Jump to content

Słuchawki dla znajomego. Niski budżet.

Igor
 Share

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek dla znajomego, a wiem, że na tym forum spędzają czas eksperci w tej dziedzinie. To właśnie dzięki @EvilKillaruna, jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu ATH-MSR7 + Aune T1, który służy mi w domu i pracy.

Po odsłuchu u mnie w domu ów znajomy, od razu zdecydował się na zakup słuchawek, jednak nie w takiej kwocie, jakiej jest mój zestaw, choć tłumaczyłem mu, że jest to nic w porównaniu z prawdziwym sprzętem hi-fi.

Przechodząc do seda, jego budżet wynosi ok 500zł, nie posiadał on wcześniej żadnych "lepszych" słuchawek. Osobiście wątpię, że znajdzie się w tej cenie zestaw z dac'iem.

Posiada on jakąś zewnętrzną kartę dźwiękowa i-tec z wejściem mini-jack, na której często korzysta z EQ.

Słucha on często króla bluesa (B.B King) lub muzyki podchodzącej pod rock, ale tylko klasyki. (AD/CD, Nirvana itp.)

Przeglądaliśmy razem sekcje Polecane, ale sam nie jestem mu w stanie doradzić.

Najważniejszy jest dla niego komfort użytkowania, lecz nie tracąc przez to zbytnio na jakości.

Czekamy na propozycję.

Zapomniałem dodać, że mają to być słuchawki pełnowymiarowe.

Z sekcji polecane, przypadły mu do gustu Snab Euphony AF100, ponieważ jak można było przeczytać w ich recenzji, są one naprawdę wygodne, względem HM5, poprawione pękające łączenia, możliwość wymiany padów na te z HM5, (jak dla mnie) super wyposażenie, wraz z walizeczką z uchwytem oraz co najważniejsze, jakość dźwięku opisana jako "bardzo dobra" w klasie mid-fi.

Zastanawiam się tylko czy warto zaopatrywać się dodatkowo w Dac'a ?

Co myślicie o wyborze AF100 jako pierwszych słuchawek ?

Edited by Igor

11 hours ago, Igor said:

Z sekcji polecane, przypadły mu do gustu Snab Euphony AF100

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/audio-technica-ath-msr7nc-vs-brainwavz-hm5/478/594#usage*4997!threshold*0.1 

Być może rzuci to trochę światła na AF100 w kontekście MSR7. Warto zajrzeć do pełnych "recenzji", znajdują się tam krótkie opisy parametrów. Uprzedzając możliwe wątpliwości, AF100 wypadają w pomiarach na blogu niemal identycznie jak obecna rewizja HM5, więc można śmiało założyć, że charakterystyka pasma przenoszenia na rtings dotyczy również AF100.  Podobnie charakterystyka MSR7NC dotyczy również modelu MSR7, poza oceną funkcji NC. Jeśli znajomy zdecyduje się na zakup, to możecie zweryfikować owe porównanie ;)

Edited by damian_em