Jump to content

[ROZWIĄZANE] Karta dźwiękowa USB i Zalman vs pełnowymiarowy mikrofon.

Recommended Posts

Witam,

po obejrzeniu tego testu https://www.youtube.com/watch?v=66UaAQo2Lj4 stwierdziłem, że z takim połączeniem zalman nawet za parę złoty wypada lepiej niż antlion podpięty pod kiepską integrę na mobo. Niestety nie ma możliwości podpięcia mikrofonu pod mojego Fx-Audio DAC X7 (a szkoda) i poszukuję właśnie takiego niedrogiego rozwiązania. Podobno jakość karty z wideo spadła, gdzieś polecono ten model https://www.ceneo.pl/54808133 ale to dalej takie strzały, bo sprzętu tego typu jest mnóstwo. Może ma ktoś jakiś budżetowy, godny polecenia model do równie taniego zalmana?

Pozdrawiam.

Edited by Jemek

Skoro nie potrzebuje karty na słuchawki tylko do samego mikrofonu zacząłem szukać czegoś takiego jak wzmacniacz/przedwzmacniacz mikrofonowy. Może lepiej iść w tą stronę tylko (oczywiście) jeszcze mniej wiem na ten temat niż o kartach usb. Chcę jedynie odszumić/wzmocnić tego zalmana więc coś w okolicach 50zł i kompaktowe najlepiej. Inaczej zamówię pewnie coś takiego na próbę https://www.morele.net/adapter-usb-i-tec-usb-3-5-minijack-x2-srebrny-u2ametal-691006/. Albo po prostu kupić krawatowy mikrofon na usb i dopłacić do mikrofonu zamiast osobnej karty niewiadomej jakości. Co myślicie?

Edited by Jemek

Niby w takiej kwocie to sztuka sztuce może nie być równa, ale w nie jednym już teście na yt nawet porządna gamingowa płyta główna przegrywa z takim urządzeniem w kwestii jakości mikrofonu. Tanie do 100zł krawatowe na usb to widzę, że mają tego samego typu przejściówkę tylko już w zestawie więc chyba nie warto.

A gdyby położyć takiego Trust'a na biurku bez stojaka to z jak daleka będzie on działał? Widzę, że nawet starzz jest obecnie na USB, ale jeśli nie zna Pan jego jakości to Mico też spokojnie mogę kupić. Bo w sumie całego starzz'a mam w cenie tej głupiej karty na usb, nawet gdyby działała.

Edited by Jemek

A w takim razie jak się on ma do Reloop sPodcaster, bo ten z kolei jako jedyny przyciąga mnie swoim stabilnym stojakiem i skoro nastawiony jest głównie na mowę to idealny do Skypa czy komunikacji w grach tylko się zastanawiam czy potrzebuję aż tak dobrego mikrofonu do zwykłych zastosowań. I rozumiem, że mikrofonów na USB już nie ma potrzeby podpinać pod nic prócz PC?

Edited by Jemek

Tylko jak jest już koszyk to pewnie pasowałby popfiltr no i statyw, a to już się robi profesjonalny mikrofon.

Muszę się przyznać, że już zamówiłem tą kartę jeszcze wczoraj. Najwyżej dam rodzinie z zalmanem do laptopa jak będzie lipa i kupię jakiś pełnowymiarowy.

• 2 weeks later...

Skusiłem się jednak na tego Alctrona. Muszę przyznać, że za 190zł (wielkie dzięki za zniżkę na mozos :)) to dźwięk jest bardzo zadowalający. Razem z malutkim stojaczkiem i popfiltrem w 250zł tworzy naprawdę fajny zestawik, a nie używany stoi sobie na r2600. Także dzięki za polecenie ;)

A karta się przydała, bo zalman po combo jacku w lapku nie działa, a do zintegrowanego to jest przepaść jeszcze większa niż zalmana do Alctrona z tymi wszystkimi szumami.

Edited by Jemek
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...