Jump to content

Przenośny odtwarzacz do HE400S, K550, HM5

Recommended Posts

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam każdego z użytkowników życząc miłego dnia, zakupów, decyzji zakupowych itd. :)

Przechodząc do tematu chciałbym się spytać, może podsuniecie mi trochę modeli przenośnych odtwarzaczy do posiadanych przeze mnie słuchawek: HIFIMAN-a HE400S oraz AKG K550.

HM5 też mam, aczkolwiek najmniej je lubię i od pewnego czasu prawie nie słucham (K550 je wyparły bardziej żywą, ciekawszą grą, zdecydowanie większą szczegółowością, przestrzenią, klarownością brzmienia), a z kolei HE400S stawiam jedną, jeśli nie dwie klasy ponad K550 (bardziej naturalna gra, zdecydowanie lepszy bas, lepszy wokal  niż w K550, bardziej muzykalne, wyższa zdecydowanie kultura gry po prostu, bardziej angażująca i zdecydowanie pełniejsze, żywsze, naturalniejsze brzmienie).

Tym niemniej K550 nadal będą moimi pierwszoplanowymi póki co myślę słuchawkami na np. podróże komunikacją miejską (HE400S to konstrukcja otwarta, więc jako taka tu dla mnie odpada), a HE400S to sobie będę podpinał pod to urządzenie ew. na działce czy na balkonie.

W domu pod kompa podpinam Aune X1S. Z HE400S jest nieco mało powietrza, ale to raczej specyfika tychże słuchawek prawda?, które jednakże rekompensują to wg mnie innymi aspektami grania.. Dodatkowo mam wrażenie, że cały domowy zestaw (łącznie z R2600 Edifiera zyskał nowe życie oraz jakość dzięki X1S w porównaniu do Xonara DX-a. I rozumiem, że jak podpinam słuchawki do wyjścia słuchawkowego a DAC-a mam podpięte do kompa przez USB, to wtedy urządzenie to działa jako DAC i AMP (zapisywane jako DAC/AMP jak rozumiem), a jak podpinam  do tego głośniki Edifier R2600 pod "Audio Out" - to wtedy urządzenie pracuje tylko jako DAC, no nie?

Myślę, zastanawiam się nad kupnem takiego odtwarzacz przenośnego, gdyż jakość dźwięku z Galaxy S5 a już w ogóle z discmana (na CD-R(W)), który dostałem wieki temu są mówiąc konkretnie marne. Chciałbym coś zdecydowanie lepszego.

I ważne są dla mnie takie aspekty jak to żeby ten odtwarzacz:

1) Dobrze zgrywał się z moimi słuchawkami - zwł. z HE400S i K550. W najbliższym czasie nie zamierzam tu robić większych przetasowań.

2) By miał dobrą jakość brzmienia. Tu jestem ciekaw ile trzeba zapłacić i za jaki np. model by mieć brzmienie zbliżone jakościowo (i brzmieniowo) do X1S, a ile by po prostu to brzmienie mogło mi się podobać.

3) Obsługiwał wszystkie popularne formaty plików.

4) Mógł robić za zewnętrzną kartę dźwiękową po USB i robić to bezproblemowo.

5) By nie był limitowany jakąś jedynie wewnętrzną pamięcią w postaci 8,16 czy 32 GB na pokładzie, a miał miejsce na dodatkową/dodatkowe karty pamięci..

6) By mógł ładować się tak jak Galaxy S5 jej ładowarką, bo słyszałem, że to możliwe (przez micro USB - bo tak się chyba nazywa to wejście/wyjście w S5 tak?) i przez USB w kompie.

7) By nie miał limitów jakichś plików, bo czytałem, że niektóre mają takie limity - rozumiem, że są to limity na pliki do ułożenia w bibliotece?? Że wtedy te co się tam nie zmieszczą, to będzie trzeba wtedy ich szukać jak w śmietniku pośród czasem tys. innych plików muzycznych.

8) No i wiadomo że wygoda obsługi nie jest bez znaczenia, intuicyjność, bezawaryjność systemu, czytelny wyświetlacz, także w Słońcu.

9) By miał to wejście/wyjście Toslink umożliwiające podpięcie z konsolą PS4 przez Toslinka dla lepszej jakości dźwięku.

Kwoty nie podałem, bo mam trochę wolnych środków, ale jako że wolę dobrze wydawać pieniądze, to wstrzymam się z ustaleniem ścisłego pułapu, a posłucham też jeszcze Waszych opinii. Zresztą sam się zastanawiam czy takie coś kupić i ile dokładnie chcę na to wydać. A poza tym wydałem ostatnio 2,5 tys. na sprzęt muzyczny (HE400S i Aune'a X1S), co jest dla mnie sporą ilością pieniędzy i tak jak doceniam to co uzyskałem dzięki temu i jest to bezcenne, tak jednak zawsze ceniłem i cenię wartość pieniądza i nawet jak mam trochę wolnego grosza, to nie szastam niepotrzebnie pieniędzmi, a wydaję na coś, co wydaje mi się potrzebnego w ten czy inny sposób, a nie że kupię coś i będzie się kurzyło np. albo nie wykorzystam tego potencjału etc., więc dlatego póki co zastanawiam się nad tym, jak i nad ilością środków, jakie warto byłoby ew. przeznaczyć na taki odtwarzacz.

Pozdrawiam.

Edited by Introverder

Guest Mayster

Prawie wszystkie założenia spełnia Opus #1. Jedynie z wejściem optycznym będzie problem, bo to niespotykana praktycznie funkcjonalność. Ma wyjście, żeby wypuścić sygnał na coś innego. DO Ps4 kupiłbym Fiio D03K i z niego sygnał do X1s np.

