Jump to content

Głośniki/soundbar z BT do 800 zł - różne zastosowania

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Będę bardzo bardzo bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze jako, że mijają tygodnie i dalej nie wiem na 100% co wziąć. 

Do czego będę używał głośniki/soundbara:
- odtwarzanie dźwięków pianina w jak najlepszej jakości które będę grał na klawiaturze sterujacej
- codzienne, zwykłe słuchanie muzyki (często przez bluetooth)
- w większości rock, eclectronika, jazz, muzyka klasyczna, muzyka relaksacyjna
- zarówno klawiatura sterująca jak i głośniki chciałbym mieć podłączone pod mój interfejs audio Focusrite Solo v2 (o ile to możliwe)

Inne wymagania:

- jak najwyższa jakość dźwięku w swoim przedziale cenowym
- kompaktowe wymiary (dlatego zastanawiam się nad soundbarem) 
- wbudowany moduł BT (jeśli są specjalne kodeki polepszające jakość to super)
- słuchał będę w kwadratowym salonie 25m 
- nie lubię jak bas harczy, jestem bardziej fanem mięsistego ale bez przesady 

Myślicie, że uda mi się w tym przedziale cenowym znaleźć jakiś dobry soundbar? Najbardziej problematyczne wydaje mi się podłączenie go fo interfejsu audio. Może poprzez cinch? Widziałem, że niektóre soundbary mają chociaż jedno takie wejście. Bo z tego co rozumiem to polepszyłoby jakość dźwięku? 
Czytałem także o tym, że są inne głośniki jak monitory bliskiego pola, kolumny efektowe itd ale jestem w tym temacie laikiem i nie wiem czy istnieją takie które nie zajmują dużo miejsca, mają minimalistyczny wygląd i moduł bluetooth

Na oku miałem tanie soundbary jak:
https://www.amazon.de/Bose-Solo-Sound-System-schwarz/dp/B0117RGXC8/ref=pd_lpo_vtph_bs_t_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=XV1MH3QJPS3NK1MGG7N4

https://www.amazon.de/JBL-Channel-Soundbar-Bluetooth-schwarz/dp/B074KL351X/ref=sr_1_3?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1539530787&sr=1-3&keywords=jbl+2.0+soundbar

https://www.amazon.de/Samsung-HW-MS550-Integrierter-Surround-Sound-Expansion-Alexa-Unterst%C3%BCtzung/dp/B077V4ZF67/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1539530846&sr=1-1&keywords=samsung+hw+ms550

Głośniki jak: 
https://www.ceneo.pl/50594622#crid=118858&pid=11293 (tutaj mi się trochę nie podoba wygląd za to cena super, ciekawe do jakiej jakości soundbara jest porównywalna jego jakość)

Jestem w stanie dopłacić gdzieś do kwoty 1000 zł jeśli różnica byłaby duża i spełniałoby większość moich wymagań. 
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. 

Jest taki mały soundbar z oddzielnym subem i na dodatek sub jest bezprzewodowy . Gra jak dwa razy wiekszy , a jest dwa razy mniejszy od innych soundbarów . Miałem przyjemnosc go słuchac i jest bardzo fajny  .Sama belka jest mała,ale dość ciężka i ma 6 przetworników ,pilota, tryby dzwieku i porafi zagrać efekty z filmu oraz muzyke i robi to w cenie ok 1300 lepiej niż dobrze . Teraz musisz poszukac gdzie go można kupić taniej ,bo można .Jakiś czas temu widziałem go za 1100 zł . A ten maluch to Polk Audio Magnifi Mini .?

• Like 1

18 godzin temu, pablo650 napisał:

Jest taki mały soundbar z oddzielnym subem i na dodatek sub jest bezprzewodowy . Gra jak dwa razy wiekszy , a jest dwa razy mniejszy od innych soundbarów . Miałem przyjemnosc go słuchac i jest bardzo fajny  .Sama belka jest mała,ale dość ciężka i ma 6 przetworników ,pilota, tryby dzwieku i porafi zagrać efekty z filmu oraz muzyke i robi to w cenie ok 1300 lepiej niż dobrze . Teraz musisz poszukac gdzie go można kupić taniej ,bo można .Jakiś czas temu widziałem go za 1100 zł . A ten maluch to Polk Audio Magnifi Mini .?

ciekawy! :) I on się sprawdzi? Będę polował na okazję. Widziałem też JBL z głośnikami 2.1 za 330 euro i słuchałem na żywo i brzmiało naprawdę spoko. Inżynierowi prawie łamią prawa fizyki :D

9 godzin temu, Jemek napisał:

Po prostu poczekaj na okazję, ja mojego r2600 kupiłem za 366zł z wysyłką jakieś półtora tygodnia temu, teraz najtaniej za 700. Wiele rzeczy po prostu sprawdzam na Ceneo przez jakiś czas zanim kupię.

zainteresowałem się także głośnikami/monitorami z modułem BT i co ciekawe jest tego trochę. Tylko znowu problem - co wybrać najlepszego do 800 zł? Bo jeśli jest takie coś do 600 zł to zakładam, że za 800-900 może być coś znacznie lepszego? 

