Jump to content

AIM SC808 - parę problemów, pewnie ze sterownikami

Recommended Posts

Cześć :)

Jestem posiadaczem tytułowej karty od kilku dni. Używam Windows 10 64-bit i sterowników z artykułu Nie mam żadnych problemów z wykrywaniem karty przez system czy brakiem dźwięku w ogóle. Mam jednak inne dość upierdliwe problemy.

1. Nie działają wszelkie efekty Xear w sterowniach. Jedyne, co działa to regulacja głośności. Cała reszta, łącznie z equalizerem i efektami środowiskowymi nie działa. Włączenie fajki przy którejś z opcji w czasie odtwarzania muzyki np. z foobara2000 powoduje "zawieszenie" dźwięku na ułamek sekundy + 1-sekundową ciszę. Po czym dźwięk odtwarzany jest zwyczajnie bez nałożonego efektu.

2. Są dziwne niuanse z odtwarzaniem dźwięku w przeglądarce. Np. na SoundCloud zdarza się, że dźwięk się nie odtwarza. Wygląda to tak jakby nie można było załadować utworu (ładowanie w nieskończoność). Z kolei opuszczenie dowolnej strony odtwarzającej dźwięk (SoundCloud, YouTube) przez zamknięcie karty przeglądarki też powoduje zawieszenie dźwięku jak w punkcie 1.

Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Może powinienem spróbować innych sterowników? :(

// Edit

Okazało się, że problemy sprawiał program Equalizer APO, który "gryzł się" ze sterownikami. Już wszystko działa ok.

Edited by Countach
  • Like 1

To i ja się podłączę przy okazji witając wszystkich Forumowiczów :)
U mnie z kolei karata sc 808 śmigała ok 4 lat i w niedzielę, nagle ostry szum z obu głośników. Po restarcie zniknęła z zasobów kompa. Mimo instalacji sterowników niestety system jej nie widzi.
Pytanie czy to już jej koniec ? :)
Win 10 64

Edited by Strat69

18 godzin temu, Countach napisał:

Okazało się, że problemy sprawiał program Equalizer APO, który "gryzł się" ze sterownikami. Już wszystko działa ok.

Witam,

Już miałem pisać, że u mnie takich problemów nigdy nie było. Aczkolwiek efekty Xear nie działają mi poprawnie w sytuacji instalacji bez panelu sterownika (czysty sterownik). Na szczęście nie korzystam z nich, więc to, że często nie zaskakują, nie jest dla mnie problemem.

19 minut temu, Strat69 napisał:

Pytanie czy to już jej koniec ? :)

Witam,

No raczej kaput. Kwalifikacja tylko na naprawę. Niestety nie są już oferowane / sprzedawane / produkowane / wspierane. Co ciekawe, moja karta również ma już 4 lata. Druga ma rok. Jeśli coś by jej się stało jednakże, na szczęście mogę się przełączyć jeszcze na STXa, który ma lat 7. 

no to szukam teraz jakiejś karty zewnętrznej
głównie Tidal i Flac na końcu monitory bliskiego pola
polecisz coś ?

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

No raczej kaput. Kwalifikacja tylko na naprawę. Niestety nie są już oferowane / sprzedawane / produkowane / wspierane.

A jeszcze w kwestii zakłóceń. U mnie zdarzają się np. ciche bzyczenia i szumy podczas pracy z niektórymi narzędziami w Photoshopie. Podczas kadrowania zdjęcia i ruszania w tym czasie myszką słychać cichy bzyk, a podczas używania stempla słychać lekki szum. Dzieje się to tylko na wyjściach RCA, nawet jeśli mam ustawione wyjście na słuchawki. Czytałem o możliwych powodach zakłóceń i u mnie wygląda to tak:

kiepski zasilacz - raczej odpada, bo to Chieftec 850 W

kiepska instalacja elektryczna - tu może być coś na rzeczy, bo mieszkam w komunistycznym bloku z wielkiej płyty i często słyszę w głośnikach chociażby iskrownik z kuchenki gazowej w kuchni bok

kiepska płyta główna - raczej nie - MSI Z370 Tomahawk

karta graficzna - używam zintegrowanej w procesorze (Intel HD 630), połączenie z monitorem przez HDMI

bliskie sąsiedztwo innych urządzeń - karta jest w maksymalnie dolnym slocie PCI-e, nie ma w pobliżu innych kart ani modułów Wi-Fi. Jest tylko zasilacz jakieś 4 cm poniżej karty

kable RCA - Prolink 1,2 m, więc w miarę przyzwoite, ale fakt faktem, że są blisko innych kabli, w tym pewnie też zasilających.

Oczywiście nie zdejmowałem osłony EMI ani nie zmieniałem żadnych wzmacniaczy operacyjnych. Nie używam też żadnych przejściówek.

Myślicie, że to może być kwestia instalacji elektrycznej, bliskości zasilacza lub innych kabli? I czemu zakłócenia są tylko w bardzo konkretnych przypadkach? ?