Jump to content

Aune X1s + Audeze LCD-2C. Cicho grają.

Recommended Posts

Cześć, spróbuję opisać sytuację w mirę jasno. Do rzeczy.

Niedawno zakupiłem Aune X1s, słuchawki po podłączeniu do wzmacniacza grają jak na mój gust za cicho (chyba brakuje im mocy).

Podłączam to tak: Shanling M2s (poziom głośności na 80%, wzmocnienie ustawione na High) -> Kabel (Cordial za ok. 100zł) (mini jack - RCA) -> Aune X1s (wejście liniowe) -. Audeze LCD-2C. Żeby uzyskać zadowalający mnie poziom potencjometr na wzmacniaczu muszę ustawić na ok 80-85% wartości maksymalnej.

Sytuację porównuję do mojego poprzedniego podłączenia, tj. Samsung Galaxy S9 (kabel OTG) -> S.M.S.L M3 (wejście usb) -> Audeze LCD-2C. Żeby uzyskać zadowalający mnie poziom potencjometr muszę ustawić tylko na 50-60% maks. wartości.

Wydaje mi się że coś jest nie tak porównując te dwa DAC'ki. ( SMSL - 400zł, Aune - 1200zł ). Macie jakieś przypuszczenia dlaczego tak się dzieje ? Jakieś rady ? A może to jest normalne ? 

Edited by Jozzek667

To jest normalne.Tak samo miałem w S6 + Lcd2C i bardzo mnie to irytowało [po kablu se 85%,xlr-75%].Rozwiązałem ten problem wzmocnieniem gain we wtyczce reveal przez Foobar. Od strony technicznej to może już kto inny się wypowie. X1s z dt880, dt990 słuchałem ok.godz.drugiej bez Reveal.

Edited by Tommy66

Guest Mayster

Podłącz telefon po OTG do X1s i sprawdź wtedy. W tym momencie X1s pracuje jako sam wzmacniacz, z dość słabym sygnałem z M2s. Używając M2s ustaw głośność na 100%, tak czy inaczej.

1 minutę temu, Compton napisał:

@Tommy66 jako cyfrowy transport plików.

@Jozzek667 X7s ma regulowany gain i powinien bez problemu wysterować znacznie trudniejsze słuchawki niż LCD-2C.

Ok. Czyli robię tak że na razie nie oddaję X1s, a zamówię do niego X7s i zobaczę jak te dwa sprzęty sprawują się w parze.

Kolejne pytanie jak najlepiej je połączyć ? Komputer -> X1s(USB) -> (X1s -> X7s) -> Słuchawki. Chodzi o połączenie X1s z X7s ?

1 minutę temu, Jozzek667 napisał:

Z tym XLR'em to może być problem bo kabel od Audeze jest zakończony Jackiem 6,3mm (A kabla wymieniać raczej nie będę bo: 1. Szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć w polskich sklepach, 2. Są strasznie drogie.) Chyba że istnieje inna opcja ? Jakaś przejściówka z Jack 6,3 na XLR ?

Tak sam mam LCD2c i jak szukałem kabel zbalansowany do nich to spory wydatek wychodził . Na razie posłuchaj na 6,3mm, potem zdecydujesz.

6 minut temu, Jozzek667 napisał:

@Compton Z tym XLR'em to może być problem bo kabel od Audeze jest zakończony Jackiem 6,3mm (A kabla wymieniać raczej nie będę bo: 1. Szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć w polskich sklepach, 2. Są strasznie drogie.) Chyba że istnieje inna opcja ? Jakaś przejściówka z Jack 6,3 na XLR ?

Myślę że przy torze tak na oko 5tyś wydatek 500zł na kabel nie jest jakimś sporym a imo warto.

Na pewno będą jeszcze kolejne zamówienia, więc da radę na 100%. Jedynie w tym roku było to ostatnie zamówienie, ponieważ akcesoria pochodzą od oficjalnego dystrybutora, który następne planować będzie już po grudniu. Stąd moja inwencja z wątkiem, aby każdy miał czas przemyśleć czy czegoś nie potrzebuje. Tak samo z Dekoni, choć tutaj już wszystko organizuję bezpośrednio.

45 minut temu, Compton napisał:

@Tommy66 jako cyfrowy transport plików.

@Jozzek667 X7s ma regulowany gain i powinien bez problemu wysterować znacznie trudniejsze słuchawki niż LCD-2C.

