Jump to content

Wymiana LCD-2C na LCD-X

taurus
 Share

Recommended Posts

To inna charakterystyka dzwieku. Musisz posluchac ich zanim kupisz. 

Podstawowo to tak dostaniesz lepszy dzwiek a cena jest bardzo fajna aktualnie.

tu masz recenzje gdzie jest porownanie do lcd 2f ktore juz sa sporo lepsze od lcd 2c (w mojej opini oczywiscie)

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-x/

ale nic nie zastapi bezposredniego odsluchu i to na twoim docelowym torze.

5 godzin temu, taurus napisał:

Mam LCD2c i jestem zadowolony ale czy warto rozważyć wymianę na takie ?

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audeze-lcd-x-skora-jagnieca.html

Jesli chcesz to powiem co zyskujesz po wymianie z c na x. Większa scena , dużo większa , większa głębia , lepsza separacja instrumentów , szczegółowość i dużo niższy bas .  Te słuchawki graja zupełnie innym dzwiękiem . Xsy wzmacniają pogłosy w nagraniach i długie wybrzmiewanie instrumentów jest wyrażnie podkreślone, działa to jak filtr dsp, ale nie jest to jakiś minus,nagrania są ciekawsze .  W szybkich partiach muzycznych jest też bardzo dobrze , dobrze kontrolowany bas , dzwiek jest wysokiej jakośći  .  Polecam posłuchac ,bo warto je porównać,chociaż c są dużo tańsze . Tak jak powiedział ysis konkurentem bezpośrednim są 2f ,które odrzuciłem po odsłuchu z xsami i wybrałem xsy .  Ale wybór nalezy do ciebie . Opis dotyczy wersji otwartej . Ze wzgledu na niska rezystancje z telefonu uzyskuje sie odsłuch na poziomie  deklasującym  słuchawki mobilne. ?

Edited by pablo650

1. LCD-2C są uznawane za "gorszą" wersję LCD-X, a w drugą stronę analogicznie: LCD-X za ich rozwinięcie.

2. Recenzja modelu X jaka jest na blogu dot. wersji sprzed aktualizacji przetworników, tak ad notam.

3. Tak, LCD-XC to zupełnie inaczej kreowana akustyka z racji zamknięcia. LCD-X mają te same drivery co XC, ale bycie modelem otwartym mocno wpływa na tonalność. XC po otwarciu zachowują się jak X po otwarciu:

Wykres "niezdekielkowanych" XC powinien więc jeszcze trochę polecieć w dół z racji dampingu.

Dzięki Panowie za "rozjaśnienie tematu" .

Jako były właściciel LCD3 (z Copland DAC215) potrafię docenić maestrię brzmienia wyższych modeli Audeze

ale mam chyba tak Evil "ciągnie" mnie w stronę tych "dwójek" ?

Mam też HD800 i one w jakimś sensie uzupełniają mi to czego nie mają Audeze.

Po przymusowym (spowodowane sytuacją rodzinną) przejściu na LCD2c zostałem pozytywnie zaskoczony

możliwościami tych słuchawek ,najniższego modelu z serii LCD ,zwłaszcza na dobrym kablu z wyjścia XLR wzmacniacza.

Jedyna rzecz,która mnie trochę uwiera w tych Audeze to mała przestrzeń i dzwięk tak trochę za bardzo "rzucony na twarz",

(oczywiście w niektórych nagraniach) stąd moje poszukiwania czegoś w klimacie "2" ,będące ich rozwinięciem ale

jeszcze nie "3" .

Z waszych opisów widzę,że jest to chyba to czego szukam chociaż w necie funkcjonują opisy tych słuchawek jako "studyjnych".

Dwójki są modelem optymalnym i trochę kompromisowym. Używam ich, bo są bardziej ekonomiczne niż LCD-4 i jednocześnie do nich podobne. Tak jak LCD-X uważa się za rozwinięcie 2C, tak ja LCD-4 uważam za rozwinięcie 2F. I również jestem byłym posiadaczem LCD-3 :). Scena w 2F jest większa, ale też w LCD-X średnica jest jeszcze bardziej oddalona przestrzennie niż w 2F. X można też modować do wersji "full open". 

Studyjność LCD-X wynika z ich łatwego napędzenia oraz faktu, że sprzęt studyjny najczęściej trąca suchotą tak, że takie słuchawki sprawdzają się najlepiej. Z K240 Monitor czy K270 Studio jest identycznie.

Guest MichalW

Wersja 2018 czyli z Fazorem i powinna być nowa opaska. Zwróciłbym uwagę, że nausznice są zamszowe a nie skórzane, z tymi drugimi są za 4400.