Na ten moment opcji USB DACa jeszcze nie ma, ma pojawić się w następnym FW.

https://www.audeos.pl/pl/p/The-Bit-Opus-1-przenosny-odtwarzarzacz-DAP-hi-res%2C-flac%2C-android/583

Edited by Mayster

W sumie to wejście optyczne ma Aune X1S chyba, bo tak podpinam pod konsolę PS4 przez Toslinka by polepszyć sobie dźwięk - podpinając do tego słuchawki ew. Edifiery R2600 po "Audio Out".., po prostu myślałem, że może to drugie urządzenie tylko bym brał na działkę, bo jednak poręczniejsze niż ta skrzynka od Aune'a X1S (jako karta zewn. też i właśnie do przekazywania sygnału z konsoli na słuchawki przez Digital Out (Optical) z konsoli), która notabene też nie jest jeszcze do końca ograniczająca transportu chyba. Ale to w tej chwili w formie zastanowienia czy PS4 na działkę będę brał, choć taka opcja byłaby fajna.

To wskazane urządzenie być może zacne, ale i zacnie wycenione. 3.200 to trochę dużoo. A co myślisz o iBasso DX80 za około połowę tej ceny? Bo to cena jaką prędzej byłbym w stanie zapłacić za tego typu urządzenie. A i tak nadal myślę o tym, ile sensownie powinienem wydać na takie urządzenie. Wiem np. że jest jeszcze coś takiego jak X3K/X3 II choćby. X3K i X3 II rozumiem, że zamiennie są używane. Ktoś jeszcze mi wspominał o czymś takim jak xduoo x3.

P.S. Pod Aune'a X1S można podpinać też jakoś mikrofon - póki co nie używam, ale zastanawiam się czy to możliwe? W kompie mam Asusa Xonara DX jeszcze.

A czy taki np. X3K lub iBasso DX80 to już poziom grania X1S?

Edited by Introverder

Z podanych odtwarzaczy testowałem X3K i mogę zaręczyć, że jakościowo będzie grał poniżej X1S. Głównie ze względu na dziedziczoną z modelu X1 "cyfrową" górę. Recenzja X3K do tej pory jest wstrzymana na blogu w publikacji ze strony zleceniodawcy recenzji, właśnie ze względu na negatywną opinię o nim z mojej strony (przewiduję taką możliwość dla sklepów i dystrybutorów). 

Moim zdaniem DX80 nie będzie miał szans dorównać Opusowi, który jest aktualnie na blogowym warsztacie testowym. Alternatywnie można jeszcze myśleć o Colorfly C10, ale on jest znacznie uboższy funkcjonalnie i faworyzujący tylko i wyłącznie brzmienie.

Witaj.

Co rozumiesz przez faworyzujący brzmienie?(o Colorfly C10) Uboższy funkcjonalnie - tzn. ? Widzę, że nie ma chyba USB np. (??) czyli w takim razie nie może robić np. za kartę zewnętrzną jak rozumiem (?)..

A tego DX-a 80 rozumiem, że nie polecasz (rozumiem, że nie miałeś możliwości dłuższego obcowania z nim a jak wypada pod względem funkcji na których mi zależy - w tym zewn. karty po USB)?? (pamiętaj, że to dwukrotnie jednak drożej gdzieś ten Opus 1..) To brzmienie dużo gorsze jakościowo niż X1S (i czy ogólnie gorsze?)? A porównując między sobą DX-80 i tego Colorfly'a C10?

Bo o X3K rozumiem naturalnie, że masz po prostu  negatywne zdanie i że w jego cenie są (?) lepsze propozycje.

Bo tak biorąc pod uwagę Twoje słowa to mówisz, że  The Bit Opus #1, który jest jednak drogi (wg mnie przynajmniej i wyraźnie droższy od innych urządzeń wymienionych..), dalej Colorfly C10?? A dopiero potem DX80 za C10 (brzmieniowo C10 lepiej? a funkcjonalnie DX80?)? (pytanie czy między Opusem, C10 a DX80 są duże różnice). Z tym, że to wiadomo, że lepiej jakby się dało odsłuchać te wszystkie urządzenia jeszcze. No i tak jak pisałem ciekawe jak to się ma w porównaniu do X1S wszystko jakościowo, bo Aune wydaje mi się, że w zupełności wystarcza do HE400S, K550 czy HM5, bo nawet przy szybkim death metalu wyrabia wszystko, gdzie musi wszystko się wyrabiać.

Dodam może, że odpowiada mi sposób prezentacji dźwięku w HE400S najbardziej obecnie: Jeśli idzie o brzmienie to HE400S z posiadanych słuchawek najbardziej mi leżą i przedstawiają zdecydowanie najbardziej naturalną szkołę grania z wskazanych - dynamika, detal (ale nie sztuczny ani też broń Boże nie senneheiserowski koc na dźwiękach w tym na wokalu, którego nie trawię - jak w  HD650), bogate, żywe dźwięki, naturalne wokale, spora doza muzykalności i przejrzystości, bas w charakterze nie wypełniacza a spoiwa (ale też nie taki dziadowski jak w K550, bo musi odpowiednio zaznaczyć się i tutaj nie czuć - ja przynajmniej nie czuję - deficytu).

Edited by Introverder

Kupiłem ostatecznie AK Jr. I tak jak ogólnie stwierdzam, że to naprawdę myślę niezły zakup, ale jest jeden spory zgrzyt - nie mogę na swoim komputerze go zmusić do pracy jako zewnętrzna karta dźwiękowa (wszystko się instaluje, wykrywa, a dźwięku nie ma - tak ustawiałem jako domyślne źródło dźwięku), na laptopie działa (choć jest 1-2 sekundy średnio opóźnienia z dotarciem dźwięku - z tym, że jak złapie to idzie równo z obrazem).

Edited by Introverder