Jump to content

Hifiman Sundara vs Audeze LCD-2C


Jozzek667
 Share

Recommended Posts

Oba modele porównywałem już jakiś czas temu, ale porównanie dla mnie było na plus dla Audeze.

Chociaż wszystko oczywiście zależy jeszcze od osobistych preferencji i czego się słucha. Rock to dość szerokie pojęcie.  W samym jazzie są też różne style czy podgatunki, nastawione bardziej na wokal czy różne instrumenty, inny rytm.

Mając w pamięci stare Hifiman HE-400, które dłużej miałem to Sundara na mnie też nie wywarły wrażenia "wyższej klasy". Starsze HE-4 to już w ogóle nie ma co porównywać, bo to inne brzmienie, dużo wyższa klasa, tylko trudniej napędzić.

Sundara są jaśniejsze i mają mniej basu od LCD 2 Classic, mogą w pierwszej chwili sprawiać wrażenie grających czyściej i bardziej przejrzyście. Z LCD-2C może być za ciemno, za ciężko do jazzu zwłaszcza, jeśli nie dobierze się odpowiednio dobranego najlepiej jasno grającego wzmacniacza, bo to nie są zbyt uniwersalne słuchawki. Jednak jeśli nastawiałbym się na bliższe  wokale zdecydowanie lepsze są tu Audeze, chociaż może brakować w nich za to powietrza.

Sundara nie grają niby źle, ale jak dla mnie nie przedstawiają jakiejś specjalnie wysokiej klasy jak na swoją cenę i nic ciekawego. Trochę sztuczne takie "plumkające" granie. Góra czysta, dość wyrazista i nie sybilizuje, ale nie jest jakoś bardzo rozciągnięta i brakuje im charakteru, angażu, który mają Audeze. Brakuje też zejścia na basie. Być może ogólnie jednak bardziej uniwersalne i bezpieczniejsze jednak od Audeze, bo spokojne i ugrzecznione w charakterze. Być może po prostu to ja lubię bardziej żywiołowe słuchawki.  Sam bym ich jednak nie kupił, nawet gdyby były w połowie ceny, ale zawsze warto posłuchać samemu.

LCD-2C zwłaszcza w obecnej promocji to już lepszy deal i obecnie bym się nad nimi zastanawiał.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...