Z głośnikami jest taki problem, że trzeba mieć miejsce żeby je dobrze rozstawić. Ja się o tym przekonałem "the hard way" już po zakupię. R2600 to świetne głośniki, wykonanie i w ogóle, ale bez odpowiedniego rozstawienia dźwięk jest jakby przytkany. Dlatego podejrzewam, że w gorszych warunkach mniejsze głośniki zagrają lepiej. Jeśli masz miejsce to z polecanych za 889zł jest R2730 - ma BT i wbudowany DAC. Soundbary myślę, że płacisz więcej za kompaktową budowę i design więc nie licz, że zagra ogólnie lepiej jak na wydane pieniądze, jeśli budżet jest napięty, ale możliwe, że w gorszych warunkach ma to jakiś sens. Tyle, że to raczej rozwiązanie pod telewizory więc do siedzenia na wprost. Niech nie zmylą nawet odsłuchy w salonach, bo u siebie może to już tak fajnie nie zagrać.

• Like 1

11 minut temu, Jemek napisał:

Z głośnikami jest taki problem, że trzeba mieć miejsce żeby je dobrze rozstawić. Ja się o tym przekonałem "the hard way" już po zakupię. R2600 to świetne głośniki, wykonanie i w ogóle, ale bez odpowiedniego rozstawienia dźwięk jest jakby przytkany. Dlatego podejrzewam, że w gorszych warunkach mniejsze głośniki zagrają lepiej. Jeśli masz miejsce to z polecanych za 889zł jest R2730 - ma BT i wbudowany DAC. Soundbary myślę, że płacisz więcej za kompaktową budowę i design więc nie licz, że zagra ogólnie lepiej jak na wydane pieniądze, jeśli budżet jest napięty, ale możliwe, że w gorszych warunkach ma to jakiś sens. Tyle, że to raczej rozwiązanie pod telewizory więc do siedzenia na wprost. Niech nie zmylą nawet odsłuchy w salonach, bo u siebie może to już tak fajnie nie zagrać.

Akustyka pomieszczenia to podstawa. W marnych warunkach akustycznych żaden sprzęt nie zabrzmi dobrze.  Należy zacząć od tego https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

• Like 1

Oczywiście czytałem artykuł przed zakupem, ale wiadomo że póki nie sprawdzisz sam to nie wiesz do końca jak sytuacja wygląda. Nie każdy ma pusty pokój czekający tylko na kolumny. Myślałem, że to się tyczy bardziej droższego sprzętu i pójdę na jakiś kompromis. Na pewno będę myślał nad przearanżowaniem pokoju, ale też do końca nie spodziewałem się, że to na biurkowe głośniki raczej się nie nadają. Ale na padzie zawsze można pograć czy oglądnąć film i odjechać krzesłem. Na pewno nie żałuję zakupu jak na marne 366zł, tylko próbuje uświadomić OP co do konsekwencji.

• Like 1

W dniu 15.10.2018 o 19:59, Jemek napisał:

Prawda, trzeba mieć miejsce. Ja mam spory pokój ale miejsce na głośniki jest ograniczone i niestety nie będzie idealnie z zasadami akustyki rozmieszczone. Jednak spróbuję zminimalizować straty jakoś. Dlatego myślę, że soundbar może być bardziej optymalny. ponieważ ma trochę mniejsze wymagania pod tym względem. Nie jestem profesjonalistą i nie będę słuchał na mega dużej głośności. 

Z ostatniej chwili! Właśnie dowiedziałem się o super promocji gdzie soundbar warty 933 zł mogę kupić za 150 euro (650 zł). Jest to soundbar LG SK5 z subwooferem, więc 2.1. "Ten Soundbar z certyfikatem Hi-Res odtwarza bezstratny dźwięk stereo w jakości do 96 kHz/24-bity" - dodatkowo na plus. niestety bluetooth bez APT-X.  Miałbym o wiele większą swobodę z takim. Myślicie, że warto brać w takiej cenie?  

Więcej informajci na stronie producenta

EDIT: Tylko czy liczba takich wejść starczy? Czy będzie jakikolwiek sposób aby podłączyć to pod interfejs audio Focusrite? Może po prostu przez przejściówkę minijack-duży jack? Po początkowym podjaraniu się okazją, emocje trochę opadły i zastanawiam się czy to brać... 
Za taką cenę wydaje się niezłym wyborem, dobra moc i chyba jakość dźwięku, szczególnie przy podłączonym szprzęcie przez kabel. Z tego co rozumiem to optyczne wejście jest tym najwyższym jakości - czy dałoby się podłączyć to do Focusrite Solo? 

f9435da7f92338cafa7e9684d1766257.png.70ac59dc99c550cecf57d312f45db38f.png

Jutro rano sprawdzę czy jeszcze jest - jak nie to będę szukał dalej ? Może właśnie R2730 które też bardzo ciekawie brzmią? 

Edit2: Jednak nie kupiłem soundbaru po głębszym researchu. 

Dalej szukam ciekawe rozwiązania! 

Edited by rapidcoreart