Jump to content

[ROZWIĄZANE] muzyka z PC za ok.1000 zł

Recommended Posts

Witam,

Jako, że to mój pierwszy wpis na tym forum pozdrawiam gorąco forumowiczow i proszę o wyrozumiałość.

Proszę też o pomoc w wyborze toru do słuchania muzyki z komputera. Dodatkowo słuchawki będą też do oglądania filmów i gier FPS ale muzyka to podstawa. Spędzam przy kompie mnóstwo czasu więc słuchawki muszą być wygodne.

Poprzednie zestawy audio sprzedałem, został mi już tylko AQ Dragonfly Red.

Od brzmienia toru oczekuje muzykalnosci z podbity basem ale niepozbawione szczegółu. Lekka V jak najbardziej wskazana byle nie przesadzac z wysokimi tonami. Bas oprócz głębi musi jednak być też sprężysty a dźwięk odrywać się od głowy. Wielkiej sceny nie potrzebuje.

Gdyby nie problem z doborem wzmocnienia kupiłbym zapewne DT 990 ale moja "ważka" nie radzi sobie z tymi słuchawkami. Nawet wersja 32 Ohm brzmi na niej słabo tzn. za dużo góry i brak masy na dole. Wersje Pro to już zupełna niemoc.

Dlatego też szukałem taniej alternatywy. Rozumiem, że często sugeruje się Aune t1 ale nie widzę nigdzie używek a nowy przekracza mój budżet. Widziałem też sugestie parowania DT 990 z e18 od fiio ale nie znalazłem wyników takich połączeń.

Żeby nie było tak prosto jakiś czas temu słuchałem w top hifi aq nighthawk który brzmiał super nawet na zwykłym tel. Cena 1,5 k pln.

I teraz wątpliwości:

1. Z czym w granicach 500 zł łączyć dt990 ?

2. Która wersja Dt 990?

Oczywiście proszę o pomysły bo przed kupnem i tak będę sam tego słuchał. Natomiast jeśli nie znajdę rozsądnej alternatywy to zaryzykuje pewnie dobre stosunki z rodziną i kupię Nighthawki ale wolałbym tego uniknąć bo po pierwsze są dla mnie na ten moment za drogie a po drugie nie mam pewności jak wygląda ich trwałość.

Dziś miałem trochę wolnego czasu i posłuchałem raz jeszcze słuchawek... Wnioski są takie, że biorę dt 990 w wersji 32 ohm. DFR sprzedam lub wymienię na coś co zmniejsza górę pasma. Ze względu na to, że nie znalazłem budżetowego DACa, który poprawnie wysteruje te słuchawki proszę o sugestie takiego DAC który po prostu zdejmie górę i doda trochę średnicy. Najchętniej używki w okolicach 500 zł.

Niby podobnych tematów jest sporo w sieci ale jak czytam,  że niektórzy chcą dodawać jeszcze góry w tych słuchawkach to się zastanawiam co ze mną jest nie tak.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...