Jump to content

Głośniki do smart TV (ok. 500zł)

Recommended Posts

Witam

Poszukuję głośników do Smart TV (Sony KDL W809c 50"). Głównie do filmów i muzyki. Głośniki będą pod telewizorem (równolegle) w rogu (który niedługo będzie wisiał tak samo, no może trochę głębiej, ale zwrócony tak samo). Telewizor jest skierowany do przeciwległego boku na rogówkę (róg - róg ). Wymiary pokoju to 4.80m na 4.30m czyli prawie 21m^2. Głośniki w razie co można troszkę wysunąć, żeby ustawić je szerzej jeśli to konieczne? Myślałem również nad soundbarem, ale z tego co wyczytałem taki zestaw będzie lepszy - jeśli się mylę to mnie poprawcie. Myślę nad zestawem 2.0 lub 2.1 za około 500zł. Chciałbym uzyskać jak najlepszy kompromis stąd rozterka czy 2.0 będą równie dobre co 2.1 bo z artykułu (polecane) wynika, że te, które podałem poniżej powinny dawać radę z basem. Zastanawia mnie również kwestia pilota i podłączenia do TV. Jak podłączyć pod TV, żeby móc sterować pilotem (w przypadku gdy pilot nie jest dołączony do głośników? Ustawić pokrętło na głośnikach na stałe i regulować pilotem z TV - w jaki sposób?) Jak podłączyć głośniki do TV, żeby nie tracić na jakości? Nie ma tutaj karty dźwiękowej jak w komputerze więc nie wiem jak to ugryźć. Dodatkowo nie chcę sytuacji, że wchodzę w aplikację yt, a telewizor nie przekazuje dźwięku na głośniki. 

Oto moje typy, który będzie najlepszy? Podałem też R1600 gdyby nie było sensu przepłacać. Ogólnie chcę wydać jak najmniej, ale jeśli rzeczywiście warto dać te 550zł to jestem wstanie zapłacić za przyzwoity dźwięk gdyż już mi się znudził ten płytki z telewizora. 

GŁOŚNIKI EDIFIER 2.0 R1280DB - ok 550zł

GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO7C (SOLO7C-WD) ok 550zł

GŁOŚNIKI EDIFIER R1600TIII ok 400zł

EDIFIER GŁOŚNIKI R1280T ok 451zł

GŁOŚNIKI EDIFIER 2.0 R2600 ok 700zł + brak pilota - tutaj zastanawiam się jedynie czemu takie drogie, skoro są porównywalne do SOLO7C

Jak widać na załączonym zdjęciu, głośniki będą stać na ziemi  (no chyba, że trzeba je podwiesić :D?, ale wolałbym uniknąć zbędnych wydatków). Jeśli proponujecie jakieś inne zestawy chętnie obejrzę. Naprawdę ciężko znaleźć podobny temat. Większość z nich dotyczy komputerów, a to chyba całkiem inna sprawa? 

Dla skali, szerokość tej komody to ok 120cm 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam! 

44051337_352412745319531_6536129377636188160_n.jpg

Będzie to trochę problematyczne niestety. Kiedy już prawie zdecydowałem się na EDIFIER R1600TIII pojawiła się rozterka gdyż rzeczywiście: na podłodze to za nisko i pewnie będzie taki efekt, że dźwięk nie biegnie ze źródła (telewizora). Dokupienie stojaków to dodatkowy koszt, a tym bardziej znalezienie takich co by pasowały. Dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę. Czyli jednak chyba soundbar? Jest jakiś 2.0 albo 2.1, który mógłby się równać z R1600 TIII za ok 500zł? W razie co myślę, że mogę wziąć używany (max. ok rok czasu)

Edit:

Na początku wydawało mi się, że spokojnie je ustawie, a teraz widzę, że niestety. Nawet jeśli TV by nie wisiał to komoda jest za mała. Stojaków też jakiś ładnych nie ma, a że telewizor będzie w rogu to te głośniki ew mogłyby być przed nim (żeby było więcej miejsca). Może jest jakiś sposób na to, o którym nie wiem ;)? 

