Jump to content

Jaki zestaw kart dźwiękowych


Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu noszę się z wymianą kart dźwiękowych w swoim PC. Aktualnie mam SB Audigy 4 i SB Omni, pierwszy niestety odszedł w stan spoczynku, drugie chciałbym wymienić na coś lepszego. Mój sprzęt grający to AKG K612 Pro, i wysłużone Logitech Z4 - niby bez szału, ale z dobrym źródłem naprawdę potrafią pozytywnie zadziwić. 

Miałem przez chwilę AIM SC808 (a dokładniej jego wariację od Power Colour) i dźwięk był dla mnie idealny, niestety sama karta wywoływała bluescreeny i miała problemy z działaniem po restarcie, przez co zraziłem się do tego układu i mimo świetnego dźwięku musiałem się go pozbyć. 

Zastanawiam się nad Sound Blaster Z do głośników i Dragonfly Black do słuchawek (ewentualnie Audriotrack Prodigy 2HD) - styl odsłuchu to 60% gry, 30% muzyka, 10% filmy. 

Czy mógłby ktoś powiedzieć, czy będzie duża różnica do wymienionych wyżej kart (Audigy 4 i Omni) i ile mniej więcej brakuje do AIM SC808.

Zaznaczę, że nie chcę używek (złe doświadczenia) i dużych DACi, gdyż lubię mieć "pusto" na biurku - coś co można schować za obudową PC, albo w środku, dlatego też myślę nad wyżej wymienionymi.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Palpatine napisał:

Jeśli poszukujesz dźwięku zbliżonego do Aim SC808 to pomyśl nad Dragonfly Red (440 zł w promocji). Black jest znacznie cieplej grającym układem.

Przyznam, że mocno się nad nim zastanawiam. Jedyny problem to fakt, że będę jeszcze chciał kupić kartę wewnętrzną i te 440zł dość wyraźnie ograniczy mi budżet. 

Swoją drogą jak wygląda scena i pozycjonowanie dźwięku w Dragonfly Red?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Danek napisał:

Przyznam, że mocno się nad nim zastanawiam. Jedyny problem to fakt, że będę jeszcze chciał kupić kartę wewnętrzną i te 440zł dość wyraźnie ograniczy mi budżet. 

Swoją drogą jak wygląda scena i pozycjonowanie dźwięku w Dragonfly Red?

Scena budowana bardzo szeroko na boki mniej w głąb, pozycjonowanie również przyzwoite.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Palpatine napisał:

Scena budowana bardzo szeroko na boki mniej w głąb, pozycjonowanie również przyzwoite.

A jak spisuje się to w grach. Czy głośność jest regulowana z poziomu systemu i można to na luzie przełączyć na inną kartę bez utraty ustawień głośności?

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Palpatine napisał:

W grach spisuje sie bardzo dobrze. Głośność ustawia się z poziomu systemu na trzecie pytanie nie znam odpowiedzi bo zawsze używam jednego źródła

ALe jest normalnie wykrywana jako źródło w zasobniku systemowym? Do do pamięci głośności, to czy po wypięciu Dragonfly, restarcie kompa i wpięciu ponownie jest ta sama głośność która była ustawiona wcześniej czy powiedzmy domyślna ustawiona przez producenta (np 100%)?

Przyznam, że zaczynam się przekonywać do wersji czerwonej, choć wtedy druga karta będzie musiała miesiąc poczekać:P 

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Palpatine napisał:

Głośność jest zachowana.

No i takie coś chciałem usłyszeć:) W takim razie zostaje mi przemyśleć sprawę czy brać czerwony czy czarny i co robić z wewnętrzną kartą. 

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 25.10.2018 o 21:41, Palpatine napisał:

Czarny gra ciepło a czerwony jasno. Wszystko zależy czego czekuiesz od brzmienia. Red to klas wyżej jeśli chodzi o jakość dźwięku.

No więc kupiłem wersję czerwoną. Gra naprawdę fajnie, choć mimo wszystko nie jest to ta sama półka jakościowa co AIM SC808 - trochę lepiej niż SB Omni, w muzyce nie ma kosmicznej różnicy, trochę bardziej szczegółowo i lepsza separacja dźwięków, ale spodziewałem się trochę więcej. Mimo to w grach bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Wprawdzie brakuje trochę basu (jest fajnie podkreślony i pozycjonowany, ale mało mięsisty), ale wielkość sceny i to jak dźwięk się po niej rozchodzi naprawdę jest super - nie jest to sztuczne podbijanie dźwięków pomagające namierzyć przeciwnika na drugim końcu mapy (jak w gamingowych wynalazkach) tylko "zwykłe" stereo, które w odnajdowaniu dźwięku sprawuje się lepiej niż wiele systemów 7.1, przy zachowaniu jego naturalności - tutaj naprawdę duży plus dla karty.  

Ogólnie bardzo fajna karta. Jak w moim prywatnym zestawieniu Omni to takie 6/10, AIM (lub jego klon od PowerColor) to 10/10, tak ten Dragonfly to takie 8/10 - w cenie 450zł, w jakiej kupiłem ciężko znaleźć coś lepszego, mimo wszystko za standardowe 700zł mamy już kilka alternatyw, które często wypadają trochę lepiej. 

Edit:

Po kilku dodatkowych godzinach odsłuchu i kilku różnych stylach muzyki stwierdzam, że jednak bas nie jest taki zły i potrafi fajnie zagrać, a do tego karta naprawdę przyjemnie pokazuje detale w muzyce czy grach. Dalej podtrzymuje, że SC808 jest lepsze, ale nie tak bardzo jak wydawało mi się na początku:)

Edited by Danek
Uzupełnienie recenzji.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...