Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Drewniane stojaki ROOMs Design FS

Recommended Posts

Z dniem dzisiejszym oferta stojaków słuchawkowych poszerzyła się o często występujące w moich recenzjach modele FS od niemieckiej manufaktury ROOMs Design. Dostępne są wszystkie kolory i wykończenia drewna przewidziane dla tej serii. Seria ta jest bardzo stylowa i bardzo trudno jest znaleźć słuchawki, które by im nie pasowały. 

drewniane-stojaki-rooms-design-fs.jpg

https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/stojaki-na-sluchawki/

ROOMs Design FS Biały:

drewniany-stojak-na-sluchawki-rooms-desi

ROOMs Design FS Klon:

ROOMs Design FS Buk:

ROOMs Design FS Wiśnia:

ROOMs Design FS Zebrano:

ROOMs Design FS Orzech:

ROOMs Design FS Mahoń:

ROOMs Design FS Makasar:

ROOMs Design FS Czarny:

Istnieje również możliwość sprowadzenia dodatkowo modeli z serii II, III i FS PRO na specjalne życzenie kupującego, najpewniej przy przyszłym zatowarowaniu. W takim przypadku najlepiej jest kontaktować się na mailowy adres sklepowy [email protected] 

• Like 6

Tesle od Beyerdynamica raczej słabo pasują, długość pałąka jest krótsza od "wieszaka". HE1000 się mieszczą.

Szkoda że nie ma w komplecie folii jak od Staxów.

ROOMs nigdy nie oferował folii tego typu. Co najwyżej można użyć folii w której przychodzi do Ciebie stojak. Sam osobiście stosuję natomiast pokrowce ze ściągaczem. Jakieś folie STAXowe nie mają startu.

4 minuty temu, saudio napisał:

Tesle od Beyerdynamica raczej słabo pasują, długość pałąka jest krótsza od "wieszaka". HE1000 się mieszczą.

Mi z kolei ADX5000 nie pasują. Natomiast na Tesle pasować powinny Oehlbachy. 

Ja mam worek od Sievekinga, to była tylko opinia na temat użytkowy tych stojaków, akurat ten Staxowy słabo pasuje ale taki dopasowany byłby czymś fajnym.

STAXowe nigdy mi się przyznam nie podobały. Bałbym się że pady się odkształcą na osi czasu. Wolałbym już Perch'a od AudioQuesta do nich zakupić. 

@EvilKillaruna ,,Co najwyżej można użyć folii w której przychodzi do Ciebie stojak.'' Ja stosuję worek strunowy o szer. 35cm obcięty na odp.wysokość.Chyba każde słuchawki wejdą.

Folia ma jeden problem, przez ktory jej nie stosuję i nie będę już stosował - przy długotrwałym użytkowaniu słuchawek potrafi je "zakisić". Dlatego korzystam z worków. Natomiast słuchawki przechowuję ogólnie w regale na który naciągnięty jest ogromny pokrowiec z flizeliny. Przepuszcza powietrze i chroni przed kurzem.

• Like 1

Więc warto go stosować. Folia odpada - chyba że z perforacją. "Kiszenie" się słuchawek następuje przy długotrwale używanych słuchawkach, które naciągają od nas wilgoci, zapachów itd. Nie u mnie co prawda, ale zdarzało się, że ludziom pady pleśniały (skóroporobne). Potem takie słuchawki trzeba wietrzyć miesiącami. Naprawdę, nie żartuję.

@EvilKillaruna ,,Naprawdę, nie żartuję.'' to jest w sumie logiczne.Akurat długo używam słuchawek + palę.Już jest na stojaku worek po wzmaku. Przyjrzałem się teraz bez gogle.Faktycznie zbyt zmatowiał ten worek foliowy.

Edited by Tommy66

Niestety jako osoba niepaląca nie byłbym w stanie takich słuchawek używać. To absolutnie nie jest żaden przytyk, a jedynie moja awersja do dymu tytoniowego i ogólnie dymu jako takiego (momentalnie się duszę). A ze stęchlizną i padami musiałem walczyć trochę przy słuchawkach zabytkowych jakie posiadałem. Ale też i przy SRS-3030, które udało mi się odratować. 

@EvilKillaruna Wiem,wiem[dla tego nie proponowałem].Ale sporo osób pali.Z drugiej strony czy ktoś kiedyś w okazjach zaznaczył - jeżeli po osobie niepalącej? Najpierw są okazje,potem rozczarowania.Oczywiście wszyscy kupują słuchawki od niepalących😂.Na ,,Słonecznym'' jeden drugiemu tłumaczył iż sprzedający powinien absolutnie przyjąć zwrot🤣.A może przed zakupem wystarczy zapytać sprzedającego? Znana tutaj jest sytuacja z ,,łukiem'' 🙂przynajmniej przy sprzedaży tych 2C dowiedziałem się iż  Audeze słuchają wyłącznie osoby niepalące.🤣

Edited by Tommy66

Zaręczam, że jestem osobą od zawsze niepalącą. Nigdy nie próbowałem papierosów. Pić też nie piję, a już nawet okazjonalnie alkoholu do ust nie przyjmuję odkąd udało mi się zregenerować wątrobę i biorę leki :). Także jakiekolwiek wymagania w tym zakresie nie były ani przez chwilę moimi fanaberiami. Jeśli słuchawki mają elementy materiałowe i niewymienialne - wtedy faktycznie robi się problem. Jeśli są to skórki, to chyba raz zdarzył się model "po fajkach" i udało się go wywietrzyć w miesiąc paroma sposobami. 

Uważam że skórki idzie wywietrzyć.Ale wszyscy wiedzą swoje.Mnie się większość pytała [ze względu na treść ogłoszenia] ,,a spuści pan na pady''.A jeden nawet stwierdził że ,,opaskę też by należało wymienić'' koniec końcem wziął niepalący który kilka dni wcześniej był na odsłuchu.Młody kulturalny człowiek.To drugie to choroba społeczna.Znałem dwoje rencistów z tego powodu.

Edited by Tommy66

Od paru dni na sklepie dostępna jest uzupełniona lista stojaków ROOMs Design.

https://www.audiofanatyk.pl/producent/rooms/

Dodane zostały:

• dwa modele FS PRO z regulowanymi głowniami
  • seria MK2 (typ "omega" z szerokimi podstawami)
  • seria MK3 (j.w., ale w pełnym wykończeniu)

KsWRtkA.jpg

v50Ghsf.jpg

Ponieważ w styczniu będę planował zatowarowanie, stojaki można wstępnie zamawiać już teraz.