Tego to się akurat domyślałem.Podłączałem X1s jako transport pod S6 [zdaje się po coax] i jeżeli była różnica między tym a S6 po USB to na pograniczu percepcji.Dla tego X1s poszedł.Zakładam [może niesłusznie] że X1s zagra lepiej po USB niż z s.m.l 3 jako transport. ,,Józkowi'' z tego co wyczytałem chodzi o USB.

24 minuty temu, Jozzek667 napisał:

@Compton Z tym XLR'em to może być problem bo kabel od Audeze jest zakończony Jackiem 6,3mm (A kabla wymieniać raczej nie będę bo: 1. Szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć w polskich sklepach, 2. Są strasznie drogie.) Chyba że istnieje inna opcja ? Jakaś przejściówka z Jack 6,3 na XLR ?

Upewnij się czy taką przejściówkę można u Ciebie zastosować.Bo w instr.HA-1stoi jak byk że BEEEEEE.

Edited by Tommy66

Guest Mayster

Nie można stosować przejściówek z jacka na xlr 4-pinowy, bo XLR to sygnał zbalansowany, gdzie są dwie fazy i dwie przeciwfazy. Przy tego typu przejściówce wtyk jack (posiadający 3 pola) zwiera 2 przeciwfazy, a to już może uszkodzić wzmacniacz - nazwijmy to 'zwarciem'. W drugą stronę już można, czyli do kabla zakończonego XLRem dorobić adapter na jack.

Wyjściem jest tu zmiana wtyku w farbycznym kablu na XLR i opcjonalne dokupienie przejściówki.

Guest Mayster

Takie adaptery nie istnieją, jedynie na XLR 3 pin, więc każdy producent nie musi ostrzegać, bo musiałby ostrzegać przed każdą ewentualną możliwością jaką moża sobie tylko polutować :)

38 minut temu, Mayster napisał:

Takie adaptery nie istnieją, jedynie na XLR 3 pin, więc każdy producent nie musi ostrzegać, bo musiałby ostrzegać przed każdą ewentualną możliwością jaką moża sobie tylko polutować :)

@Mayster Przepraszam za zajęcie czasu przez moją niewiedzę ,pomyliłem z takim czymś - Adapter 2.5mm bal - XLR 4 pin .Po zdjęciu myślałem że to gniazdo słuchawkowe mini jack [tym bardziej po opisie w instr.oppo takie lajkoniki jak ja mogą się pomylić].cytat z instr. ,,Nigdy nie należy używać jakichkolwiek adapterów do podłączenia słuchawek niezbalansowanych do zbalansowanego wyjścia słuchawkowego.''                                                                                                                                         drugi cytat   ,,Podczas podłączania i odłączania złącza jack 6,35mm, należy pewnym i szybkim ruchem całkowicie włożyć lub wyciągnąć wtyczkę. Ze względu na fizyczny kształt gniazda Jack 6,35mm, utrzymując wtyczkę włożoną jedynie do połowy gniazda powoduje się zwarcie pomiędzy lewym i prawym kanałem wyjściowym. Może to wywołać działanie zabezpieczenia przeciwzwarciowego w HA-1.'' No fakt to ostrzeżenie a nie zakaz,ale pierwszy raz z czymś takim się spotkałem.

Edited by Tommy66

Guest Mayster

Z gniazdem 6.3 to też jest fakt, bo jego konstrukcja przy każdorazowym wkładaniu / wyciąganiu powoduje zwarcie. Dlatego trzeba to zrobić szybko i sprawnie. Na ogól zabezpieczenia są, szczególnie w takich sprzętach, ale mimo to nie powinno się tego robić. W części sprzętów DIY zabezpieczeń takich nie ma i tam można już rzeczywiście skopcić wzmacniacz i/lub słuchawki. Sytuacje, że ktoś z roztargnienia nie dociśnie wtyku jack do końca też nie są niczym odosobnionym.

Tak to działa w każdym sprzęcie, więc fakt, że napisało o tym Oppo nie oznacza, że u nich jest to niebezpieczne, a wszędzie, gdzie brak takowej informacji nie :)

W dniu 25.10.2018 o 09:40, Palpatine napisał:

X1S oraz S6 nie mają silnych wzmacniaczy, z łatwością napędzą większość dynamików do 250 ohm ale przy planarach i dynamikach ok 600 ohm pojawiają się problemy z mocą i wysterowaniem. Dlatego Aune wypuściło X7s oraz S6 ;)

Masz na myśli, że S6 jest za słaby czy wystarczający, bo nazwa modelu pojawiła się dwukrotnie i się to wszystko trochę wyklucza, więc nie wiem jak mam to rozumieć, a chodzi mi po głowie ta integra. ^_^