Jump to content

Słuchawki wokółuszne +- 200zł


brajan299
 Share

Recommended Posts

Witam.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :). Jak wspominałem w temacie kwota którą jestem w stanie przeznaczyć na zakup to  +-200 zł. Dotychczas korzystałem z słuchawek dla graczy :| a konkretnie z Plantronics GAMECOM 367 których pałąk się złamał.

Gatunki muzyczne: J-pop,J-rock (nie jest tak hmmm''ciężki''jak rock klasyczny), muzyka klasyczna, lekka elektroniczna (po selekcjonowane od najważniejszych do tych mniej ważnych)

źródła: komputer stacjonarny karta realtek, ale z czasem mogę kupić coś lepszego, smartfon Sony Xperia Z1. Większość czasu jednak będę spędzał przy PC.

zastosowanie: muzyka, anime, gry,teamspeak (mikrofon osobny)

typ słuchawek: wokółuszne zamknięte/półotwarte (jednak bardziej skłaniam się ku zamkniętych ze względu na prywatność, oraz brak przebijania się dźwięku do mikrofonu)

Zależy mi głównie na wokalu, średnicy i górze,co do bass'u to nie chciałbym aby dominował, ale jego kompletny brak nie jest pożądany.

Przeglądnąłem kilka recenzji sprzętu na stronie głównej i najbardziej przemawiają do mnie : Superlux hd669 i Encore Rockmaster OE(jednak ten przegłos średnicy mnie trochę odstrasza).

Z góry dziękuje za wszelką pomoc, oraz wasze propozycje. Nie używałem nigdy słuchawek stricte przeznaczonych do muzyki, więc nie bardzo do mnie trafiają określenia typu brzmienie zimne,ciepłe oraz jasne,ciemne :). Ale zdając się na skojarzenia to powinno być jasne i ciepłe(tak mi się właśnie kojarzy J-pop i J-rock z czymś przyjemnym, natomiast ciemne i zimne z łupaniną pokroju techno,dubstep).

Edited by brajan299
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niestety żadna z tych par nie spełni Pana oczekiwań. W recenzjach wyraźnie zaznaczyłem stosunek obu słuchawek do prezentacji średnicy. Najwięcej możliwości będzie miał Pan z RMOE po korekcjach basu, które pozwolą wokalowi na wyjście, zaś przegłosy redukują nausznice materiałowe dołączane do zestawu. 669 będą ostrzejsze i bardziej basowe, a także wyraźnie mniej wygodne. Najbliżej wskazałbym HMC631, jako coś, co mogłoby Pana oczekiwania zaspokoić.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...