Jump to content

Karta wewnętrza, a interfejs audio


Recommended Posts

Wybaczcie może moje banalne pytanie, ale po prostu nie mogę znaleźć dobrej odpowiedzi na moje pytanie. Jaka jest różnica między wewnętrzną kartą dźwiękową, a interfejsem audio? Czy Interfejs można zastąpić taką kartę? (Mam głośniki, słuchawki i mikrofon wszystko na złącze 3,5 mm jack) Pozbyłem się PCta na rzecz laptopa i teraz nie za bardzo wiem co kupić.

Link to comment
Share on other sites

W naprawdę mocnym uproszczeniu:

  • karta dźwiękowa: nastawiona jest na pracę z dźwiękiem odtwarzanym niż nagrywanym. Bardzo rzadko posiada wzmacniacz mikrofonowy, często wspiera systemy wielokanałowe.
  • interfejs: nastawiona jest na pracę z dźwiękiem nagrywanym, choć oczywiście odtwarzać też potrafi. Często posiada wzmacniacz mikrofonowy, skupia się na dźwięku w midi/stereo.

Interfejs może zastąpić kartę dźwiękową. Ale będzie to wykorzystywanie jedynie ułamka jego możliwości, jeśli jego rolą będzie tylko odtwarzanie, a i to tylko w stereo jak pisałem. Jeśli posiada się mikrofon komputerowy, wystarczy karta zewnętrzna na USB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...