Jump to content

Sprzęt do 1T PLN

Quanty
 Share

Recommended Posts

Niestety muszę zdać to "żałosne" pytanie: Co polecacie ? licząc, że ktoś z Was ma niemałe doświadczenie ze sprzętem. To często bezsensowne pytania, bo "wszystko jest względne", począwszy od upodobań, wrażliwości, stylu i gat. słuchanej muzyki, odp. sparowania sprzętu, a nawet od nagrania i obróbki płyty (i w tym temacie można by napisać artykuł). Mam pewne doświadczenie,  a przez moje ręce przeszło kilkanaście wzmacniaczy, kolumn (w tym własne modyfikowane) oraz słuchawek itp. Poszukuję uniwersalnego (tj. do wielu gatunków muzyki) odtwarzacza, jak w tyt., który zagra dynamicznie, możne nawet trochę przekłamujący. Nie jestem audiofilskim poetą, ale moje upodobania są spaczone - lubię mocny dynamiczny Bas (ale nie dudniący) i dużo klarownych wysokich (wybrzmiewających talerzy). Niestety lubię duże słuchawki, często o większym oporze niż przeciętny. Bez podawania modeli moje słuchawki: Beyerdinamic x2, Yamaha, Philips. Rozstałem się z Audio-Technica (tego żałuję), Sennheiser i AKG, tych dwóch ostat. chyba nie trawię. Moje odtwarzacze mp3/mp4 to Philips, Creative, M1 i Sony (miałem jeszcze jakiegoś na twardym dysku kolosa chyba iRiver - ten był najlepszy). Sony grał więcej niż dobrze, ale miał małą pojemność. Dlatego kolejną ważną wytyczną jest albo duża poj. wbudowana albo możliwość odsłuchu na karcie. Niestety M1 jest zbyt płaski, analityczny coś jak słuchawki Senn i AKG. Wyśmienite do wielogodzinnego, obojętnego montażu dźwięku. Niestety z żadnymi moimi (i nie tylko) słuchawkami nie zagrał, tak jakbym chciał. Do tego im wyższa impedancja, tym bardziej trzeba go wykręcać na obroty a wiadomo jakie konsekwencje to niesie.  Nie słucham godzinami, więc mając pozytywne doświadczenie z Sony dopuszczam pewne przekłamania w dźwięku, które będę mógł skorygować equalizerem (to ostatnia wytyczna, jak żyję, jeszcze żadne ustawienie fabryczne EQ mi w 100 % nie odpowiadało, chyba, że byłem na nie zdany z racji braku możliwości ustawienia swojego. Obawiam się, że większość ludzi lubi taki płaski dźwięk, dla których niby coś tam się dzieje na dole i na górze, ale ja tego nie słyszę. Mało tego sporo słucha coś na smartphonach i do tego z lipnymi słuchawkami. Ja wolę nic nie słuchać, jeśli mam katować bardziej swoja wrażliwość (chociaż uszy też) kiepską jakością. Co z tych wszystkich pozostałych grajków wobec mojej choroby polecacie. 

Edited by Quanty

Właśnie C10 mam na celowniku, umknał mi dziś po okazji na a. Natomiast co do M2 to mam wątpliwości, czy nie jest zbyt bliski konstrukcyjnie do M1 (który mnie jakoś nie powalił) do tego ma podobną moc do M2. Zastanawiałem się, jeszcze nad słuchawkami (doborem), jednak nie chce mieć sprzętu, który śmiga świetnie ale z jakimiś jedynymi słuchawkami. Zreszta już kilka z tym M1 sprawdzałem. Jednak wiem, że takie rzeczy się zdarzają (masz wzmacniacz, który jest taki sobie, a pewnego dnia trafiają się kolumny z którymi gra powalająco). Tak jak ostatnio zaaplikowałem głośniczki (membrany) z moich 1 poważniejszych słuchawek HP890 (które się w końcu rozleciały) do jakiś tanich, ale estetycznie wyk. słuchawek gamingowych (taki się trafiły). Przy okazji wytłumiłem i zdecydowałem w ten sposób o totalnej zmianie pracy z półotwartych na zamknięte) i okazało się, że np. pięknie grają z SX990 ale z mp3 już nie. 

Edited by Quanty

Guest MichalW

Ja myślałem że 1 trylion czyli 18 zer. Wracając do tematu, Shanling M1 gra inaczej niż M2s. Ich porównanie jest na blogu AF. W skrócie M2s podkreśla skraje a M1 jest bardziej neutralny z lekkim basem. 

Guest Mayster
3 godziny temu, Quanty napisał:

Właśnie C10 mam na celowniku, umknał mi dziś po okazji na a. Natomiast co do M2 to mam wątpliwości, czy nie jest zbyt bliski konstrukcyjnie do M1 (który mnie jakoś nie powalił) do tego ma podobną moc do M2. Zastanawiałem się, jeszcze nad słuchawkami (doborem), jednak nie chce mieć sprzętu, który śmiga świetnie ale z jakimiś jedynymi słuchawkami. Zreszta już kilka z tym M1 sprawdzałem. Jednak wiem, że takie rzeczy się zdarzają (masz wzmacniacz, który jest taki sobie, a pewnego dnia trafiają się kolumny z którymi gra powalająco). Tak jak ostatnio zaaplikowałem głośniczki (membrany) z moich 1 poważniejszych słuchawek HP890 (które się w końcu rozleciały) do jakiś tanich, ale estetycznie wyk. słuchawek gamingowych (taki się trafiły). Przy okazji wytłumiłem i zdecydowałem w ten sposób o totalnej zmianie pracy z półotwartych na zamknięte) i okazało się, że np. pięknie grają z SX990 ale z mp3 już nie. 

M1 to bardziej techniczne brzmienie, ze słąbszą podstawą basową. M2s będzie bardziej żywy i koloryzujący, czyli powinien idealnie się wpisać w założenia :) To znacznie różniące się modele. C10 jest już bardziej stonowany, do niego bardziej upodabnia się M3s, którego też mogę polecić, ale to jednak już mniej rozrywkowe brzmienie od M2s.

Porównanie znam, jednak chciałem znać również zdanie osób, które posiadały albo miały styczność z innymi (w tym M2) odtwarzaczami. Wobec tego sprzedaje mojego M1 i poluję na M2 albo C10. Kurcze i pewnie wyszedłem na głuchego prostaka :) Wierzcie mi, że czasem te zachowawcze o charakterystyce studyjnej słuchawki czy odtwarzacze dla mnie to jakby poszedł na koncert do filharmonii i zamiast siedzieć na sali wyszedł za drzwi - czyli też słuchać ale już brak tego uczestniczenia.

Edited by Quanty