Jump to content

Słuchawki do 150 zł

Staszek2010
 Share

Recommended Posts

Witam. Rozglądam się obecnie za słuchawkami za ~150 zł. Będą to słuchawki przenośne, na/wokółuszne. Będę słuchać muzyki w głośnych miejscach takich, jak szkoła czy autobus, więc dobra izolacja się przyda. Mogą być douszne (ale z etui i/lub wytrzymałym kablem - nie chcę, żeby się popsuły po 2 miesiącach), nie bezprzewodowe. Muzyka jakiej będę słuchać to metal. Będą podłączane do słabego źródła - telefon, tablet, sporadycznie do komputera. Mile widziany wytrzymały/wymienny kabel oraz składana forma. Moje wrażliwe miejsce to góra głowy, ale nie jakieś bardzo, bo dużo czasu w nich spędzać nie będę. Z góry dzięki za wszelką pomoc. 

Drogi kolego to jest pytanie niewłaściwe. Jest tyle słuchawek, upodobań, że nawet najlepsze opisy i testy audio nie będą w stanie dać ci wskazówki jakie słuchawki masz konkretnie kupić. Chociaż jakby mnie ktoś spytał jakiej marki wzmacniacze albo ampli są najbardziej uniwersalne tj. w miarę dobrze zagrają z każdą kolumną to bym powiedział Pioneer (tylko mowa o sprzęcie do lat 90). Z innej strony za taką niską kwotę cudów bym nie oczekiwał. Można za to się skupić na wygodzie, wytrzymałości. np. moja mniej wymagająca żona ma Philipsy SHL 3300 (naprawdę nie do zdarcia i całkiem nieźle śmigają), odpowiednik na dzisiaj to SHL3200. Jeśli chcesz duże proponuję JVC RX700, jeśli małe to Yamaha HPH 50 B (Yamaha to taka firma co nawet z g... krowiego zrobi wanilinę - zresztą dokonali tego właśnie japońce), osobiście posiadam 150 i jeśli chodzi o wygodę i lekkość są super. Możesz jeszcze zapodać Philipsy, ale w tej cenie to raczej nie załapiesz się na coś dobrego. Senn i AKG bym sobie odpuścił (pomijając, że nie trafi tych firm) to w tej cenie nic dobrego nie znajdziesz. Kilka modeli przeszło przez moje ręce (na koleżeński serwis w stylu wymień kabel, zrób mi jacka). Natomiast firma Beyerdynamic już mniej ściemnia (daje więcej satysfakcji ubogiemu niż poczucie dumy, że ma napis na słuchawkach) i słuchawki DTX710 albo 910 (znów spore) są warte swojej ceny  Superlux'y , możesz ale tutaj jakość powtarzalność i wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia. Możesz jeszcze zastanowić się nad Kosa'ami Porta PRO Classsic, ale osobiście oprócz krążących o nich legendach nic więcej nie wiem. Z pewnością musisz szukać słuchawek, które dadzą więcej basu, bo ze smarkafona mało go wyciśniesz. Nie wiem jakiego metalu słuchasz, ale ja lubię ten gdzie słuchać również te niskie tony (mięsiste przesterowania, albo silących się na ryk w niskich tonacjach wokalistów), a nie tylko pisk i jazgot przesterowanych gitar, a na to na pewno wpłynie pozytywnie wielość membrany. Dobrze też pomyśleć o bliźnich tj. może słuchawki zamknięte, żeby nie uprzykrzać życia innym współuczestnikom komunikacji miejskiej. Osobiście lubię słuchawki zamknięte, ale bardziej dlatego, że separują one od otoczenia i nie dociera hałas z zew. Z małych aktualnie znawcą nie jestem, ale jeśli już to dokanałowe raczej - te są w stanie odseparować użytkownika od otoczenia. Ja używałem wyższe modele Soniaków, Panasoniców i Sennheiserów i ogóle są ok. Myślę, że tutaj z racji osobistego charakteru (w końcu to słuchawki douszne) mniej będzie porównań i możliwości spr. Jednak z doświadczenia wiem, że kupno słuchawek w przedziale 120-150 zł tych firm powinno być udanym zakupem, w ostatecznym doborze możesz się sugerować opiniami użytkowników. Wracając do dużych trzeba mieć jeszcze na względzie impedancję, w zasadzie nie większą niż 32 ohm (chociaż podane JVC mają sporo więcej).

Edited by Quanty