Jump to content

Słuchawki dokanałowe do LG V30

Til
 Share

Recommended Posts

Jest taki smartfon jak  LG V30 i ma własnego DACa. Chciałbym pod ten telefon zdobyć słuchawki dokanałowe. Mam np. 1More's Triple Driver, TFZ Balance 2M, grają nieźle (choć słychać czasami ich kłopoty w porównaniu do HD600 czy AKG 550 nawet z tym LG oraz przy wykorzystaniu np. Aune X1S), jednak pragnę coś więcej uzyskać z słuchawek dousznych, które nie będą "bardzo" słyszalne na zewnątrz przy mocnym wysterowaniu - to jest bardzo ważny warunek.

Pierwszy aspekt to moje preferencje.
Słuchawki najprościej mówiąc bez zalewania basem (choć bas jako taki lubię ?), słucham bardzo różnej muzyki od klasyki, przez rocka, współczesną elektronikę/pop, ale głównie to jednak najnowszy jazz i wszelkie wydawnictwa audiofilskie. Chętnie gdy słuchawki dają piękną separację i szeroką scenę... Byłem kiedyś zwolennikiem analitycznego brzmienia, hm... chyba mi przeszło z wiekiem (50+) na rzecz relaksującego (czasami wspomagam się taki erzacem lampy Bravo Audio v2) lub/i V-ki do pobudzenia.
Źródło muzyki to głównie Tidal Hi-fi/Spotify oraz czasem flac (LG V30 jako napęd).

Drugi aspekt to LG V30 - jest tam pewien knif związany z rezystancją słuchawek - jak może wiecie przy słuchawkach o rezystancji >50 Ohm wzmacniacz (ponoć również DAC) przełącza się inny tryb pracy. Niestety nie mam czasu aby zdłubać przejściówki zwiększającą rezystancję, a i pewnie miałbym jeno liche rezystory węglowe na podorędziu... Czekam na stosowny adapter, ale poczekam jeszcze...

Szczegóły związane z DAC w LG V30 może wyjaśnić taki wpis (https://www.reddit.com/r/lgv20/comments/62mnbx/how_to_put_v20_in_high_impedance_mode_without_root/
i tam np. taki fragment:

Cytat

EDIT: To clarify the purpose here since people are confused about if it just makes stuff louder or not:

Yes, increasing gain only increases volume. Gain has no effect on quality. There is no point to increasing gain unless the volume does not get loud enough.

HOWEVER this is not the only thing switching modes affects. It also affects the DAC. In normal audio mode the DAC is in low power mode and only uses 1 channel. In high impedance mode the DAC switches to quad mode. Here is a direct quote from LG:

The Quad DAC’s low power mode shuts down three of the four DACs when they’re not needed, to increase battery life when playing lower quality audio or using lower quality headsets. – Ken Hong, global communications director for LG

In this case your low impedance headphones are the "lower quality headsets" he is referring to.

Nie wiem czy to w pełni odnosi się do V30 - może ktoś ma jakąś opinię/doświadczenia w tej kwestii - bardzo jestem ciekaw.

Zatem kończąc ten przydługi post - pytania:

1. ktoś ma doświadczenia ze stosowania słuchawek (doków) >50 Ohm w tym modelu?

2. co polecacie jako "następne" słuchawki, ewentualnie nie zwracając uwagi na rezystancję? (bo adapter DUNU 75 Ohm i tak pewnie przypełznie do mnie, to się sprawdzi co i jak).

A pieniądze... no cóż - zniosę 1k pln albo wyżej (2k?) - to zależy od "obietnicy" lub "zauroczenia".

Dzięki za uwagę!

Edited by Til

MEE P1 - od razu są rozpoznawalne jako wysoka impedancja i brzmią naprawdę ładnie. FLC 8N - te są mniej wymagające od telefonu, ale także się dobrze dogadują. To są akurat wnioski z własnego doświadczenia, akurat mam i te słuchawki, i ten LG.

Edited by Guest

Wielkie dzięki, no to już coś się klaruje... trzy ciekawe propozycje.
Szczególnie mnie ucieszyła propozycja @raulendymion z MEE P1 - trzy w jednym - rekomendacja usera LG V30 + zacny model + impedancja.

Ale może ktoś podbije temat i będę miał "większy" problem? ?

