Jump to content

Ocieplanie wizerunku czyli jaki DAC/Karta dźwiękowa pod K550 i Solo 6c

Recommended Posts

Cześć.

Zacznę może od tego czego potrzebuję. Koniecznym jest dla mnie aby zarówno słuchawki, mikrofon jak i głośniki były podpięte do swoich wejść na stałe. Teraz mając płytę główną MSI Z97 Gaming 3, a co za tym idzie Realteka ALC1150 jest z tym problem gdyż kiedy Solo 6c są podpięte pod dedykowane wejście (zaznaczone z tyłu na czerwono), to słuchawkom pozostaje gorsze (i cichsze) obok. Dlatego też myślę o jakimś DACu, który pozwoli to razem zebrać. Budżet to około 400zł. Sprzęt nie musi być nowy.

Kolejna sprawa to sama specyfika dźwięku. Mimo, że K550 posiadam już prawie rok, to dalej nie mogę się do końca przyzwyczaić do ich neutralności. Brakuje mi trochę cieplejszego grania (wcześniej posiadałem Denony D1100), nawet kosztem sceny. Nie liczę z kolei na cuda w stosunku do zmiany specyfiki dźwięku przy moich Microlabach, choć byłoby idealnie gdyby w takim budżecie było coś co realnie poprawiłoby jeszcze ich dźwięk.

Pytanie, na które szukam też odpowiedzi to kwestia czy odczuwalna będzie różnica między ALC1150 a DAC za około 400zł. Wcześniej posiadałem Xonara DG i po zmianie na ALC1150 uznałem, że brzmi to tak samo ( ale z tego co wiem, to ALC1150 zbiera całkiem niezłe opinie jak na integre).

Pozdrawiam i liczę na pomoc. 

AIM sc808 jest na mojej liście od dawna, lecz to co mnie martwi to fakt, że aby móc podpiąć głośniki, słuchawki i mikrofon muszę użyć karty córki, która podobno jest gorsza. Z DACów brałem pod uwagę Cube oraz E10k. Czy dopłata do uDAC-3 jest warta według Ciebie? Z tego co czytam, to może on okazać się lekarstwem na małą muzykalność moich K550. I jeszcze jedno. Czy mikrofon mogę mieć podpięty pod integrę, podczas gdy reszta będzie podpięta do DACa?

Edited by masu91

Przecież z podpięciem Solo6C do karty głównej nie ma problemu. Używa Pan gniazd RCA. Słuchawki podpina się wtedy niezależnie pod wzmacniacz słuchawkowy. Na zastosowanie karty-córki w Pana przypadku nie ma więc potrzeby.

Tak, mikrofon może działać niezależnie od urządzenia wyjściowego.

AIM będzie miał o tyle dobrą pozycję, że zmiana sygnatury za sprawą kości OPA przełoży się jednocześnie na brzmienie słuchawek, jak i głośników. W przypadku uDACa-3, wyjścia RCA grają lżej i bardziej przestrzennie od wzmacniacza słuchawkowego. Możliwe, że jeszcze będę miał możliwość zaoferowania czytelnikom tych kart taniej w wersjach już z wymienionymi wzmacniaczami operacyjnymi więc w razie czego proszę o kontakt, to coś poradzimy. W Pana przypadku rekomendowane byłyby raczej wersje z LM6172, jako że mają bardziej intymną średnicę i o kapkę więcej basu. Maksymalną muzykalność uzyska Pan zaś na kościach pokroju właśnie wspomnianych OPA2604 w połączeniu z w/w LM6172.