@Edit 2

Czy jest zalecane kupowanie soundbara z tej samej firmy co TV? Jeśli soundbar rzeczywiście będzie dużo gorszym wyborem, a głośniki pod telewizorem nie będą ogromną przeszkodą to proszę dać znać. 

Edited by Neutral

Dzięki za odzew. W sumie w Twoim temacie nie wiele więcej informacji  

Byłem dzisiaj w sklepie sieciowym ME i odsłuchałem Edifier R1600TIII przez jacka. Sklepowe warunki nie są fajnym miejscem do testów, ale czego tu wymagać. Muszę przyznać, że fakt - są fajne, ale brakowało mi w nich mocy. Zdecydowanie za ciche i troszkę za słaby bas. W związku z czym uznałem, że jedynym sposobem jest zwiększenie budżetu. 

Przeszedłem więc do soundbarów. Odsłuchałem dwóch: Samsung HWK 450 850zł oraz Panasonic SC HTB 688 EGS 3.1 1000zł. Panasonic jak dla mnie zagrał lepiej, chociaż musiałbym to sprawdzić jeszcze raz, ale zdawało mi się, że miał mocniejszy bas i grał lepiej (w ustawieniu standard). Niestety ani jednym, ani drugim nie było możliwości zmian bo nie było pilota. Odsłuch robiliśmy przez BT i puszczaliśmy piosenki z yt.

Ten panasonic za to z tego co widzę ma mniej obsługiwanych dekoderów:

Samsung Dekodery dźwięku: DSP, DTS Digital Surround, Dolby 2, Surround Sound Expansion vs Panasonic Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS. Nie wiem na ile jest to pełny opis i jaki będzie to miało wpływ na użyteczność? 

Podsumowując. Prosiłbym o opinie na temat tych dwóch modeli oraz polecenie jakiś innych modeli do 1000zł, które mógłbym następnym razem odsłuchać. Gdyby był jakiś nieco droższy model to można o nim wspomnieć dodatkowo. Spróbuję znaleźć lekko używany. Mimo wszystko chciałbym się zmieścić w 1000zł i to jest priorytet. Przypominam, że posiadam telewizor Sony KDL 50 W809C

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam! 

Patrząc jeszcze raz na zdjęcie to nie bardzo widzę możliwość ustawienia tego soundbara. W rogu na ścianie nie bardzo, a na komodzie też za dużo miejsca nie ma. Myślę, że taki emitowany dźwięk trójwymiarowy np. 7.1 to może mieć podobny efekt co 7.1 w słuchawkach. Może da się do tego przyzwyczaić, ale to nigdy nie jest to samo co efekt uzyskany sprzętowo, a i cena jest większa. Ja mimo wszystko kupiłbym głośniki, bo one mają wiele zastosowań, skoro r1600t są za słabe i problem z podstawkami to może rozważ microlab solo 7c/9c i postaw je po prostu na ziemi. Albo mocniejszy brat r1600t od edifiera r2600 lub 2730DB z BT i wbudowanym DACiem.

Kolega Pablo poleca jakiegos soundbara wątek niżej to polecam się zainteresować.

• Thanks 1

W dniu 14.10.2018 o 23:33, Neutral napisał:

Chciałbym uzyskać jak najlepszy kompromis stąd rozterka czy 2.0 będą równie dobre co 2.1 bo z artykułu (polecane) wynika, że te, które podałem poniżej powinny dawać radę z basem.

Zależy jakie 2.0 i jakie 2.1, ale sub to sub i niskich tonów, zwłaszcza w salonie, nie da się pokryć byle jakim zestawem 2.0, nawet jeśli jest polecany. Edifiery to głośniki komputerowe, nastawione na bliskie pole odsłuchowe przy komputerze, nie do TV. Tu albo tak jak wyżej zasugerowano 7C/9C, albo normalny zestaw sub + kolumny podłogowe + ampli. Za 500 zł nie ma szans na takowy, nawet używany moim zdaniem, więc pozostają się Solówki. W 1000 zł - można próbować, ale nie będzie to szczyt marzeń jeśli mówimy o 2.1. Co najwyżej jeszcze o 2.0. Wraz z kablami kiedyś mój zestaw zmieścił się w 1111 zł, aczkolwiek mnie interesowało wtedy tylko stereo i nic więcej. Za każdym razem należy też sprawdzić, czy do TV będzie jak je podłączyć. 

