Jump to content

Podpięcie wzmacniacza yamaha rx a2080 do tv.

Recommended Posts

Witam serdecznie, na wstępie od razu zaznaczam że pierwszy raz w życiu zakupiłem sprzęt audio ze wzmacniaczem i kolumnami , dlatego udaję się do was o pomoc.

A więc tak , kable podpiąłem pod głośniki oraz wzmacniacz tak jak powinno to być , gdyż sam gość mi je tak podpiął. Aczkolwiek co dalej .. podłączyłem telewizor z dźwiekiem nie z TV a z "Odbiornik hdmi" które hdmi jest podpięte do wzmacniacza.

No i kiedy wchodze w youtube na tv , muzyki brak z kolumn , próbowałem na wzmacniaczu pokrętłem dać na "Tuner" aczkolwiek kiedy daje wyskakuje 98.10 i brak dźwieku ... Wszędzie mam brak dźwieku .

Nie wiem co robić jestem początkującym użytkownikiem ;33.

Wzmacniacz yamaha rx a2080 jest podpięty z dwoma kolumnami firmy Klipsch RP 280 FA wszystko jest nowe i dzisiejsze .

Prosiłbym o wszelką pomoc jak za to wszystko się zabrać gdyż nie mam pojęcia ;3...

Może tak.. niech ktoś zaradzi mi co zrobić od początku po podpięciu wzmacniacza do głosników i do tv. Tak żeby chulało byłbym wdzieczny.

Jeszcze się upewnię, bo nie jestem pewien, czy dobrze Pana rozumiem:

Kabel HDMI jest z jednej strony podłączony do dekodera(?),

11 godzin temu, Brojacz napisał:

podłączyłem telewizor z dźwiekiem nie z TV a z "Odbiornik hdmi" które hdmi jest podpięte do wzmacniacza.

natomiast z drugiej strony jest podłączony do gniazda ARC1 w amplitunerze. Zgadza się?

Aczkolwiek co dalej .. podłączyłem telewizor z dźwiekiem nie z TV a z "Odbiornik hdmi" które hdmi jest podpięte do wzmacniacza.

Nie bardzo rozumiem co oznaczacza odbiornik Hdmi . Czy amplituner jest połączony z tunerem sat,czy jakiś dekoder TV kablowej . Arc działa jeśli jest podłączone odpowiednie gniazdo w tv oraz w amplitunerze ,i funkcja musi byc włączona w jednym i drugim urządzeniu z poziomu menu  oraz musi byc odpowiedni kabel hdmi ,który pozwala na taki transfer .  najprościej jest podłączyć dodatkowym kablem np. optycznym  telewizor z amplitunerem do jednego z gniazdek i wybierać dzwiek przełączając na to gniazdo .Wtedy yutube działa z dzwiękiem ,ale trzeba przełączać gniazdka na selektorze wejść.  jeśli chodzi o to co zostało nazwane ( odbiornik Hdmi to może być tez przyczyną braku dzwięku )  .?

Ja tez nie wiem co oznacza dokładnie ta nazwa "odbiornik hdmi"

Edited by pablo650

@pablo650, chcę się upewnić, czy dobrze zrozumiałem, bo - patrząc na gniazda amplitunera - ARC1 jest wyjściem, nie wejściem. W tej sytuacji istnieje możliwość, że kabel HDMI jest po prostu podłączony do złego gniazda. ;)

Edit: Jest jeszcze możliwość numer dwa, kolumny podłączone pod niewłaściwe gniazdo wyjściowe.

Edited by daviox

Dokładnie tak może być chociaż arc musi byc włączone także w urządzeniach i obu .?

Po zakupie jednak trzeba trochę obejrzeć instrukcję obsługi, bo samych ustawień będzie mnóstwo-?  dosłownie . Bez kalibracji tracimy na dzwieku ,z takiego urządzenia można dużo wycisnąć samą konfiguracją, więc warto to zrobić .

Jest to możliwe ale ja postawiłbym raczej na problemy z połączeniem ARC, lub jest wpięte urządzenie pomiędzy TV a amplituner AV,bo nie jest to wzmacniacz a amplituner .?

Edited by pablo650