Jump to content

Słuchawki Focal

spawnxo
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy to właściwe forum na tego typu pytanie ale mam dylemat i chciałem się poradzić. Trafiła mi się okazja, słuchawki przecenione z 4300 do 2800 zł Czy warto kupić powystawowe towar tego typu ? Sklep zapewnia, że słuchawki są w stanie bardzo dobrym, posiadają minimalne ślady użytkowania. Głównie, leżały w pudle. Nie pochodzą ze zwrotu.

Recenzje czytałem nie raz. Przed zakupem mam możliwość ściągnięcia tych słuchawek i obejrzenia. Tak słuchawki pochodzą z tego sklepu ? Pytanie czy taka eksploatacja nie skróci mi żywotności słuchawek i czy nie będzie wad ukrytych. Nie miałem wcześniej styczności z tymi słuchawkami, nie wiem jak powinny grać. Chociaż z drugiej strony jest gwarancja. 

Co do tego podkupienia to jestem spokojny, nie są to w końcu słuchawki za 100 zł, a nawet jeśli się tak stanie to skory jestem zapłacić za nowe ale skoro można zaoszczędzić to kombinuje :D 

Wedlug mnie ryzyko problemu jest minimalne bo w razie problemu masz i gwarancje i rekojme. Dodatkowo to nie sa raczej sluchawki ktore padaja. Jako konsument to jednak sklep ma wszystko do stracenia jezeli cie nabije w butelke i nie zapomnij ze mozna odeslac sprzet w ciagu 15 dni po zakupie wysylkowym bez podawania przyczyn. 

Sluchawki fajne ale trudno im wedlug mnie znalesc dobrego kompana w rozsadnej cenie (wzmacniacz). Tansze lampowki beda za bardzo podbijac bas (efekt bumbox) a przy tanich i srednich tranzystorach nie beda takie fun i dynamiczne

Edited by ysis

Tak się składa, że jestem posiadaczem Aune S6, podobno nawet dobrze to gra razem ;) słuchawki biorę na firmę wiec zwrot nie będzie możliwy. Aktualnie czekam, aż wyślą je do sklepu w moim mieście, podejdę przetestuje i pewnie kupie. Widziałem, że niektórzy dodatkowo robią stacka z S7, jakie sa korzysci z takie polaczenie skoro sama S6 jest w stanie zasilić te Focale ? Przepraszam z góry za laikowe pytania, dopiero się uczę 

Apropo Aune S6 to czy ktoś miał problem z wyświetlaczem ? Po 2h użytkowania od pierwszego uruchomienia zniknęło podświetlenie na wyświetlaczu, gdzie dalej miałem dzwięk na wyjściu.. następnego dnia ponownie włączyłem S6 i zadziałał, tylko co z tego skoro niedawno sytuacja znowu się powtórzyła.. 

IMG_1582.jpg

Są dwie wersje, chyba z kablem 3m i 4m. Pierwsza wersja zdarzało się, że miała pierdzący bas przy wyższej głośności. Więc podczas testów warto to sprawdzić.
Warto sprawdzić czy regulacja pałąka nie jest wyrobiona, czy materiał nauszników nie jest podarty, czy nie ma żadnych pęknięć, czy kabel nie jest pogryziony ;) No i sprawdzić czy dane słuchawki są kompletne w sensie tego, co powinno się znajdować w oryginalnym opakowaniu.

Edited by oblivion

• 2 weeks later...

No i się stało.. jednak zdecydowałem się dołożyć do nowych słuchawek (nie powystawowych), z których swoją drogą jestem bardzo zadowolony. Zaczynając od wykończenia a kończąc na dźwięku to przepaść pomiędzy sprzętem z którym miałem dotychczas styczność. Na minus jest niestety to, że dostajemy taki a nie inny przewód.. z tego co widziałem to chyba dopiero Utopia posiada dwa zestawy kabli, ale to już nie ta półka cenowa.