Nadrzędna jednak zasada, trochę wulgarna, ale prawdziwa: "i najlepsze kolumny d*pa, jeśli ustawienie k*pa". Nie jest to może eleganckie, ale zapada w głowę i ratuje skórę nie raz i nie dwa. Jeśli nie ma się warunków na sensowne rozstawienie głośników - co przy systemach Surround jest więcej niż wymagane - o takowych nawet nie ma co myśleć, zwłaszcza przy małym budżecie. 

• Thanks 1

Ja tam nie wiem z jakiej odległości powinno oglądać się telewizje, ale czy przy zasadzie bazy jako 2m i oddaleniu się do 2x baza to prawie 4 metry. Co ma Pan na myśli mówiąc "bliskie pole" w takim razie, bo ja nie widzę możliwości korzystania z edifierów jak ze zwykłych głośników komputerowych (mówię o większych r2600/2730db) ?

I sorry za takie mieszanie, że raz na pan a raz na ty się zwracam, ale odruchowo piszę bezpośrednio tyle, że autor bloga zamieścił zdjęcie i odruchowo do starszych zachowuję szacunek i zwracam się per Pan. W ogóle na tym forum często się tak zwraca i muszę się przestawić.

Edited by Jemek

Nie było tam niestety Solo 7c/9c. Myślicie, że jeśli będą przed telewizorem i ok 1.20m pod nim, to nie będzie wrażenia, że dźwięk dobiega skąd indziej (nie z TV)? Dodatkowo róg,a właściwie podwójny czego niestety nie widać na zdjęciu (maskowana jest w ten sposób rura) będzie źle wpływać na akustykę. Gdybym się tyle nie naczytał to bym po prostu kupił i tyle, ale teraz wiem, że szkoda na to kasy? 

Zaś soundbar wydaje się temu problemowi rozłożenia zapobiec bo w razie co, wejdzie na ten stolik (telewizor można do tyłu przesunąć, zdjęcie niestety  trochę to zakłamuje), a dźwięk mi odpowiadał. Fakt, jest to droższe, ale też biło na głowę edifiera. Ciekawe jak będzie soundbar vs Solo 9c. 

Jak na razie mam 4 typy: Samsung HWK 450 850zł, Panasonic SC HTB 688 EGS 3.1 999zł ( przecena z 1400zł), SONY HT-CT390 999zł ( przecena z 1400zł)

SONY HT-CT390 - nie słyszałem go jeszcze, ale wydaje się być ciekawym wyborem ponieważ mam z tej firmy telewizor. 

Solo 9c 870zł- muszę przejechać się posłuchać o ile stwierdzicie Panowie, że ma to sens w tym rogu z rogiem.

Ciężko się dostosować pod ten cholerny róg :P Bardzo dziękuję Panowie za odpowiedź i liczę na dalsze komentarze :)

Brakuje w soundbarze tylko tego, zeby się dało go przymocować bezpośrednio do TV :] 

Pozdrawiam! 

Edited by Neutral

Witam,
Czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego nowszy model jest gorszy niż starszy? 
https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct390/specifications#features
https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-ct380/specifications
Bez sensu, że 380 ma lepszą specyfikację niż 390. Dla przykładu 380 ma AV sync, a 390 nie posiada. Jak to jest?

Jutro będę porównywał te 3 sprzęty:
Panasonic SC-HTB688 - bardzo mi się podobał w cenie do 1000zł 
Sony HT-CT390 - czekam na dostępność w sklepie
Yamaha Yas 107 - czekam na dostępność w sklepie

Możecie napisać swojego faworyta. Jestem ciekaw czy nasze opinie będą podobne. Proszę również o wyjaśnienie różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami Sony. Dziękuję.