@Mayster: możliwe, ja Orivetti nie znam, a tamte tak. Niemniej sądząc po opisach to ciekawa hybryda. Może sobie w Audeosie posłucham :)

BTW dla moich uszu słuchawki tylko z przetwornikami BA nie mają racji. Musi być choć jeden dynamiczny.

Edited by Guest

W Audiomagic to ja byłem ostatnio, tam nic nie mieli do posłuchania. Westony UM Pro 50 ktoś u nich wypożyczył we wrześniu i do tej pory nie oddał. Jedyne co mieli to tanie modele w zakurzonej gablocie ?

Guest Mayster

Nie wiem jak z resztą modeli, ale na pewno mieli Oriveti, bo sam przywoziłem pod koniec zeszłego miesiąca na meet, Aune E1 i sporo pozostałych modeli z ich oferty, tj. RHA, Westone itp. Nie wiem, może Oriveti ktoś pożyczył też akurat? Następnym razem zapytaj, może gdzieś skitrane mieli?

No była posucha. Dosłownie nic, a sprzedawca szukał. Tylko Etymotic były, ale od tych mózgowtyczek to ja z daleka.

Wracając do ONP - one są za 1199 zł. Może jeszcze AKG N40?

Guest Mayster

To dziwne, oni mają jeden z największych wyborów doków w Wawie (zazwyczaj).

Ety nowe też fajne, ER4-XR szczególnie, ale aplikacja jak mówisz. Dobrze, że dźwięk chociaż już bardziej 'do życia' :D

Ok Panowie, zamienia się to w pogawędkę ? ale AKG N40 weszło na listę... dzięki! Ety to nie - również jakoś mam kłopot "mentalny" z pojedynczym/multi BA.
No i dzięki za info o odsłuchach - Audiostyl mi leży, mam blisko.

Dalej uprzejmie proszę Szacowną Publikę o jakieś pomysły...
Tak widzę, że miałbym ochotę na jakieś hybrydy dynamic+BA... ale chyba wysokorezystancyjnych to nie ma?

Guest Mayster

Przy wieloprzetwornikowych dokach ciężko o coś wysokoomowego z racji budowy. Jedynie posiłkowanie się adapterami.

Nie ma co rzucać pomysłami kolejnymi, bo raz, że raczej najciekawsze propozycje już padły, a dwa, że im więcej propozycji, tym większy mętlik w głowie i schodzi się w jakieś dziwne modele często. Posłuchaj na początek czegoś w Audiostylu, żeby zweryfikować czy w dobrą stronę idziemy. Oriveti, Aune E1 i co tam jeszcze na miejscu będą mieli. Jest jeszce Mp3store w Katowicach, można zadzwonić i może coś mają / mogą sprowadzić z centrali ciekawego.

Naprawdę warto wyposażyć się w 50 Ohmowy adapter do V30. Na codzień korzystam w ten sposób z Sennheiserow Momentum i IE 80s.Jeśli masz słuchawki z odłączonym przewodem spróbuj podłączyć najpierw sam przewód do telefonu a potem dopiero sluchawki. Wyjście słuchawkowe przełącza się w tryb line-out co daje podobny efekt jak podłączenie słuchawek > 50 Ohm.

• Thanks 1

• 2 weeks later...

Bardzo dziękuję rozmówcom za przedstawione pomysły.

Adapter 75 Ohm pełznie do mnie, a ja idę w kierunku FLC 8N lub Oriveti New Primacy, przy czym FLC mnie ciągnie ze względu na "uniwersalność" lub bardziej możliwość strojenia. A ONP również - tu bo mam trzy kabelki z odpowiednimi wtykami, a recenzje mają zacne.
Zgryzek mam, bo co nie przeglądam opinii o FLC wszyscy coś wspominają o wielkości tych filtrów dźwiękowych, że małe, że trudno - jakby wynikało, że coś jescze z tymi dokami nie tak.
No bo ja widzę to tak, że filtry sobie ustawiam (może się zirytuję nieco) ale dalej to oddaję się słuchaniu...  i co, jest tu jakiś kłopot? Coś tu jest "przekombinowane"? Czy tylko odniosłem takie wrażenie...
@raulendymion - czytałem, że jednak nie podeszły... i jednak Shure (które?)

