sensowną alternatywę, 20zł ponad budżet w X-KOMie. Znacznie jednak bardziej opłacalnym byłoby zaopatrzyć się w najlepiej kartę wewnętrzną, jeśli jest na takową miejsce i możliwość. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli najlepszym wyjściem będzie wybór karty wewnętrznej? Jako, że moja płyta główna MSI B150M PRO-VDH (B150 PCI-E DDR4) ma wejście PCI-E wybór by padł na Creative Sound Blaster Z. Czy może dołożyć trochę i wybrać ASUS Xonar DX?

Edited by Oshyi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...