Jump to content

DAC dla NightOwl

Recommended Posts

3 godziny temu, Frenchcore napisał:

Creative E5 jest stosunkowo w małej cenie i ma wyjście na mic

Ale z NO będzie już całkiem za dużo tego basu i mniejsza scena choćby od takiego Aune X1s

Celuj w DragonFly Red + Mikrofon Zalman (ZM-MIC1)

Czy ten E5 może pracować w trybie stacjonarnym? Ciągle podłączony pod zasilanie? Nie mam zapotrzebowania na sprzęt mobilny.

Bardzo dziękuję wszystkim audiofanatykom za porady!

Do tej pory korzystałem z niezmodyfikowanego SC808, sprzedałem razem z DT990 bo chciałem spróbować czegoś innego.

Ogólnie moja żona twierdzi, że mnie chyba Bóg opuścił jak chcę wydać 2,5 tys na "kartę dźwiękową". Najchętniej zmniejszyłaby tę kwotę o co najmniej jedno zero.

Mam mikrofon Antlion ModMic, w zasadzie mogę podpinać go pod płytę główną ale bardzo słabo zbiera głos. Chciałem kompletnie wyłączyć zintegrowaną kartę.

Nie wiedziałem, że DragonFly Red to takie skowyrne urządzonko. Jak się ma do sc808 względem ogólnego brzmienia i jakości dźwięku? Cenowo rzeczywiście jest atrakcyjne w porównaniu do takiego A6, ale podejrzewam, że to jednak nie ta klasa.

4 godziny temu, Mayster napisał:

Lub Burson Play Vivid :) 

Wygląda ciekawie, czy ktoś miał z nim od czynienia? W kontekście NO lub ogólnie? Słyszałem, że Pan Jakub planował recenzję ale została przełożona. Czy ktoś zna plany wydawnicze Pana Jakuba?

• Like 1

Guest Mayster
19 godzin temu, studentx86 napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim audiofanatykom za porady!

Do tej pory korzystałem z niezmodyfikowanego SC808, sprzedałem razem z DT990 bo chciałem spróbować czegoś innego.

Ogólnie moja żona twierdzi, że mnie chyba Bóg opuścił jak chcę wydać 2,5 tys na "kartę dźwiękową". Najchętniej zmniejszyłaby tę kwotę o co najmniej jedno zero.

Mam mikrofon Antlion ModMic, w zasadzie mogę podpinać go pod płytę główną ale bardzo słabo zbiera głos. Chciałem kompletnie wyłączyć zintegrowaną kartę.

Nie wiedziałem, że DragonFly Red to takie skowyrne urządzonko. Jak się ma do sc808 względem ogólnego brzmienia i jakości dźwięku? Cenowo rzeczywiście jest atrakcyjne w porównaniu do takiego A6, ale podejrzewam, że to jednak nie ta klasa.

Wygląda ciekawie, czy ktoś miał z nim od czynienia? W kontekście NO lub ogólnie? Słyszałem, że Pan Jakub planował recenzję ale została przełożona. Czy ktoś zna plany wydawnicze Pana Jakuba?

Był recenzowany w Audio Video sierpniowym.

Kwestia wersji, np V6 Vivid to 'potężne' granie z niesamowitą dynamiką, szybkim i mocniejszym basem, szeroka scena. Można też pójść np w V5i - otrzymamy wtedy nieco bardziej techniczne brzmienie. Tyle, że wtedy chyba lepiej iść w Aune S6 po balansie, o ile z wejścia mikrofonowego zrezygnujemy.

W dniu 22.10.2018 o 22:15, studentx86 napisał:

Słyszałem, że Pan Jakub planował recenzję ale została przełożona. Czy ktoś zna plany wydawnicze Pana Jakuba?

Dokładniej rzecz ujmując, anulowana. Plany wydawnicze natomiast obawiam się, że znam tylko ja ;). Był kiedyś wątek z nadchodzącymi recenzjami, ale zbyt wiele zmian zachodziło między spodziewanym sprzętem, a tym otrzymywanym (komplikacje z dostawami, unikanie kontaktu, ciągłe zmiany itd.), toteż został usunięty. 

Na tą chwilę w planach są:

• Bluedio Turbine Monitor
  • Audio-Technica ADX5000
  • NAD HP70
  • Chord HUGO 2

Jak więc widać, same słuchawki. Poza Hugo.

Co do tematu, również byłbym za DragonFly RED. Świetna cena na nie teraz obowiązuje. 

W dniu 24.10.2018 o 11:33, EvilKillaruna napisał:

Co do tematu, również byłbym za DragonFly RED. Świetna cena na nie teraz obowiązuje. 