Przy okazji chciałem dopytać co sądzicie o kablach pod NC4MXX które podlinkowałem poniżej. Szukam czegoś pod XLR i nie wiem czy jest sens dokładać do czegoś w wyższej cenie. Na pewno samo wykonanie jest na plus, nie ma się do czego przyczepić, pytanie czy usłyszę różnicę. Proszę o pomoc ;)

http://www.lavricables.com/cables/master-silver-focal-elear-upgrade-cable/?attribute_pa_lenght=2m

627626369_IMG_1593(1).thumb.jpg.677492f9eea392d1c571b42814df5499.jpg

• Like 1

Lavricsbles zbierają bardzo dobre opinie. Dwa razy przymierzałem się do ich kabli. Raz do NHC raz do Elear ale nigdy się nie zdecydowałem ostatecznie. Różnice w Elearach usłyszysz zapewne, sprawdź recenzje @EvilKillaruna na blogu. Tam jest opis mojej pary słuchawek ze srebrnym kablem wraz z pomiarami i opisanymi różnicami vs stock.

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Lavricsbles zbierają bardzo dobre opinie. Dwa razy przymierzałem się do ich kabli. Raz do NHC raz do Elear ale nigdy się nie zdecydowałem ostatecznie. Różnice w Elearach usłyszysz zapewne, sprawdź recenzje @EvilKillaruna na blogu. Tam jest opis mojej pary słuchawek ze srebrnym kablem wraz z pomiarami i opisanymi różnicami vs stock.

Dziękuje za pomocną informację ;)

Z doswiadczenia mojego wynika ze wymiana kabla stockowego przynosi zawsze efekt na plus bo szczegolnie w sluchawkach z odczepianym okablowaniem, jest to element na ktorym po prostu oszczedza producent.

Teraz jak chodzi o sam efekt to jest on nie tylko zalezny od materialu ale wedlug mniej w duzej mierze od technologii wykonania i tutaj wiekszosc kabli robionych przez male firmy ma niestety ten sam problem, czyli nie ma zadnej wedlug mniej wartosci dodanej technologicznej i wtedy roznica opiera sie tylko na materiale uzytym a  marze sa absurdalne (x20 niezadko)

Jezeli jestes troche majsterkowiczem i tak jak pokazal to @saudiomozesz sam sobie zrobic kabel i podejrzewam ze jezeli go zrobisz z tych samych materialow to roznica w dzwieku bedzie zerowa a w cenie powazna ! Teraz oczywiscie nie bedzie taki super design z grawerowanymi lub nadrukowanymi spliterami (chociaz to tez sie da zrobic) tyle ze sito nie gra...

15 godzin temu, spawnxo napisał:

No i się stało.. jednak zdecydowałem się dołożyć do nowych słuchawek (nie powystawowych), z których swoją drogą jestem bardzo zadowolony. Zaczynając od wykończenia a kończąc na dźwięku to przepaść pomiędzy sprzętem z którym miałem dotychczas styczność. Na minus jest niestety to, że dostajemy taki a nie inny przewód.. z tego co widziałem to chyba dopiero Utopia posiada dwa zestawy kabli, ale to już nie ta półka cenowa.

Przy okazji chciałem dopytać co sądzicie o kablach pod NC4MXX które podlinkowałem poniżej. Szukam czegoś pod XLR i nie wiem czy jest sens dokładać do czegoś w wyższej cenie. Na pewno samo wykonanie jest na plus, nie ma się do czego przyczepić, pytanie czy usłyszę różnicę. Proszę o pomoc ;)

http://www.lavricables.com/cables/master-silver-focal-elear-upgrade-cable/?attribute_pa_lenght=2m

627626369_IMG_1593(1).thumb.jpg.677492f9eea392d1c571b42814df5499.jpg

Co to za kolumienki masz na biurku? Wyglądają na Edifier R1600, ale wydają się być bardzo małe, choć może to kwestia monitora 27"?

Zadowolony z nich jesteś?

Co to za kolumienki masz na biurku? Wyglądają na Edifier R1600, ale wydają się być bardzo małe, choć może to kwestia monitora 27"?

Zadowolony z nich jesteś?

Edited by Hayabusa