Pewnie będę musiał pokombinować tak, aby posłuchać jednych i drugich mając je w łapkach w tym samym czasie aby podjąć decyzję.

Małe to one rzeczywiście są, wymianę należy robić najlepiej na jasnej gładkiej powierzchni i mieć spokojne ręce. Ja np. zostawiłem zestaw startowy red-black-gold i nie zmieniam. Nie ma nic przekombinowanego, tyle tylko że każdy z nas ma inne uszy i inny odbiór częstotliwości. Jeśli nie lubisz małych filtrów bierz Oriveti. Ew. Kinera Idun z Aliexpress, też ma dobre opinie.

Witam. Jestem posiadaczem LG V30, paruje je z słuchawkami MSR7 i Focal Listen. Jest prostszy sposób na włączenie High Gain(a dokładnie 75% mocy, domyślnie przy słuchawkach mniej niz 50Ohm jest 50% a z słuchawkami 50Ohm i więcej 100%) sam osobiście tego triku nie używam bo wartości domyślne jakie przydziela telefon zupełnie wystarczają, ale jak tak ci zależy :). Do rzeczy.

Pomiędzy normal mode i high impedance mode jest coś takiego jak AUX mode uzyskując 75% mocy(w/w słuchawki które posiadam nie wytrzymują już wtedy gdy głośność jest na maxa) jak to otrzymać? Pierw ściągnij za 4zl program z google play Hi-Fi status(LG) ten program wyświetla w jakim trybie aktualnie działa telefon. Kolejną sprawą są słuchawki które mają możliwość odpinanego kabla od samej słuchawki. Wtedy pierw podłącz kabel do gniazda telefonu, automatycznie telefon przejdzie w tryb AUX mode, potem dopiero dopnij słuchawki do kabla. Telefon zostanie w tym trybie a ty zyskasz wiecej mocy i będzie DUŻO głośniej. Natomiast jeżeli słuchawki mają kabel na stałe potrzebna bedzie "przedłużka" coś takiego https://www.amazon.de/KabelDirekt-Klinken-Verlängerungskabel-Eingänge-Stecker/dp/B00FQK7QHO/ref=mp_s_a_1_21?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1541019215&sr=8-21&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=KABELDIREKT+aux&dpPl=1&dpID=41Q0pMX-r7L&ref=plSrch . Procedura ta sama. Ważne by telefon nie wykrył samych słuchawek na początku jak wpinasz kabel do telefonu. 

• Thanks 1

@FreeQ - dzięki za info. Appkę mam, wszystkie trzy mody pracy kumam, trik z kablami wypróbowałem (wypinka mmcx) ale nie jest to dla mnie rozwiązanie. Stąd też czekam na adapter 75 Ohm. Ale przedłużki jeszcze nie macałem bo w swej graciarni nie znalazłem ? - dzięki za link, kabelek wygląda nieźle.

@raulendymion - wspomniał o rozwiązaniu dla zrootowanego telefonu, tego jednak nie chcę robić. Z resztą z kilkoma modami z xda miałem niezbyt miłe doświadczenia, ale to osobny i softwarewy wątek.

Pierwotnie szukałem wysokoomowych słuchawek aby włączył się stosowny tryb, a co za tym idzie pełna praca Quad DAQ:

Cytat

The Quad DAC’s low power mode shuts down three of the four DACs when they’re not needed, to increase battery life when playing lower quality audio or using lower quality headsets. – Ken Hong, global communications director for LG

Nie wiem czy coś naprawdę usłyszę, bo porównanie mam tylko do nauszników HD600 a to przecie inna para kaloszy ?
Czyli nie rzecz w tym aby było głośniej (bo tego mi starcza), tylko abym w pełni mógł słuchać bardziej "zagmatwanych" dźwiękowo produkcji, i żebym nie miał wrażenia bajzlu dźwiękowego, który słyszę w dokach które mam, gdy w HD600 jest ok.

Szacowne grono jednak potwierdziło, że nie mam wielkiego wyboru jeśli chodzi o wysokie impedancje (MEE P1), zatem pozostaje mi dobrać zacną dla mych uszu (i akceptowalną finansowo) konstrukcję klasy DD+x*BA, bo wierzę iż takie połączenie dynamicznego i armaturowego sposobu wytwarzania dźwięku ma sens.