Dzięki Pańskiej recenzji NightOwl dokonałem zakupu, akurat trafiła się okazja za 1100zł co uważam za śmieszne pieniądze za te słuchawki. DFR w cenie 400 zł to również świetny zakup. Jednakże na chwilę obecną postanowiłem przetestować Audiotrak Prodigy Cube z Muses 02. Przy fabrycznym opampie gra bardzo smutno, natomiast zmiana na Muses 02 pozwoliła temu małemu cudeńku rozwinąć skrzydła. W tej chwili na warsztacie Bohren & Der Club of Gore i tylko whiskey brakuje.

• Like 2

18 minut temu, studentx86 napisał:

Dzięki Pańskiej recenzji NightOwl dokonałem zakupu, akurat trafiła się okazja za 1100zł co uważam za śmieszne pieniądze za te słuchawki. DFR w cenie 400 zł to również świetny zakup. Jednakże na chwilę obecną postanowiłem przetestować Audiotrak Prodigy Cube z Muses 02. Przy fabrycznym opampie gra bardzo smutno, natomiast zmiana na Muses 02 pozwoliła temu małemu cudeńku rozwinąć skrzydła. W tej chwili na warsztacie Bohren & Der Club of Gore i tylko whiskey brakuje.

Gratuluję zakupu w dobrej cenie. Ciężko pobić tą jakość za taką kasę. Pomyśl o Redzie, zagra z nimi znacznie lepiej niż Prodigy. 

P.S. dobrze, że whiskey brakuje bo to burbon, lepiej jakiegoś malta kupić i raczyć się prawdziwą whisky ;)

W dniu 26.10.2018 o 22:55, Palpatine napisał:

Gratuluję zakupu w dobrej cenie. Ciężko pobić tą jakość za taką kasę. Pomyśl o Redzie, zagra z nimi znacznie lepiej niż Prodigy. 

P.S. dobrze, że whiskey brakuje bo to burbon, lepiej jakiegoś malta kupić i raczyć się prawdziwą whisky ;)

Jedynym powodem dla którego nie zdecydowałem się na DFR był brak wejścia mikrofonowego. No cóż, nie można mieć wszystkiego.

• 4 weeks later...
W dniu 3.12.2018 o 16:24, Palpatine napisał:

NHC są pół otwarte, Owle są pół zamknięte - w ramach ścisłości. Dźwięk z Owli wycieka znacznie mniej niż z NHC, ale nie są to w pełni zamknięte słuchawki.

A porównywał ktoś może jak wyciekanie dźwięku wygląda w porównaniu do Fostexów th-610 i innych klonów Fostera? Mam E-mu Teak i o ile dźwiękowo są dla mnie idealne to trochę za bardzo moi koledzy w pracy słyszą czego słucham:) 

Zastanawiam się, czy warto sprawdzić Owle?

Pozdrawiam

2 godziny temu, MIR05LAV napisał:

A porównywał ktoś może jak wyciekanie dźwięku wygląda w porównaniu do Fostexów th-610 i innych klonów Fostera? Mam E-mu Teak i o ile dźwiękowo są dla mnie idealne to trochę za bardzo moi koledzy w pracy słyszą czego słucham:) 

Zastanawiam się, czy warto sprawdzić Owle?

Pozdrawiam

Sprawdzić zawsze warto :D

Wyciekania nigdy nie sprawdzałem, ale tłumienie tak, i to jest po stronie Owli. W drugą stronę będzie analogicznie, Owle przepuszczą mniej dźwięku na zewnątrz.

• Thanks 1

32 minuty temu, Jaworrr napisał:

Sprawdzić zawsze warto :D

Wyciekania nigdy nie sprawdzałem, ale tłumienie tak, i to jest po stronie Owli. W drugą stronę będzie analogicznie, Owle przepuszczą mniej dźwięku na zewnątrz.

Dzięki za szybką odpowiedź :) dam więc sowom szansę i porównam obie pary.

Pozdrawiam! 

• 3 months later...

Trafił mi się w śmiesznej cenie DFR no i musiałem wypróbować z Sowami. Posypuję głowę popiołem i przyznaję, że współgra lepiej z tymi słuchawkami niż Prodigy Cube. Za te 300 zł które zapłaciłem za to cudeńko, naprawdę trudno o lepszy stosunek ceny do możliwości.

1 minutę temu, studentx86 napisał:

Trafił mi się w śmiesznej cenie DFR no i musiałem wypróbować z Sowami. Posypuję głowę popiołem i przyznaję, że współgra lepiej z tymi słuchawkami niż Prodigy Cube. Za te 300 zł które zapłaciłem za to cudeńko, naprawdę trudno o lepszy stosunek ceny do możliwości.

Świetny wybór, z doświadczenia powiem, że nie szukaj nic innego na siłę, chyba że trafisz w dobrej cenie Aune S16.