Jump to content

[ROZWIĄZANE] K240 MkII vs DT990 Pro

Mails
 Share

Recommended Posts

Witam. Chcę sobie sprawić przedświąteczny prezent i zakupić jakieś konkretniejsze słuchawki. Po głębszej analizie pod uwagę biorę dt990 pro i akg k240 mkII (zastanawiałem się również nad hd9999, lecz obawiam się nieco zbyt dużej ilości basu i zamkniętej budowy). Tu rodzi się pytanie - lepiej wyjdę na tym kupując dt990 pro, czy k240 mkII + dragonfly black? Słuchawki głównie do komputera (muzyka z tidal - przeróżne gatunki, filmy i gry), jednak chciałbym je również podłączyć do telefonu, aby posłuchać muzyki w podróży czy obejrzeć film przed snem. Dodam również, że posiadam interfejs behringer umc22 i nie wiem, jakiej różnicy się spodziewać w brzmieniu między owym urządzeniem, a dragonfly black. Co do brzmienia, zależy mi głównie na nisko schodzącym, nie przesyconym basie i poza tym dość neutralnym, czystym brzmieniu. Z góry dziękuję i proszę o pomoc, gdyż podejmuję wybór już 3 dzień ?

Edited by Mails

Moim zdaniem lepiej wybrać K240, a jeszcze lepiej Grado SR125. Do tego zagrają z telefonem, czego o Beyerach czy AKG powiedzieć nie można. Z tym, że w Grado zero izolacji. W pozostałych nieco lepiej, ale w sumie bez znaczenia.

Godzinę temu, Mails napisał:

Z góry dziękuję i proszę o pomoc, gdyż podejmuję wybór już 3 dzień

Niektórzy przez 10 lat nie znaleźli odpowiedniego sprzętu.

Edited by Rafacio

Poczytaj o Focal Listen, świetnie zgrywają się z Dragonfly Black. W sumie ciężko przebić taką parę pod względem jakości do wydanych pieniędzy. Pozostaje kwestia ergonomii, którą trzeba sprawdzić samemu.

Kolega wyżej zwykle poleca bylejakiegrado i 701 ale na tym forum mało kto się nabiera na jego słowa ;)

• Haha 1

10 minut temu, Mails napisał:

Niestety Focale w duecie z dragonfly przekraczają budżet. Planuję wydać coś około 500 zł

Focale w promo 465 zł (499 zł) i Dragonfly Black w promo 220 zł (450 zł), jak ogarnąć proste dodawanie to jakoś się zmieścisz się w budżecie. 

Edited by Palpatine

K240 są półotwarte a DT990 Pro otwarte. IMO w podróży czy przed snem nie zawsze będą się takie słuchawki sprawdzały, bo dźwięk bardzo wycieka na zewnątrz i może przeszkadzać współlokatorom czy towarzyszom podróży.

Tutaj lepsze będą zamknięte. Focal Listen można kupić używane w idealnym stanie na gwarancji za 270 -290 zł, sam sprzedawałem takie ostatnio. A Dragonfly Black nowy w promocji za 220 zł.

• Like 1

Przekonałeś mnie, niepokoją mnie jedynie skórzane pady. Czasami spędzam kilka godzin z słuchawkami na głowie i boje się, że głowa będzie mi się pocić, szczególnie latem. Da się coś z tym zrobić (inne pady?), czy nie jest tak źle?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...